کد خبر: ۷۰۰۷۸۲۹
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴

شرکت هلیکوپتری ایران برای انجام عملیات اطفاء حریق عرصه‌های منابع طبیعی فارس اعلام آمادگی کرد.

اعلام آمادگی شرکت هلیکوپتری ایران برای اطفاءحریق منابع طبیعی فارسبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، شهرام منتصری مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با مدیر عامل شرکت هلیکوپتری ایران و هیات همراه دیدار و گفتگو کرد.

منتصری در این دیدار ضمن قدردانی از مسئولیت شناسی و حضور به موقع نیرو‌های شرکت هلیکوپتری ایران در جهت انجام سورت‌های پروازی این نیرو‌ها در عملیات اطفاء حریق به ویژه در آتش سوزی‌های اخیر در مناطق جنگلی استان، گفت: واکنش سریع و سنجیده نیرو‌های امداد هوایی این شرکت علاوه بر جلوگیری از خسارات جانی موجب مهار و کنترل سطح قابل توجهی از این آتش سوزی‌ها شده است.

وی با اشاره به بارش‌های خوب سال جاری در عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان و مستعد بودن زمینه حریق در این عرصه‌ها گفت: جلوگیری از بروز این حریق‌ها نیازمند حفاظت و پیشگیری است.

منتصری با بیان اینکه تامین تجهیزات لازم در مواقع بحرانی در زمان وقوع حریق تاثیر بسزایی در کاهش خسارت‌های ناشی از آتش سوزی اراضی جنگلی دارد، اظهار داشت: امسال خسارت‌های ناشی از حریق در این عرصه‌ها کاهش چشمگیری داشته و این امر مرهون تلاش و همکاری بین بخشی دستگاه‌های دولتی، تشکل‌های مردمی، مدیریت بحران استان بوده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با تاکید بر استفاده از توان و امداد هوایی این شرکت در انجام عملیات اطفاء حریق عرصه‌های جنگلی فارس افزود: بسیاری از حریق‌ها در ارتفاعات و نقاط صعب العبور رخ می‌دهد که تنها با هلی برن هوایی امکان دسترسی و اطفاء وجود دارد.

کاپیتان سهیل قیاسی مدیر عامل شرکت هلیکوپتری ایران نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان و استفاده از امکانات و تجهیزات پیشرفته حریق با توجه به وسعت عرصه‌های منابع طبیعی استان اظهار داشت: مدیریت منطقه عملیاتی و هلی برن نیرو‌ها بویژه در عرصه‌های جنگلی کاری بسیار دشوار بوده و نیازمند مدیریت اصولی و یکپارچه است.

کاپیتان قیاسی به انتقال سریع نیرو‌های امدادی از یک نقطه به نقطه دیگر برای مهار آتش سوزی منابع طبیعی با توجه به حساسیت این عرصه‌ها اشاره کرد و گفت: انجام عملیات اطفاء حریق در برخی مناطق نیازمند مدیریت زمانی صحیح و جانفشانی خلبانان و خدمه پروازی است که در اینخصوص نیرو‌های شرکت هلیکوپتری ایران آمادگی خود را اعلام و آماده ارایه خدمات به همکاران منابع طبیعی در استان فارس است.

وی در پایان از آمادگی بیشتر این شرکت جهت همکاری و مساعدت با ادارات منابع طبیعی در راستای کنترل و رصد حریق‌های گسترده در عرصه‌های منابع طبیعی خبر داد.
انتهای پیام/م

آمادگی شرکت هلیکوپتری ایران برای اطفاءحریق

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر