کد خبر: ۷۰۰۵۰۳۱
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۴

طرح دوفوریتی پرداخت خسارت جان‌باختگان حادثه سیل دروازه قران شیراز در دستور کار نود و چهارمین جلسه صحن علنی شورا قرار گرفت.

الزام شهرداری به ارائه‌ی لایحه‌ی پرداخت خسارت جان‌باختگان سیل دروازه قرآنبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، در نود و چهارمین جلسه صحن علنی شورا طرح دوفوریتی پرداخت خسارت جان‌باختگان حادثه سیل دروازه قران شیراز در دستور کار قرار گرفت.

متن طرح بدین شرح است:

با توجه به اینکه حادثه‌ی سیل غم انگیز ۵ فروردین سال ۹۸ دروازه قران شیراز، موجب جان باختن جمعی از هموطنان و همشهریان شیرازی شد، حادثه‌ای که هیچ گاه به ویژه برای خانواده‌های قربانیان فراموش شدنی نخواهد بود، شورای شهر شیراز در همان روز حادثه و با تشکیل جلسه فوق العاده اقدام به تعیین هیات تحقیق و تفحص (کمیته حقیقت یاب) کرد.

این اقدام به موجب ماده ۸۳ قانون و در اجرای وظایف قانونی انجام گرفت و شورای شهر نتیجه کار خود را نیز در اجرای قانون در صحن شورا قرائت کرد.

امید است مسئولان قضایی و قضات پرونده با بررسی علل و عوامل موثر در وقوع حادثه رای شایسته و عادلانه صادر کنند، از طرفی شورای شهر نیز برای جلوگیری از تکرار اینگونه حوادث با کمک همه دستگاه‌های مسئول، طرح جامع جلوگیری از این حوادث را تهیه واجرا کند.

شورای شهر شیراز به عنوان نماینده مردم فهیم و مهمان نواز شیراز که اوج روحیه ایثارگری و همکاری خود را با گشودن درب‌های منزل خویش به روی اسیب دیدگان و مسافران نوروزی و همراهی با آسیب دیدگان نشان داد و نامی نیک از خود در تاریخ ایران زمین برجای نهاد، در این شرایط در همراهی با مردم شیراز و با توجه به روند طولانی رسیدگی‌های قضایی، فارغ از نتیجه بررسی‌های قضایی بر این باور است که در جهت کاهش آلام واردشده بر خانواده اسیب دیدگان و جبران بخشی از آثار ایجادشده باید خسارت قربانیان حادثه در اسرع وقت پرداخت شود، در این جهت با تقدیم طرح دوفوریتی شهرداری را ملزم می‌کند که از محل ردیف‌های قانونی لایحه پرداخت خسارت قربانیان حادثه را ظرف مدت یک هفته تهیه و به شورای شهر تقدیم کند.

با موافقت اعضای شورا و تصویب دوفوریت این طرح مقرر شد شهرداری شیراز نسبت به تهیه و تقدیم لایحه پرداخت خسارت جان باختگان حادثه سیل ۵ فروردین سال ۹۸ دروازه قرآن، با توجه به قید این نکته که پرداخت این مبلغ به صورت داوطلبانه و تنها جهت کاهش الام وارده است و قرینه‌ای مبنی بر تقصیر شهردار نخواهد بود، ظرف مدت یک هفته اقدام و جهت تصویب به شورای شهر شیراز ارائه کند.

در این جلسه همچنین لایحه یک فوریتی شهرداری شیراز مبنی بر انتشار اوراق مالی اسلامی (اوراق مشارکت) به منظور بازآفرینی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) تصویب شد.

با تصویب این لایحه به شهرداری شیراز اجازه داده می‌شود به منظور نوسازی و بهسازی و توسعه شهری بافت فرسوده اطراف حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع)، نسبت به انتشار اوراق مالی اسلامی (اوراق مشارکت) به مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال برابر مستندات دفترچه پیوست حاوی نقشه محل، عناوین و اولویت بندی‌ها، موقعیت، نحوه برآورد مالی و زمان مورد نیاز (اجرا) و با رعایت صرفه و صلاح شهر و در چارچوب قانون بودجه ۹۸ شهرداری، با باز پرداخت ۵۰ درصد اصل و سود توسط دولت و ۵۰ درصد اصل و سود توسط شهرداری و در چارچوب تکالیف زیر اقدام کند.

نحوه هزینه کرد مبالغ دریافتی از بابت فروش اوراق مالی اسلامی برای محدوده‌های مشخص شده مطابق با اولویت‌بندی نقشه دفترچه پیوست صورت پذیرد، هرگونه تغییر در اولویت بندی و اجرای پروژه‌های مشخص شده در دفترچه پیوست می‌بایست به تایید شورای اسلامی شهر شیراز برسد و شهرداری نتیجه فروش اوراق اسلامی مزبور را به اطلاع شورای اسلامی شهر برساند.

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز همچنین با یک فوریت طرح حذف عنوان تحقق بودجه از مصوبات شورا در سال ۹۷ موافقت کردند و مقرر شد این طرح برای بررسی کارشناسی به کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی و املاک شورا ارجاع شود.

همچنین با موافقت اعضای شورا‌ی شهر شیراز، طرح احداث مجموعه فرهنگی فراغتی باغ کتاب به شهرداری ارجاع شد و مقرر شد در مدت دوماه لایحه موردنظر به شورا ارائه شود.
انتهای پیام/م

نود و چهارمین جلسه ی شوراشهر شیراز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر