کد خبر: ۷۰۰۵۰۱۵
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴
۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴
کد خبر : ۷۰۰۵۰۱۵
امیر جهانشاهی تشریح کرد؛

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش گفت: بیش از ۲۰ طرح تغییر ساختاری با حمایت فرمانده کل ارتش و هماهنگی با ستاد کل نیروهای مسلح در نیروی زمینی به اجرا درآمده است.

جزئیات اجرای ۲۰ طرح ساختاری در نیروی زمینی ارتشبه گزارش  حوزه  دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر سرتیپ «علی جهانشاهی» در مراسم تکریم و معارفه فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۷۷ پیروز ثامن الائمه (ع) در مشهد اظهار کرد: در ساختار جدید، تیپ‌های پیاده و تکاور به تیپ واکنش سریع نیروی مخصوص و تیپ‌های متحرک هجومی تغییر ساختار داده است.

وی ادامه داد: قرارگاه‌های لشکری از تاکتیکی به عملیاتی ارتقا یافته است و لشکر ۷۷ پیروز ثامن‌الائمه (ع) هم با زیر نظر گرفتن تیپ‌های ۳۷۷، ۳۸ زرهی و ۲۷۷ متحرک نجومی از قرارگاه تاکتیکی به عنوان قرارگاه عملیاتی به مأموریت خود ادامه می‌دهد.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تیپ‌های ۳۷۷، ۳۸ زرهی و ۲۷۷ متحرک هجومی از نظر آموزش، عملیات، اطلاعات، هدایت و کنترل عملیاتی و ارتقای آموزش و دیگر برنامه‌ها به صورت مستقیم زیر نظر قرارگاه عملیاتی ۷۷ با هماهنگی قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق انجام وظیفه می‌کنند.

امیر جهانشاهی افزود: پیش از این پنج قرارگاه عملیاتی در کشور داشتیم که هم‌اینک به ۱۲ قرارگاه عملیاتی لشکری افزایش یافته است و در این ساختار جدید، ماموریت‌های عملیاتی و اطلاعاتی به صورت مستقیم به این قرارگاه‌های عملیاتی لشکری زیر نظر قرارگاه‌های منطقه‌ای و با مسئولیت‌های بیشتر داده شده است.

وی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه کشور گفت: دشمنان می‌خواهند با فشار‌های مختلف اقتصادی و تحریم، ایران را تضعیف کنند؛ اما کشور ما با داشتن مؤلفه‌های قدرت رهبری، مردم و نیرو‌های مسلح مقتدر در برابر توطئه‌ها ایستاده است و نیرو‌های مسلح با پشتیبانی مردم تحت زعامت فرماندهی معظم کل قوا با آمادگی رزمی کامل در هر جا که نیاز است از مرز‌های اعتقادی و امنیت ملی هوایی و دریایی و زمینی دفاع می‌کنند.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به طرح‌های مختلف در خصوص ارتقای تحرک و کارآمدی نیروی زمینی ارتش هم گفت: به‌منظور ارتقای آمادگی رزمی و داشتن نیروی انسانی متعهد، آموزش‌ها، متون آموزشی و سلاح‌ها و خودرو‌ها را به‌روز کرده ایم.

سرتیپ جهانشاهی افزود: طرح‌های مختلف «لبیک یا خامنه‌ای» در حوزه معیشت و مسکن نیرو‌ها نیز آغاز شده است و در این راستا هم‌اینک ساخت ۲۰ هزار خانه سازمانی جدید در دستور کار قرار گرفته است؛ همچنین پروژه ساخت هفت هزار واحد نیز آغاز شده و عملیات ساخت ۲۳ هزار واحد سازمانی دیگر هم در مرحله انتخاب پیمانکار است.

در مراسم تکریم و معارفه فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۷۷ پیروز ثامن الائمه (ع) امیر سرتیپ دوم ستاد ابوالقاسم رضایی تکریم و فرمانده جدید این قرارگاه معرفی شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر