کد خبر: ۶۹۷۷۷۴۰
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان از جریمه ۲۷ میلیارد ریالی قاچاقچیان سیگار در همدان خبر داد.

جریمه ۲۷ میلیاردی  قاچاقچیان سیگار در همدانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،  علیرضا حسن‌پور مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان اظهار کرد: قاچاق بیش از سه میلیون نخ سیگار موجب محکومیت میلیاردی و ضبط خودرو‌ها توسط تعزیرات حکومتی همدان شد.

وی تصریح کرد: پنج نفر قاچاقچی که بیش از ۳ میلیون نخ سیگار را به سمت تهران حمل می‌کردند درگلوگاه شهید زارعی همدان به دام افتادند.

حسن‌پور ادامه داد: متهمان به طور جداگانه ۳ میلیون و ۳۷۴ هزار و ۴۰۰ نخ سیگار خارجی به ارزش ۱۹ میلیارد و ۸۴۷ میلیون و ۸۵۶ هزار و ۸۰۰ ریال را به‌وسیله ۵ دستگاه انواع خودرو سواری، کامیون و اتوبوس حمل می‌کردند.

وی با بیان اینکه یکی از متهمان پس از تعقیب و گریز و شلیک گلوله مأموران دستگیر شد، افزود: تخلف مشارالیه در شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالاوارز مستقر در گلوگاه شهید زارعی همدان رسیدگی شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان یادآور شد: شعبه مربوطه پس از تحقیقات و احراز تخلف، متهمان را علاوه بر ضبط کالا و ضبط خودرو‌ها به نفع دولت، در مجموع به پرداخت مبلغ ۲۷ میلیارد و ۶۴۴ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم کرد.

پلمب و نصب پرده به یک واحد عمده فروش برنج

وی در بخش دیگری از سخنانش از پلمب و نصب پرده به یک واحد عمده فروش برنج خبرداد و گفت: یک واحد صنفی عمده فروشی برنج به دستور تعزیرات حکومتی پلمب و نصب پرده شد.

حسن‌پور خاطرنشان کرد: برخی از واحد‌ها اقدام به جابجایی برنج نامرغوب به جای برنج مرغوب می‌کنند که تعزیرات حکومتی با تمام توان با آن‌ها برخورد می‌کند. این واحد نیز به‌علت تقلب و عرضه خارج از شبکه ۵۸۸۰ کیلو گرم برنج تنظیم بازار پلمب ونصب پرده شد.

وی با بیان اینکه پرونده وی به اتهام تقلب و عرضه خارج از شبکه در تعزیرات حکومتی همدان تشکیل و در حال رسیدگی است، عنوان کرد: همچنین تیم گشت مشترک تعزیرات حکومتی از یک فست فود در همدان تعداد ۴۵۰۰ عدد سس قرمز تاریخ مصرف گذشته کشف کرد که برای این واحد نیز پرونده تخلف تشکیل شد.

پلمب و نصب پرده دو نانوایی در رزن

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان در ادامه گفت: یک نانوایی سنگکی و یک نانوایی لواشی به‌دستور تعزیرات حکومتی رزن پلمب و نصب پرده شدند.

وی با بیان اینکه تکرار تخلف کم فروشی برای چندمین بار علت پلمب و نصب پرده این دونانوایی بود، اظهار کرد: این دو نانوایی دارای چندین سابقه تخلف کم فروشی بودند که تعزیرات حکومتی علاوه بر جزای نقدی مجازات پلمب و نصب پرده را نیز برای آن‌ها اعمال کرد. درصورت تکرار تخلف مجازات‌های سنگین تری مانند ابطال پروانه نیز درانتظار متخلفان خواهد بود.

انتهای پیام/د.ا

محکومیت متخلفان اقتصادی در همدان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر