کد خبر: ۷۰۰۶۰۵۷
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۸

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: ۲۵ پروژه پیشنهادی امسال خراسان رضوی در ستاد ملی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسید.

تصویب اجرای ۲۵ پروژه پیشنهادی خراسان رضوی در ستاد ملی اقتصاد مقاومتیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، علی رسولیان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت:  پروژه ها  پس از کار کارشناسانه در این استان برای بررسی و تایید به ستاد اقتصاد مقاومتی در تهران ارسال شد.

وی تصریح کرد: پروژه‌های پیشنهادی خراسان رضوی از طریق ثبت در سامانه نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی (نیپا) مورد بررسی ستاد ملی اقتصاد مقاومتی قرار گرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: این پروژه‌ها در موضوعاتی مانند انرژی تجدید پذیر، نیروگاه‌های تولید، دستگاه‌های سی. تی. اسکن، دستگاه‌های مخابراتی، تولید فولاد، کنسانتره و گندله، مصالح ساختمانی، الیاف مصنوعی، گیاهان دارویی، کشت مکانیزه، گلخانه، مکانیزاسیون، پرورش بوقلمون و گاو شیری، زنجیره‌های تولید دامی، تغذیه الگویی، نوغانداری، واحد‌های پرورش و اصلاح نژاد دام و فناوری اطلاعات تعریف شده است.

رسولیان افزود: از ۲۵ عنوان یاد شده ۱۷ مورد مربوط به حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی است.
 
وی تصریح کرد: هر یک از عناوین این پروژه‌ها تعداد بسیاری از پروژه‌های دیگر را شامل می‌شود که در سال جاری اجرا خواهند شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: هنوز میزان اشتغالزایی و اعتبار اختصاص یافته به این پروژه‌ها از سوی ستاد ملی اقتصاد مقاومتی اعلام نشده است.

خراسان رضوی با وسعت ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومترمربع معادل ۱۱ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۶۵۹ هکتار سهم هفت درصدی از مساحت کل ایران دارد. این استان شامل ۲۹ شهرستان، ۷۰ بخش و دو هزار و ۵۴۰ روستاست و با ۸.۱ درصد جمعیت کشور ۶ میلیون و ۴۳۴ هزار و ۵۰۰ نفر را در خود جای داده است که یک میلیون و ۷۳۳ هزار نفر از این تعداد در روستا‌های استان سکونت دارند.

۶ هزار و ۵۰۸ واحد صنعتی با اشتغالزایی ۲۰۴ هزار نفر و سرمایه گذاری ۱۰۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در خراسان رضوی فعال هستند.
 
۹۵ درصد سرمایه گذاری بخش تولید صنعتی در این استان متعلق به بخش خصوصی است و بیشترین حجم سرمایه گذاری صنعتی در خراسان رضوی به ترتیب متعلق به صنایع فلزی، صنایع غیرفلزی و معدنی، صنایع پتروشیمی و پلیمری می‌باشد.
 
انتهای پیام// ز.م
 

پروژه های اقتصادی خراسان رضوی در ستاد اقتصاد مقاومتی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر