کد خبر: ۷۰۰۳۱۵۹
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۱
در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

پویا سعیدی دغدغه‌های سربازی را در نمایش «لانچر ۵» روی صحنه می‌برد.

دغدغه‌های سربازی را در نمایش «لانچر ۵» ببینیدپویا سعیدی  نویسنده و کارگردان نمایش «لانچر ۵» درباره این نمایش در گفت و گو با خبرنگار حوزه تئاتر  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: من و مسعود صرامی نویسنده و کارگردان نمایش «لانچر ۵» هستیم؛ متن این نمایشنامه را مسعود صرامی نوشته بود که من آن را خواندم و تصمیم گرفتم دوباره آن را بنویسم.

وی افزود:در صحبت‌هایی با مسعود صرامی، متن سومی را به عنوان متن نهایی نوشتیم و سپس در سال ۹۶ شروع به تمرین کردیم.

سعیدی ادامه داد: سال ۹۶ سال آخر دانشگاه و نزدیک به سربازی رفتنم بود و از آن جایی که سربازی برای هر پسری دغدغه است، به همین دلیل سعی کردیم این سوژه را روی صحنه ببریم.

سعیدی درباره بازیگران نمایش «لانچر ۵» گفت: ما گروهی به نام هفتاد داریم، این گروه افراد ثابتی دارد که بیشتر از عوامل پشت صحنه هستند و از آن جایی که بازیگران زیاد گروه پذیر نیستند براساس نمایشنامه‌ها بازیگران را انتخاب می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه موقعیت‌های داستان در مکانی به نام لانچر ۵ رخ می‌دهد، بیان کرد: لانچر به راکت موشک انداز یا ضد هوایی‌هایی که در پادگان‌ها هست گفته می‌شود. ما در این نمایش برای انتقال پیام مشخصی تصمیم نمی‌گیریم، ما یک قصه‌ای داریم که سعی می‌کنیم آن را بدون لکنت، ادا و نقص به انجام برسانیم.

سعیدی افزود: خود قصه از نظر انتقال پیام راه خود را پیدا می‌کند و این موضوع هم هست که چه قصه ای را در چه زمانی و چه مکانی روایت کنیم و این چیدمان‌ها در کنار هم به یک معنی منجر می‌شوند که تمام آن دست ما نیست و این را باید از مخاطبان جویا شد.

کارگردان نمایش «لانچر ۵» در خصوص مشکلات اجرای نمایش گفت:در اردیبهشت ۹۷ کار را برای جشنواره دانشگاهی آماده کردیم، برگزیده آن جشنواره شدیم و برای ما اجرای عموم صادر شد. ما هم اجرا در تئاتر شهر را انتخاب کردیم، ولی از از اواخر اردیبهشت ۹۷ تا الان اجرای نمایش ما در تئاتر شهر به طول انجامیده است و البته مشکلات دیگری هم بود که به لطف خدا حل شدند. ما تمام تلاش خود را به کار بسته ایم که بهترین اجرا را روی صحنه ببریم.

در خلاصه نمایش آمده است:

در پادگانی نظامی سه تیراندازی به فاصله‌ی زمانی یک ماه منجر به مرگ سه سرباز شده است. به دلیل اهمیت موضوع سروان شایگان افسر دایره‌ بازرسی از طرف ستاد کل، مامور حل و فصل پرونده می‌شود.

 امیر نوروزی، میلاد چنگی، مجید یوسفی، محمد حق‌شناس، صادق برقعی، مرتضی سلطان محمدی، فرشید روشنی، حامد محمودی، عماد درویشی، مجتبی یوسفی، پوریا عربگری، عرفان امین، هادی شیخ‌الاسلامی بازیگران نمایش «لانچر ۵» هستند.

نمایش «لانچر ۵» از ۲۴ تیر تا ۱۸ مرداد هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر