کد خبر: ۶۹۸۰۹۷۷
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد؛

فعالان بازار خودرو همچنان تأکید دارند خریداری در بازار نیست و بیشتر بخش بازار را دلالان تشکیل می دهند.

آیا خودرو ارزان می‌شود؟/ جو روانی عمده‌ترین علت نوسانات قیمت خودروبه گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بازار خودرو یکی از آشفته‌ترین دوران خود را پشت سر می‌گذارد. عدم تحویل خودرو‌های پیش‌فروش شده و افزایش بی‌محابای قیمت‌ها، صدای مشتریان این بازار را درآورده است و تقریبا از اوایل سال گذشته بود که نوسانات بازار ارز با تأثیر بر قطعات خودرو و مواد اولیه باعث شد قیمت خودرو روند صعودی به خود بگیرد و تاکنون قیمت‌ها در برخی از مدل‌ها حتی ۵ تا ۶ برابر برسد.

عوامل متعددی در گرانی خودرو موثر است. یکی از این عوامل وجود دلالان در بازار خرید و فروش خودرو است. دلالان با هجوم سرمایه‌های خود به بازار خودرو، باعث ایجاد تقاضای کاذب شده و این تقاضای کاذب منجر به افزایش قیمت‌ها و ایجاد قیمت‌های غیر واقعی شده است، از دیگر دلایل می‌توان به بهم خوردن بازار عرضه و تقاضا به دلیل کاهش تولیدات داخلی و خروج شرکت‌های خارجی و قطع همکاری آنها به دلیل عدم امکان عمل کردن به تعهداتشان اشاره کرد.

فعالان بازار خودرو همچنان تأکید دارند خریداری در بازار نیست و بیشتر بخش بازار را دلالان تشکیل می‌دهند. طی چند ماه اخیر معاملات خودرو‌ها ناگهان با رکودی سخت مواجه شد و این مسئله باعث شده تا قیمت خودرو‌های وارداتی و داخلی به کمترین میزان خود در چند ماه گذشته برسد.

جو روانی عمده‌ترین علت نوسانات قیمت خودرو/ میزان تولید داخلی خودرو از واردات سبقت گرفت

فیاض، مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با  خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وسیع بودن طیف خودروسازان افزود: در صورت تأمین سرمایه و مواد اولیه مورد نیاز خودروسازان، خط تولید به نحوی مدیریت خواهد شد که پاسخگوی نیاز‌های بازار باشد.

وی ادامه داد: یک خودرو به طور معمول از ۴ تا ۵ هزار قطعه تشکیل شده است که فراهم کردن این قطعات کار دشواری است. در تولید قطعات مواداولیه متفاوتی (پلاستیک. آلومینیوم و فولاد) نیاز داریم؛ بنابراین فرآیند تولید یک دستگاه خودرو نوعی دادوستد بین خودروساز و قطعه ساز است.

مشاور ویژه وزیر صمت آمار تولیدات داخلی صنعت خودرو در سال ۹۷ را بیش از یک و نیم میلیون اعلام کرد و افزود: همین میزان تولید در سال ۹۸ تکرار خواهد شد.

فیاض میزان واردات خودرو (تولید خارجی) را ۷۰ هزار دستگاه اعلام کرد.

وی افزود: تولیدات داخلی یک سفره بسیار گسترده است که نیاز طیف وسیعی از جامعه را تأمین می‌کند. بهترین راه حل برای توسعه کشور کمک کردن و قدر دانستن تولیدات داخلی است.

مشاور ویژه وزیر صمت در تشریح دلایل نوسانات قیمت خودرو گفت: بیش از ۶۰ درصد از علت گرانی خودرو و نوسانات آن مربوط به جو روانی است، البته در این معادله نباید از تأثیر سهم ۴۰ درصدی تأمین مواد اولیه و ارز لازم برای آن چشم پوشی کرد.


بیشتر بخوانید: تکلیف واردات خودروهای هیبریدی مشخص شد


تقاضای جدید فروش خودرو نباید ایجاد شود

حمید گرمابی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با  خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  گفت: خواسته نمایندگان مجلس از خودروسازان در جلسات آخر سال ۹۷، اجرای تعهدات قبلی است و قرار شد تقاضای جدیدی برای بازار از سوی ۲ شرکت خودروسازی کشور انجام نشود. افزایش کیفیت  خودروهای داخلی باید در دستور کار قرار گیرد و این موضوع حق اصلی مردم به عنوان مصرف‌کننده است.

گرمابی افزود: صنعت خودروسازی ایران با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند که اصلی‌ترین آن، حضور پررنگ دولت در این خودروسازی‌هاست که یکی از فاکتورهای مهم در برون رفت از چالش‌های این صنعت است. اکثر متولیان دولتی صنعت خودروسازی کشور، وجود این چالش را قبول دارند پس زمینه به نتیجه رسیدن این موضوع شاید خصوصی سازی باشد و باید به فکر حل این موضوع به شکل اساسی بود. دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به سمتی حرکت کنند که نقش آنها در اداره این صنعت  به حداقل برسد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  اظهار کرد: افزایش نرخ ارز مشکلات زیادی برای صنعت به ویژه خودروسازی ایجاد کرد و یکی از این موضوعات نبود مواد اولیه و قطعات خودرو است، چراکه چهارچرخ‌ها از قطعات بی‌شماری تشکیل می‌شود که در صورت نبود یکی از این قطعات، خودرو قابل استفاده نیست. همان‌گونه که در حال حاضر خودروهای بسیاری به دلیل ناقص بودن در انبارها مانده و قابل استفاده نیستند.

بازار خودرو آرام است و روند کاهشی ادامه دارد

سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در گفت‌وگو با  خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره بازار خودرو گفت: درحال حاضر بازار خودرو آرام است و پیش بینی می‌شود همین روند کنونی کاهشی ادامه داشته باشد مگر اینکه سیگنال منفی به بازار تزریق شود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با اشاره به اینکه طی هفته‌های گذشته هیچ رخداد خاصی در بازار رخ نداده است، اظهار کرد: قیمت‌ها همانند هفته‌های گذشته متعادل است فقط یک روز نوسان در بازار بود که آن هم برطرف شد.

موتمنی در خصوص قیمت خودرو‌های داخلی و مونتاژی در بازار اظهار کرد: قیمت پژو ۴۰۵ حدود ۸۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲، ۸۵ میلیون تومان، سمند ۸۵ میلیون تومان، پراید ۱۱۱، ۴۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، تیبا، ۵۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۱۷۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۰۸، ۳۲۸ میلیون تومان، سانتافه ۸۴۰ میلیون تومان، کلئوس ۸۸۰ میلیون تومان، النترا ۵۲۰ میلیون تومان است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با تأکید بر اینکه قیمت‌ها در بازار در یک سطح متوقف شده است، اظهار کرد: فقط یک سیگنال منفی در ۲ هفته پیش در بازار رخ داد، علت این امر  جو دهی برخی رسانه‌ها بود که قیمت‌ها بالا رفت.

به گفته موتمنی، امیدواریم که قیمت‌ها در بازار متعادل بماند و مردم نگرانی در بازار نداشته باشند.

احتمال احتکار خودروسازان با هدف گران فروشی

محمدعلی اسفنانی، مدیرکل تعزیرات استان تهران  درباره ادعای خودروسازان مبنی بر کمبود قطعه، گفت: اگر عدم تولید این شرکت‌ها ناشی از کسری قطعه است تمام خودرو‌ها باید در دو یا حداکثر سه نوع قطعه مشترک مانند کیسه هوا، ecu و غیره نقص داشته باشند این در حالی است که در بازدید‌های به عمل آمده هر خودرو یک قطعه مانند بالابر شیشه، پخش خودرو و غیره کم دارد.

مدیرکل تعزیرات استان تهران تصریح کرد: خودرو‌های موجود در پارکینگ خودروسازی‌ها به دلیل نبود قطعات بسیار ابتدایی ناقص مانده است؛ خودرویی که دستگاه پخش ندارد ناقص محسوب نمی‌شود و خودروسازان می‌توانند با کسر هزینه این قطعات ابتدایی، خودرو را به مشتری تحویل دهند و فرد قطعه موردنظر را از بازار آزاد تأمین کند.

پارادوکس خودروسازان؛ فروش فوری علیرغم تاخیر در عمل به تعهدات

اسفنانی با بیان اینکه خودروسازان به خبرنگاران اجازه دهند تا از انبار خودرو‌های ناقص بازدید کنند، اظهار کرد: با توجه به آنکه خودروسازان ادعا می‌کنند قطعات موردنیاز برای تولید را در اختیار ندارند؛ اما فروش فوری انجام می‌دهند. حال باید پرسید اگر خودروسازان با کمبود قطعه روبه‌رو هستند، چگونه می‌توانند خودرو‌های فروخته شده در فرآیند فروش فوری را به مردم تحویل دهند و در صورتی که قطعات را در اختیار دارند علت تأخیر در عمل به تعهدات چیست؟

مدیرکل تعزیرات استان تهران گفت: این عملکرد خودروسازان، احتمال اینکه خودروسازان در گذشته خودرو‌هایی سالم و کامل تولید کرده و آنها را انبار کردند و حال که قیمت چهارچرخ‌ها افزایش پیدا کرده آنها را به بازار عرضه می‌کنند افزایش می‌دهد؛ این اقدام مصداق بارز احتکار است و در صورت اثبات با آن برخورد می‌شود.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۵۲
در انتظار بررسی: ۰
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
سلام
وقتی ۶میلیون متقاضی خودرو داریم و کل تولید بزحمت سالی دو میلیون باشد مطمئن باشید محال است خودرو ارزان شود. محال است نخریدن نود درصد متقاضیان تاثیری در روند فروش داشته باشد.محال است خودروسازان بتوانند صد درصد داخلی سازی کنند و افزایش تولید به اندازه تقاضای مردم داشته باشند. محال است دلال و تولید کننده از لذت قیمتهای سه برابری دست بکشند.بطور کلی هر نظریه‌ی خوش‌بینانه در مورد آینده صنعت خودرو کذب محض من زنده شما هم زنده پنج سال دیگه وضع بدتر از این خواهید دید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
تو رو خدا،فکری ب حال ما بیچاره ها بکنید ک میخواهیم ماشین بخریم،اما با این قیمتها نمیتونیم
محسن نصیروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۱
سلام.به دور از انصاف و جوانمردی هست که در عرض یکسال با بهانه های پوچ قیمت خودروهایی با تکنولوژی مربوط به سی سال پیش را بیش از چهاربرابر گران کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
تا زمانیکه مردم خودشون به این اوضاع ادامه بدن و هجوم بیارن واسه خرید
این نماینده های با انصاف و عدالت محور ما مردم که خودرو سازها هستن همین روند رو ادامه خواهند داد و از یک طرف نقدینگی و پول دست مردم زجر کشیده ما رو میسوزونن و از طرف دیگه ام سود های سرتاسر حرام خودشون رو از جیب منو شماها میزنن تو جیب خودشون!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
چرا دولت با خودرو سازان برخورد نمي كند؟ چرا خودرو هاي مردم را تحويل نميدهند تا بازار آرام گردد.
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
اگه قوه قضائیه آنالیز قیمت و دستمزد و سود و سایر هزینه های تولید اتومبیل را بخواد قیمت واقعی خودرو مشخص میشه و جلو فروش نمایندگی ها یا معامله ماشین با قیمت بالاتر در بنگاهها را تغییراتی با جرائم بالا کند اتومبیل با قیمت مناسب به دست مصرف کننده خواهد رسید
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
منتظر هستیم اقای رییسی ماجرای خودرو ومسکن را به پایان برسانند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
سلام خداوکیلی این چه وضعشه
به اینا میگین قیمت ،،، خجالت داره بخدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
به کلیه آحاد ملت توصیه میکنم گروهها و هشتک هایی ایجاد کنند و عدم خودور را انتشار دهند . نخرید
سام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
نخریددددددددددددد
محمدامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
به این قیمتها میگیدمتعادل،یعنی ماشین ارزون نمیشه آب پاکی ریختین رودستمون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
با هرج و مرج بازار و عدم نظارت و عدم احساس مسؤولیت مسؤولان ، در کشور ما ارزانی یه خواب غیر قابل تعبیره !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
باید همه چیز برگرده به قبل ارزون بشه
سلام
|
Germany
|
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
اقا جان دلار بالا است ماشین هم گران شده

تماممممممممممممممممممممم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
محاله خودرو ارزان بشه محاله !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
اگر مردم بفهمند گول نخورند ونخرند حسابی ارزان خواهد شد
میکائیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
اقا نخرین تا ارزون شه.این یه فرمول راحته ک همیشه برای تنظیم بازار جواب داده.اینکه سایت رو 10 دقیقه باز میکنن و میبندن میگن ظرفیت پر شد به نظر من یه عوام فریبیه که مردم ترقیب شن دارن عقب میمونن ...اقا گول نخورین و نخرین.اگه سایت ده دقیقه ای پر میشد اون همه ماشین دپو میشد تو پارکینگشون؟نخرین.پراید قیمت تمام شدش 10 میلیون با وارد کردن مواد خام اولیه با ارز دولتی 4200 .الان ک سپاه مواد خامشو میخواد درست کنه قیمتش کمتر از اینم میشه.دیگه حساب بیاد دستت.
Saeed
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
بخداقسم شرم آوره .مردم ما چ گناهی کردن تواین گرونی دارن غرق میشن چراکسی کاری نمیکنه چرا مسئولین ساکت وایسادن.چرا اجناس امروزه دلار بالای30هزازتون دادوستد میکنن. چراپژو پارس اتومات بایدبشه150میلیون چرا اجاره خونه ها همینطوری میره بالا اسلن این چه وضعیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
از 16 تیر افزایشی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
نمی خریم مگه مجبوریم بخریم پولم نگه می دارم تا هر وقت که ارزون شد اگر هم نگرانی که خرجش کنی خوب برو بخر یکی دو میلیون ازش خرج کنی بهتره تا ده میلیون ضرر کنی
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
خیلی هم ارزونه !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
نمیخریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
اگرارزان بشه !!!! چقدرمردم خوشحال میشن ودعاتون می کنند ومیگن ! چقدرشما خوب وبه فکرمردم هستید؟!!!! البته اگرخودروی باکیفیت وآپشن دار باشه! وپراید را۱۵ میلیون وپژو را۲۰ میلیون وبالاخره گرون ترین خودرو ۷۰ میلیون باشه؟؟!!!! وای خدای من چی میشه؟؟؟!!!! یعنی میشه؟؟!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
پراید ارزشش حقوق 8 ماه یه کارگره ؟
حتی 15 میلیون یعنی یکی 8 ماه نخوره تا بتونه بخره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
هر 6 ساعت اگه تکرار بشه حتما نتیجه بخشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
باشگاه خبر نگاران جوان. پيگيرى كنيد قيمت خودرو را از مسولين شما نماينده مردم هستيد در رسانه چرا از وزير صنعت پيگيري نمي كنيد ؟؟؟؟؟؟؟؟دليل چيست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
خودرو نخريد , تا دست دلالان و گرانفروشان كوتاه شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
شما خودتان دلال هستید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
از کجا فهمیدی دلاله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
چرا قوه قضائیه ورود نمیکنه؟
چرا باید مردم ایران اینقدر از دست خودرو سازها ی محتکر عذاب بکشن؟!
آقای رییسی،رئیس محترم قوه قضائیه لطفا ورود کنید و دست محتکران رو از این بازار کوتاه کنید،دلال کجا بود ؟
با این حرفای دروغ مردم ایران رو سر کار گذاشتن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
چشم ورود میکنه
م ص م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
کاش قوه قضائیه ورود میکرد و جلوی این زالوها رو میگرفت که دارند خون مردم را میمکند و هیچکس جلودارشان نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
آقای رییسی ،قوه قضاییه این بی عدالتی هارو میبینه و ورود نمیکنه؟
دلال یعنی چی ؟!
بقولی مگه ما به دلال رأی دادیم ،پس مسئولان کجا هستند ؟!
نفرین بر احتکار و احتکار کننده

مردم ایران لایق بهترین ها هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
واقعا که
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
وجود همین دلالها در آینده نه چندان دوری یه شوک دوباره ای به بازار خودرو میزنه همین دلالها خودروهای موجود رو به هر قیمتی که بشه میخرن و انبارز میکنن و بعدها کل بازار رو به دست میگیرن. و به هر قیمتی که بخوان خودرو رو میفروشن دولت هم به تجربه ثابت کرده که از پس دلالها بر نمیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
انحصار، کاش جنس خوب بود روزانه به تعداد یه اتوبوس تو جاده ها کشته می دهیم آیا هنوز وقت آن نرسیده که به جای خرید ماشین، ماشین اجاره رونق بگیرد با قیمت مناسب، آیا به جای حرف بیایید فرهنگ تازه بسازیم بیایید به کشتن هم راضی نشویم،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
فکر نکنم چیزی که بالا بره بیاد پایین مگر خدابخواد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
سلام من ماشین ندارم اگه روزی پول دستم اومد میرم ماشین خارجی می‌گیرم خیانت این دو خودرو ساز فراموش نخواهم کرد پراید 19میلیونی که ارزشش اینقدر هم نیست به مردم میدهند 50میلیون دیگه گوشمان پر شده از این خبرهای که برای گمراه کردنه ،اگه هم پول دستم نیومد اشکال نداره فقیر بدون ماشین دنیا اومدیم فقیر بدون ماشین هم از دنیا میریم ولی خدا جای حقه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
بهترین راهکار ورود خودروهای دست دوم خارجی بدون هزینه حق گمرک هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
قوه قضائیه با قدرت و اقتدار و بدون ترس از هوچیگریها ورود کند.
مردم هم باید پشت قوه قضائیه در این مورد محکم بایستند و نگذارند عده ای از رانت خواران و خیانتکاران جلوی روشن شدن حقایق را بگیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
ههه خنده داره. درصورت اثبات..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
کارخونه خیزبرداشته قیمت رابالاببره خبری ازارزونی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
دلال دلال دلال تو مسکن دلال تو خودرو دلال پس مسؤلان کجای کارند چادر نشینی افتادن مردم مگه دلالها رای آوردن که کشور را دارن اداره میکنند خجالت داره مسکن چی مسکن مگه وارداتی است یا از زمین تا مصالح برای خودمان است زشت آقای مسول آنقدر دلال دلال نکنید زشته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
برادر من، دلال اصلی متاسفانه خود مسئولین هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
مشکل خودتحریمی در اقتصاد والا واردات خودرو میتونه جو روانی و قیمت خودرو رو متعادل کنه !
اجازه ورود خودرو دست دوم تا 5 سال با تعرفه صفر کافیه تا قیمت رو متعادل کنه ! اما متاسفانه مافیا خودرو و فشارهای اربابان خودرو اجازه تغییر و برداشتن خودتحریمی رو نمیده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
پول ایران خودرو حرامه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
فکر کن یه چیزی که گران بشه ارزون میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
گران که نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
اینامردماساده فرض کردندکی میادپول بی زبون رابده ماشین باقیمت نجومی بخره اون موقع هم که درسال ۹۶گران نبود مردم پولشانداشتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
چرا می فرمایید جو روانی؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
بفرمایید انحصار و مافیاییگری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
تمام این گرانی ها از ناحیه خودروسازهات متاسفانه هیچ برخوردی باآن ها صورت نمی گیرد واقعاچرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
ما خواستار ارزونی تمام اجناس و کالاها هستیم
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر