کد خبر: ۶۹۸۰۵۸۰
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵

رئیس هیئت مجالس آسیایی گفت: ما نیاز داریم تا در سوریه، عراق و یمن اقدامات سازنده‌ای داشته باشیم و فعالیت‌های نمایندگان مجالس آسیایی در این بین حائز اهمیت است.

عراق، سوریه و یمن نیازمند اقدامات سازنده مجمع مجالس آسیایی استبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،  آسومان اردوغان صبح امروز در نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی در هتل کوثر اصفهان اظهار داشت: مداخله در امور داخلی با توجه به احترام به خواسته‌های طرفین ضروری است، زیرا ما به لحاظ اقتصادی به یکدیگر وابسته بودیم و باید در چارچوبی هدفمند به اهداف مشترک در این زمینه دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به نشست بعدی در سال ۲۰۱۹ بیان کرد: در حوزه ثبات و امنیت منطقه‌ای، روابط میان کشور‌های عضو به عنوان یک دارایی و ارزش محسوب می‌شود.

رئیس هیئت پارلمانی مجلس ترکیه در مجمع مجالس آسیایی گفت: تحولات منطقه‌ای بر مردم این مناطق و دیگر مردم، تاثیرگذار بوده است، بحث برجام نیز مطرح است که براساس گزارش‌های آژانس انرژی هسته‌ای ایران پایبند به توافقات بوده است.

وی با بیان اینکه ما همواره در ترکیه تلاش می‌کنیم که با همکاران خود در دیگر کشور‌ها ارتباط داشته باشیم، تصریح کرد: ما نیازمند یک اتحادیه پارلمانی کارآمد در منطقه هستیم، تلاش‌ها بر این بود که بر اساس تجارب و دیدگاه با چالش‌های موجود در آسیا مقابله کنیم.

اردوغان با تاکید بر پیش بردن اهداف مجمع توسط ترکیه گفت: ما به دنبال این هستیم تا با به‌کار بردن مکانیزم‌هایی به اهداف خود دست یابیم، با توجه به تحولات منطقه از نمایندگان آسیایی انتظار می‌رود درباره بحث مهاجرت آورگان قدم‌های رو به جلویی بردارند.

وی تصریح کرد: ما نیاز داریم تا در سوریه، عراق و یمن اقدامات سازنده‌ای داشته باشیم و فعالیت‌های نمایندگان در این بین حائز اهمیت است.

رئیس هیئت مجالس آسیایی با قدردانی از مجلس ایران و برگزاری این نشست در اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ ایران اسلامی بیان کرد: جمهوری اسلامی از اعضای فعال این مجمع است و همه ما دیدگاه‌های مشترکی داریم که در این نشست آن‌ها را به اشتراک می‌گذاریم.

وی ادامه داد: در زمان برگزاری نخستین نشست در تهران همواره سعی کردیم چالش‌های سیاسی مختلفی را مطرح کنیم و نقاط مشترکی را برای برطرف آن‌ها بیابیم که اظهارات مختلفی از سوی اعضا مطرح شد.

اردوغان با بیان اینکه اعضا همواره اقدامات قهرآمیز را محکوم کرده‌اند، گفت: هر آنچه باعث از بین رفتن تجارت بین کشور‌ها باشد مورد محکومیت قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: این چند سال مباحث مختلفی در رابطه با سیاست‌های مدیریت در این نشست‌ها انجام گرفته و به دنبال این بودیم که راه حل‌هایی برای ارتباط مسالمت‌آمیز بین کشور‌ها پیدا کنیم.

انتهای پیام/س

نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی در اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر