کد خبر: ۷۰۰۳۱۸۸
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان گفت: با اجرای طرح تشدید نظارت بر مسافرت‌های تابستانی، ۲۵ شرکت حمل و نقل متخلف در جنوب کرمان، شناسایی و به مراجع ذیربط معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، مجتبی محمودی، معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان گفت: با آغاز مسافرت‌های تابستانی، طرح تشدید نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان آغاز شد و همچنان با ۹ تیم نظارتی در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه این طرح با همکاری پلیس راه در مبادی ورودی و خروجی شهر‌ها و پایانه‌های حمل و نقل مسافر به صورت شبانه روزی اجرا می‌شود افزود: بیشترین تخلفات شرکت‌های مسافربری که در این طرح شناسایی شده شامل سوار کردن مسافر خارج از سیستم رایج بلیط فروشی، برخورد نامناسب راننده و همکارانش با مسافران، صدور صورت وضعیت غیرمجاز، صدور صورت وضعیت برای وسیله نقلیه دارای نقص فنی و صدور صورت وضعیت برای راننده فاقد مدارک معتبر بوده است.

وی مهمترین تخلفات شرکت‌های حمل و نقل کالا را نیز رعایت نکردن ضوابط و مقررات تهیه و تنظیم بارنامه، صدور بارنامه برای وسیله نقلیه فاقد کارت معاینه فنی، و رعایت نکردن ضوابط حمل محموله‌های ترافیکی ذکر کرد و گفت: با معرفی شرکت‌های مختلف به مراجع قانونی، از سوء استفاده‌های احتمالی جلوگیری و حکم برخورد قاطع با متخلفان صادر خواهد شد.

معاون اداره کل حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان با اشاره به اینکه در ۲۰ روز گذشته ۱۱۱ شرکت حمل و نقل بار و مسافر در جنوب استان کرمان، به صورت ویژه بازرسی شد از مسافران و صاحبان بار‌ها خواست از حقوق قانونی خود در حوزه حمل و نقل آگاه شوند و در صورت برخورد با هرگونه تخلف، موارد را به شماره تلفن ۰۳۴۴۳۳۵۲۱۳۹ اطلاع دهند.
انتهای پیام/ی

برخورد با شرکت های متخلف حمل و نقل در جنوب کرمان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر