کد خبر: ۷۰۰۷۸۸۴
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
کد خبر : ۷۰۰۷۸۸۴

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان گفت:در سطح استان تاکنون حدود ۴۶۰ شهید گمنام در ۱۶۰ نقطه تدفین شده‌اند و در محدوده شهر اصفهان می‌توان به ۸ شهید در کوه صفه، ۲ شهید در محله عاشق آباد و ۵ شهید در ورودی شرقی موزه دفاع مقدس اشاره کرد.

 به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،سردار مجتبی شیروانیان مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان اظهار داشت: یکی از اصلی‌ترین تلاش‌های این بنیاد، دعوت از رزمندگان و پیشکسوتان ۸ سال جنگ تحمیلی است تا گنجینه‌های سینه به سینه رزمندگان را در قالب تاریخ شفاهی به ثبت و ضبط برسانیم و در نتیجه این ارزش‌ها را به صورت مباحث نمایشی، مستندسازی و حتی در قالب کتاب به انتشار درآوریم.

او افزود: در حال حاضر حدود ۱۶۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی در سطح استان وجود دارند که بیش از ۶۰ درصد آن‌ها از دروس دو واحدی با موضوع آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدس استفاده می‌کنند و این در حالی است که این افراد به صورت داوطلبانه این دروس را برگزیده‌اند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان در رابطه با نشر آثار جنگ تحمیلی بیان کرد: مرکز فرهنگی دفاع مقدس از بهمن‌ماه سال ۹۶ آماده و مجهز به دستاورد‌های دفاع مقدس از جمله سیستم‌های موشکی شهاب و زلزال و آماده پذیرایی از علاقه‌مندان است.

او با اشاره به بازدید‌های متعدد از سوی نهاد‌های مختلف بیان کرد: تا به حال یادمان‌های مختلفی برای شهدای گمنام در ورودی شرقی موزه دفاع مقدس شکل گرفته است که هم زیارتگاهی برای مردم و هم محل راز و نیاز، انس گرفتن و تجدید میثاق با شهدا بوده است که در آن بحث روایتگری و بیان سیره شهدا مطرح است.

شیروانیان ادامه داد: در سطح استان تاکنون حدود ۴۶۰ شهید گمنام در ۱۶۰ نقطه تدفین شده‌اند و در محدوده شهر اصفهان می‌توان به ۸ شهید در کوه صفه، ۲ شهید در محله عاشق آباد و ۵ شهید در ورودی شرقی موزه دفاع مقدس اشاره کرد.

او با بیان اینکه اصفهان با بیش از ۲۳ هزار شهید بیشترین شهدا را دارد، گفت: همه مردم می‌توانند در طول هفته از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴ بعد از ظهر به صورت رایگان از آثار دفاع مقدس و برنامه‌های جانبی در راستای تجدید میثاق با شهدای دفاع مقدس و آرمان‌های آن بازدید کنند.

انتهای پیام/م

 

اصفهان با بیش از 23 هزار شهید بیشترین شهدا را دارد

 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر