کد خبر: ۶۹۹۸۸۸۹
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷

رئیس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان کهگیلویه گفت: شهرستان کهگیلویه مقام اول و سوم کشوری را در بخش های سیاه چادر و آیین های نماشی در پنجمین جشنواره ملی فرهنگ و عشایر ایران زمین کسب کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج سیاوش زمان رئیس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان کهگیلویه گفت :گرو‌های شرکت کننده از طرف اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان کهگیلویه در پنجمین جشنواره ملی فرهنگ و عشایر ایران زمین مقام اول و سوم کشوری را کسب کردند.

رئیس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان کهگیلویه افزود: در این جشنواره ملی اداره میراث فرهنگی شهرستان کهگیلویه در بخش سیاه چادر مقام اول و در رشته آیین های نمایشی مقام سوم را کسب کرد.

وی ادامه داد: با توجه به استقبال گسترده مردم از غرفه شهرستان کهگیلویه در بخش سیاه چادر دیپلم افتخار به همراه تندیس جشنواره به شهرستان کهگیلویه اهدا شد.

زمان گفت: در بخش آیین های نمایشی نیز اجرای نمایش هفت برارون  که مورد استقبال ویژه شرکت کنندگان در جشنواره قرار گرفت و همچنین اجرای سازونقاره و برنامه های مختلف هنرمندان شهرستان کهگیلویه موجب شد که در بین 25 استان کشور مقام سوم این جشنواره به هنرمندان شهرستان کهگیلویه اختصاص یابد.

وی افزود: در این جشنواره آداب و رسوم عشایر شهرستان کهگیلویه و انواع غذاهای سنتی و نان محلی مانند نان بلوط و آش کارده طبخ و در اختیار شرکت کنندگان در جشنواره قرار می گرفت و هر شب یکی از آیین های محلی و عشایری ویژه شهرستان کهگیلویه اجرا می شد که مورد استقبال عموم شرکت کنندگان قرار می گرفت.

 پنجمین جشنواره ملی فرهنگ و عشایر ایرن زمین ۱۶ تیرماه با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افتتاح و عشایر ۲۵ استان‌ در این جشنواره آداب، رسوم، سنن، صنایع دستی، سوغات محلی و فرهنگ‌ها و آئین‌های خود به ویژه در زمینه کوچ را در قالب بیش از ۱۰۰ غرفه و ۲۴ سیاه چادر به مدت ۴ روز در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دادند.

انتهای پیام/ط

کسب مقام اول در جشنواره ی عشایر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر