کد خبر: ۷۰۰۷۲۵۴
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
دبیر کل انجمن کشتی رانی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

پل مه علت توقیف نفتکش انگلیسی را تخطی از اصول دریانوردی و آلودگی زیست محیطی دریا اعلام کرد.

نفتکش انگلیسی امنیت محیط زیست  دریا را برهم زده بودمسعود پل مه دبیر کل انجمن کشتی رانی و خدمات وابسته ایران در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به ورود کشتی نفتکش انگلیسی به حریم آب‌های ایران در شب گذشته در تشریح علت توقیف آن گفت: بر اساس قوانین بین المللی سازمان‌های متناظر دریانوردی حق توقیف کشتی و اعمال قانون را دارند، هر کشتی که اصول ایمنی دریا‌ها را رعایت نکند از جانب تمامی سازمان‌های متناظر از جمله سازمان بنادر ودریانوردی توقیف می شود.
 
پل مه علت توقیف نفتکش انگلیسی را تخطی از اصول دریانوردی و آلودگی زیست محیطی دریا اعلام کرد و گفت: با دستور سازمان بنادر به  نیروی دریایی سپاه کشتی فوق توقیف شد.
 
دبیر کل انجمن کشتی رانی و خدمات وابسته ایران تصریح کرد: مرجع حاکمیتی در این حوزه سازمان بنادر و دریانوردی است و انجمن کشتیرانی از موضع‌های سازمان بنادر حمایت‌ صد در صدی می‌کند.
 

 بیشتر بخوانید: سپاه نفتکش بریتانیا را توقیف کرد تا به آنها بیاموزد یکی بزنی ۲-۳ تا می‌خوری 


شب گذشته یک فروند نفتکش انگلیسی در مسیر تردد خود در تنگه هرمز با یک فروند کشتی صیادی برخورد کرد و به دلیل بی توجهی به پیام‌های کشتی صیادی طبق روال به درخواست اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از سوی نیروی دریایی سپاه برای بررسی به لنگرگاه بندرعباس هدایت شد تا سازمان بنادر و اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ابعاد و جوانب این برخورد را بررسی کند.
 
نفتکش انگلیسی«استنا ایمپرو» با ۲۳ نفر خدمه هم اکنون در لنگرگاه بندرعباس توقیف شده است و تمامی خدمه‌ها هم اکنون در داخل نفتکش قرار دارند.
 
انتهای پیام/
 

تخطی نفتکش انگلیسی از رعایت اصول دریانوردی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر