کد خبر: ۷۰۰۵۷۷۸
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
نماینده شاهرود و میامی در مجلس:

سید حسن حسینی شاهرودی گفت: شکایت محیط زیست از معدن بوکسیت شاهوار بر طبق اسناد و مدارک در حال رسیدگی است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سید حسن حسینی شاهرودی نماینده شاهرود و میامی در مجلس در سومین جلسه شورای اداری شاهرود بابیان اینکه معدن بوکسیت تاش یک دغدغه مهم زیست‌محیطی برای مردم شاهرود قلمداد می‌شودگفت: شکایت محیط‌زیست از معدن بوکسیت شاهوار در حال رسیدگی است و همچنین گزارش‌های تخلفات، اسناد و مدارک در ۳۶۰ برگ تهیه و به وزیر صمت ارائه شده است.

وی ابراز داشت: در این معدن، بر اجرای قانون بسیار تأکید شده، اما از سوی ادارات و دستگاه‌های تابعه اقدام عملیاتی صورت نگرفته است و متاسفانه به‌ جز محیط‌زیست مابقی دستگاه‌های اجرایی در سطح استان سمنان از حوزه خود دفاع نکرده و نمی‌کنند.

وی بابیان اینکه اگر بنا به اجرای قانون است چرا تصمیم تعطیلی معدن از سوی شورای تأمین عملیاتی نمی‌شود، تصریح کرد: شکایت محیط‌زیست در حال رسیدگی است گزارش‌ها تخلفات و اسناد و مدارک در ۳۶۰ برگ تهیه و به سمع و نظر وزیر رسیده است از سوی دیگر در بازدید روز گذشته همراه با معاون اقتصادی استاندار سمنان مقرر شد معدن به‌طور کامل در بازه یک الی دو ماه تعطیل و اقدامات زیر بنایی برای اصلاح موارد ۱۵ گانه تعهدات خود را عمل کند سپس برای ادامه یا تعطیلی دائم آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بابیان اینکه سال گذشته ۵۰۰ شغل در شاهرود ایجاد شده است، ابراز داشت: با حضور سرمایه‌گذاران در این شهرستان مقرر شد تا یک واحد تولید میوه خشک با ایجاد دو هزار شغل و با اولویت به‌کارگیری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی با در اختیار دادن تسهیلات ارزان‌قیمت راه اندازی شود که این واحد در حال طی مراحل خود است.

حسینی شاهرودی بابیان اینکه برای ایجاد شغل و تولید ثروت و حل مشکلات روزمره باید تصدی‌گری دولت به حداقل برسد، تصریح کرد: می‌بایست سمت‌وسوی نقدینگی را به‌سوی تولید خانگی پیش برد و در غیر این صورت با بیکاری و پدید آمدن جرائم خشن، فساد، خشونت و ناهنجاری همه شریک خواهیم بود.

وی در دیگر بخش سخنان خود بابیان اینکه در سفر رئیس سازمان عشایر مشکلات عشایر بررسی و تصمیم‌های خوبی برای حل آن‌ها اتخاذ شد، افزود: پنج درصد دام سبک استان را عشایر تأمین می‌کنند این بخش جامعه با بالاترین بهره‌وری و کمترین هزینه مشغول فعالیت هستند و ما نیز می‌بایست با اقدامات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری امکانات موردنیاز آن‌ها را تأمین کنیم

تخصص اعتبارات سفر رئیس جمهور

عضو خانه ملت بابیان اینکه در بحث اعتبارات سفر رئیس جمهور به شاهرود که سال گذشته صورت گرفت، اولویت با پروژه‌های ردیف دار ملی است، گفت: ۱۲ پروژه در شاهرود وجود دارد که فاقد ردیف است و در اولویت بعدی گنجانده شده اند لذا همت مدیران برای جذب اعتبارات آن‌ها یک الزام است.

حسینی شاهرودی در ادامه تصریح کرد: مسیر جاده شاهرود طرود معلمان بعد از سفر رئیس‌جمهور ۳۵ میلیارد تومان اعتبار گرفت و از آنجا که این راه شریانی محل اتصال شمال و جنوب کشور است، باید از مسئولان پرسید که چرا باید به‌عنوان راه روستایی قلمداد شود؟ لذا رفع این موضوع این‌یکی از مواردی بود که در ردیف بودجه قرار گرفته است.

وی بابیان اینکه شاهرود با مشکل آب مواجه و وضعیت وخیم است، افزود: اگر زیرمجموعه‌ای در خصوص تأمین آب شرب قصور داشته، می‌بایست بیان شود از سوی دیگر امور آب باید تا به نتیجه رسیدن موضوع انتقال آب دریای خزر، موضوع انتقال آب از چشمه قطری و سد کالپوش مشکل را به‌صورت مقطعی حل کند.

انتهای پیام / م

ایجاد ۵۰۰ شغل در شاهرود

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر