کد خبر: ۶۹۸۱۲۶۵
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲

معاون راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: به محض تامین اعتبار، بازسازی راه‌های آسیب دیده از سیل آغاز خواهد شد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، رضا اکبری، معاون راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، روز چهارشنبه در جریان بازدید از مناطق سیل زده شهرستان شادگان در استان خوزستان گفت: دولت به دنبال تأمین اعتبار برای جبران خسارت همه حوزه‌ها از جمله راه و پل‌ها است و باید توجه داشت جبران این خسارت‌ها با توجه به حجم بالای آن‌ها زمان نیاز دارد.

وی بیان کرد: سیل خسارت‌های فراوانی به جاده‌ها و پل‌ها وارد کرده، ضمن اینکه سبب رانش جاده‌ها در بسیاری از استان‌ها شده که جبران آن نیاز به منابع مالی قابل توجه دارد.

اکبری در خصوص زمان فرآیند بازسازی و بهسازی زیرساخت‌های آسیب دیده از سیلاب افزود: برخی از این آسیب‌ها به فوریت برطرف شد و برخی از طرح‌ها نیز تا یک سال زمان می‌برد.

معاون راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اذعان داشت: امسال بیش از ۲۰ استان کشور با بارندگی شدید مواجه بودند، اما در پنج استان گلستان، مازندران، لرستان، ایلام و خوزستان به دلیل سیل شرایط بحرانی بود.

این مقام مسئول اظهار کرد: با فروکش کردن سیلاب برآورد خسارت به زیرساخت‌های حمل و نقل انجام شده است.

رضا اکبری با اشاره به تأمین ماشین آلات برای ترمیم جاده‌های تخریب شده در شادگان در استان خوزستان تصریح کرد: به منظور شتاب بخشیدن به روند مرمت جاده‌های روستایی شادگان ۲ دستگاه لودر، ۲ دستگاه کمپرسی، یک دستگاه آپپاش، یک دستگاه غلطک و یک دستگاه گریدر تأمین شد.

وی در ادامه گفت: بازسازی و ترمیم محور شادگان - منصوره، تکمیل جاده بوزی - گرگر، تعمیر و بازسازی پل روستای منصوره و نهر جوادی بخش مرکزی، ترمیم و بازسازی پل نهر بن، نهر عربید، اصلاح زیرسازی جاده روستا‌های ابوشلوگ، مالکی، ابوعرابید، گرمه، ذیل و ام الصخر بخش مرکزی، آسفالت جاده محمدی به ام الصخر، بازسازی پل روستای گاهن بخش مرکزی، اصلاح زیرسازی جاده روستا‌های عبودی، سالمی، گیداری، خروسی شمالی، ناصری و حدبه بخش خنافره، اصلاح زیرسازی جاده روستا‌های دریسیه، کندرو وسطانیه ۱ و ۲، احداث جاده ارتباطی ابوصخیر و چمیان و مسعودی بخش دارخوین به اداره کل راهداری و حمل نقل جاده‌ای استان خوزستان و اداره کل راه و شهرسازی استان ابلاغ شده و بزودی وارد فاز اجرایی خواهد شد.

طغیان رودخانه‌های کارون، کرخه و دز ناشی از بارش‌های سنگین در مناطق بالادست در فروردین ماه امسال موجب وقوع سیلاب در مناطقی از استان خوزستان و تخلیه ده‌ها روستا شد.

انتهای پیام/گ

آغاز بازسازی جاده‌های روستایی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر