کد خبر: ۶۹۸۳۴۰۹
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
کد خبر : ۶۹۸۳۴۰۹
گروه : همدان » همدان

رئیس پلیس راه استان همدان گفت: در تصادف شبانه روز گذشته در جاده های استان همدان یک نفر کشته و دو زخمی شدند.

یک کشته در تصادف شبانه روز گذشته در جاده‌های استان همدان/افزایش بیش از ۱۴ درصدی تصادفات واژگونی خودرو‌ها در استان همدان در مقایسه با آمار کشوریبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،سرهنگ رضا عزیزی،رئیس پلیس راه استان همدان گفت: یک دستگاه وانت نیسان ساعت ۱۹ دیروز در کیلومتر ۲۰ جاده همدان - ملایر به علت بی‌توجهی راننده به جلو واژگون شد که در این تصادف راننده فوت و سرنشین این وسیله نقلیه مجروح شد.

سرهنگ عزیزی افزود: آمار واژگونی خودرو در این استان رو به افزایش بوده و ۱۴ درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

سرهنگ رضا عزیزی گفت: ۳۸ درصد سوانح کشور را واژگونی خودرو تشکیل می‌دهد که این آمار در استان همدان ۵۲ درصد است.

او علت بالا بودن شمار واژگونی در همدان را بزرگراه بودن راه‌های این استان، بی‌توجهی به جلو ناشی از مکالمه با تلفن همراه یا تنظیم سیستم صوتی و رعایت نکردن سرعت مجاز به ویژه در پیچ‌ها عنوان کرد.

رئیس پلیس راه استان همدان گفت: از ۱۷ مهر و آغاز طرح اربعین تاکنون در سه سانحه واژگونی سه تن فوت کردند که تمامی آن‌ها بومی بودند همچنین ۳۸ تن مجروح شدند که از این تعداد هشت تن زائر و ۳۰ تن بومی استان هستند.

سرهنگ عزیزی درباره تاثیر بزرگراه در واژگونی خودرو بیان کرد: مردم هنگام تردد از بزرگراه احساس امنیت کرده و بدون توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی و تابلو‌های نصب شده در جاده، با سرعت غیرمجاز تردد می‌کنند.

او ادامه داد: مسیر ورودی به همدان از سمت ملایر یک جاده قدیمی با پیچ‌های حادثه خیز و غیر استاندارد است و بیشتر رانندگان بومی هنگام تردد از این مسیر سرعت مجاز را رعایت نمی‌کنند.

 استان همدان دارای ۸۵ کیلومتر آزادراه و ۶۵۰ کیلومتر بزرگراه است و تمامی راه‌های اصلی به جز هفت کیلومتر مسیر سامن - بروجرد و ۲۰ کیلومتری از جاده نهاوند فیروزان، بزرگراه هستند.

انتهای پیام/ا

تصادفات واژگونی خودرو در استان همدان رو به افزایش است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر