کد خبر: ۷۰۰۳۶۸۱
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد؛

طهماسبی بر تهیه تغذیه درختان گردو متناسب با اقلیم و استفاده از شرکت‌های دانش بنیان برای مهار آفت کرم خراط گردو تاکید کرد.

لزوم تهیه تغذیه درختان گردو متناسب با اقلیم/ قرنطینه داخلی برای مبارزه با کرم خراط گردو ضروری استبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمد علی طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در نشست هم اندیشی مدیریت کنترل آفت کرم خراط گردو با تاکید بر تدوین دستورالعمل‌های به روز  و منطقه ای تغذیه اظهار کرد: تغذیه درختان گردو باید متناسب با اقلیم و خاک مناطق تهیه شود.

وی  قرنطینه داخلی را ابزار قانونی در دست سازمان حفظ نباتات دانست و افزود: قرنطینه داخلی مهم‌تر از قرنطینه خارجی است و از این طریق می‌توان برای دریافت اعتبارات، اطلاع رسانی در حوزه آفات و بیماری‌های گیاهی و افزایش آگاهی مردم در زمینه کرم خراط گردو بهره برد.

طهماسبی حفظ دارایی‌های مردم و کشاورزان را از وظایف مسئولان بخش کشاورزی اعلام کرد و گفت: سازمان حفظ نباتات کشور باید در سطح ملی و استانی برای مهار آفت و بیماری‌ها وقت و انرژی بگذارد و تجربه نشان داده که هرگاه این سازمان دقیق و به موقع در زمینه مبارزه با آفات و بیماری‌ها ورود پیدا کرده، موفق بوده است.


بیشتر بخوانید: باغ‌های ۲۵ استان کشور درگیر آلودگی کرم خراط است


معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی افزود: با وجود بارندگی‌های اخیر، کانون کوبی توسط سازمان حفظ نباتات در مهار آفات موثر بوده است.

لزوم تهیه تغذیه درختان گردو متناسب با اقلیم/ قرنطینه داخلی برای مبارزه با کرم خراط گردو ضروری است

رفتارشناسی آفات نباتی ضروری است

وی در عین حال رفتارشناسی در زمینه آفات و همچنین کرم خراط را ضروری دانست و گفت: با تغییرات اقلیمی و آب و هوایی، رفتار آفات در حال تغییر است و شناسایی تغییر رفتار به مهار آفات کمک می‌کند.

طهماسبی ادامه داد: یکی از راهکار‌های مبارزه با آفت کرم خراط استفاده از فرمون‌ها است و شرکت‌های دانش بنیان در زمینه تولید فرمون می‌توانند موثر باشند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پایان  بر استفاده از کارشناسان خارجی برای آموزش کارشناسان و باغداران به منظور مهار آفت کرم خراط تاکید کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر