کد خبر: ۷۰۰۸۰۱۰
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱
۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱
کد خبر : ۷۰۰۸۰۱۰
در گزارش باشگاه خبرنگاران جوان بخوانید؛

توپ‌زنی، کاغذ سفید، مرد عنکبوتی از جمله شیوه هایی است که سارقان امروزه از آنها برای سرقت منازل استفاده می‌کنند.

از شیوه‌های سرقت منازل توسط سارقان تا راه‌های پیشگیری از سرقت/ ۱۹ عصر تا ۲۴ بامداد بیشترین بازه زمانی آمار ثبت شده در خصوص سرقت از منازل پایتختبه گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سارقان بیشتر اوقات از راهکارهای حرفه‌ای برای سرقت استفاده می‌کنند که آگاهی از آن‌ها می‌تواند راهکاری برای پیشگیری از سرقت باشد.

معمولا هر کدام از سارقان و اعضای باند‌ها در سرقت سبک مخصوص به خود را دارند؛ توپی زنی، سرقت با کاغذ سفید، سرقت از طریق سیم به سیم کردن کابل‌های آیفون، بالارفتن از دیوار، ورود به خانه با شاه کلید آن‌هم پس از زاغ زنی و ... از شیوه و شگرد‌های سرقت از منازل است.

نکته‌ای که در این میان به چشم می‌خورد این است که سارقان برایشان فرقی ندارد که از چه شگردی استفاده کنند، لذا مهم این است که به هدفشان که «یک شب را صد ساله طی کنند و رسیدن به پول‌های باد آورده است»، برسند.

شگرد تبهکاران برای سرقت با یکدیگر متنوع هست، برخی آنقدر نخ‌نما و تکراری است که کمتر کسی در مورد آن نشنیده و گاهی برخی از آن‌ها نیز خاص و مخصوص افرادی به خصوص است. در ادامه گزارش به برخی از شگرد‌های سرقت در جامعه که از سوی سارقان انجام می‌شود، می‌پردازیم.

اولین شیوه سرقتی که به آن اشاره می‌کنیم؛ شگردی به نام توپی‌زنی است که توسط اکثر سارقان در سرقت‌ها استفاده می‌شود و در گزارش‌های پرونده‌های سرقت منازل بار‌ها از سوی متهمان نحوه انجام آن بیان شده است.

توپ زنی یکی از نقشه‌های تکراری است که سارقان برای سرقت از خانه‌ها به‌کار می‌‎برند، افراد با داشتن دیلم و وسایلی شبیه به آن، توپی‌های قفل‌ها را می‌شکنند و وارد خانه می‌شوند، از آنجایی که با انجام اقدام توپی زنی درب منازل شکسته می‌شوند، این عمل در بین سارقان به شگرد توپی‌زنی مشهور شده است.

یکی دیگر از شیوه‎های سرقت با نام مرد عنکبوتی در بین سارقان شهرت دارد و افراد با انجام این شیوه برای سرقت از منازل شهروندان اقدام می‌کنند.

در انجام این شگرد سارقان با بالا رفتن از دیوار خانه‌ها و وارد شدن از طریق پنجره‌ها و پشت‌بام برای رسیدن به اموال داخل خانه از آن استفاده می‌کنند و از آنجایی که سارق مانند عنکبوت از در و دیوار بالا می‌رود، این شگرد به سرقت‌های عنکبوتی مشهور است.

شیوه سومی که در بین سارقان برای سرقت مرسوم است، سرقت در ۱۵ دقیقه نام دارد، شگرد نخ‌نمایی که سارقان برای سرقت از خانه‌ها به کار می‌برند، در انجام این شیوه، سرقت از خانه‌ها با خودرو‌های سرقتی انجام می‌شود و در این نوع پرونده‌ها دزد‌ها پس از سرقت خودرو‌های گران قیمت اقدام به سرقت از منازل می‌کنند.


بیشتر بخوانید: سرقت ۵ میلیارد تومانی ۴ سارق حرفه‌ای از منازل شمال غرب تهران


سرقت در سایه وحشت از شیوه مرسوم دیگری در بین سارقان است که برای تخلیه منازل شهروندان از آن استفاده می‌کنند. در این شیوه سارقان شب‌ها با حضور در اطراف منازل به خصوص خانه‌های افراد پیر و کهنسال با ایجاد صدا‌های ترسناک موجب ترس و وحشت اعضای خانه‌ها می‌شوند و پس از ایجاد ترس افراد را مجبور می‌کنند که از خانه به بیرون بزنند تا از ترس رهایی پیدا کنند، در این زمان است که سارقان به داخل منازل آمده و از فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را می‌کنند و هر چه را که دم دستشان بیاید برداشته و به سرقت می‌برند.

/// پس از تایید آقای عابد منتشر شود/// از شیوه‌های سرقت منازل توسط سارقان تا راه‌های پیشگیری از سرقت/ ۱۹ عصر تا ۲۴ بامداد بیشترین بازه زمانی آمار ثبت شده در خصوص سرقت از منازل پایتخت

یکی از شیوه‌های دیگر سرقت با استفاده از کاغذ‌های سفید انجام می‌شود و این وسیله ابزاری است برای تخلیه منازل که از آن استفاده می‌شود.

«کاغذ سفید» وسیله‌ای است که به سارقان منازل بسیار کمک می‌کند، متهمان از کاغذ سفید و زنگ درب خانه برای سرقت‌هایشان بهره می‌برند؛ روش کاغذ سفید و زنگ خانه به این صورت است که سارقان در مناطق مورد سرقت پرسه می‌زنند و با مشاهده خانه مورد نظر آن را گزینه خود کرده و سراغ آن می‌روند، متهمان زنگ خانه را به صدا درمی‌آورند و در این زمان اگر کسی آیفون را جواب بدهد، آدرس اشتباهی می‌دهند و در غیر این صورت کاغذی را بین در می‌گذارند و به سراغ کارهایشان می‌روند.

ساعتی بعد دوباره به محل مورد نظر برمی‌گردند و اگر کاغذ نیفتاده باشد، مشخص می‌شود کسی وارد خانه نشده و آن‌ها می‌توانند به راحتی سرقت‌هایشان را انجام دهند.

این‌ها همه شیوه‌هایی بود که از آن به عنوان شگرد‌های مشترک در بین سارقان برای انجام سرقت از منازل استفاده می‌شود و طی انجام آن خانه شهروندان توسط مجرمان تخلیه می‌شود.

در برخی از پرونده‌های سرقت از منازل مشاهده می‌شود که سارقان از شیو‌های خاص و به خصوص خود برای سرقت استفاده می‌کنند، به عنوان مثال می‌توان از سارقانی نام برد که برای انجام مقاصد خود از سیم به سیم کردن کابل‌های آیفون درب منازل استفاده می‎کردند و پس از انجام این اقدام برای تخلیه منزل وارد خانه می‌شوند.

در پرونده‎ای دیگر سارقان با شگردی که داشتند فقط با بازکردن قفل کلید‌های کامپیوتری اقدام به باز کردن درب منازل می‌کردند و با وارد شدن به منازل اقدام به تخلیه اثاث خانه‌های شهروندان می‎کردند.

حیاط پشتی منازل محلی برای ورود سارقان به داخل خانه‌ها است، یکی از سارقان منازل درباره نحوه ورودش به خانه‌های شهروندان گفت: بعد از زاغ زنی و مطمئن شدن از خالی بودن خانه مورد نظرمان، از راه حیاط پشتی با همدستی دونفر دیگر  به داخل خانه‌ها رفته و برای سرقت اموال با ارزش وارد عمل می‌شدیم.

آنچه که در این گزارش بیان شده گوشه‌ای از فعالیت‎های سارقان بود که برای تخلیه منازل اقدام می‌کنند و دست به سرقت اموال شهروندان می‌زنند.

در همین رابطه برای بررسی تخصصی‌تر موضوع و جلوگیری از سرقت منازل شهروندان و مالکان خانه‌ها به سراغ جانشین رئیس پلیس آگاهی پایتخت رفتیم و دراین خصوص با وی به گفت‌وگو پرداختیم.

سرهنگ داوود فرد جانشین رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: منازل محلی برای نگهداری اموال با ارزش زیاد مانند طلا و جواهر، ارز و اموالی که هم کم حجم هستند و هم اینکه به راحتی از محل به جایی دیگر منتقل شود و قابل تبدیل باشد.

او گفت: یکی از انگیزه‌هایی که سارقان را به سمت سرقت از منازل می‌کشاند وجود اموال با ارزش و نگهداری آن در منازل است.

سرهنگ فرد با اشاره به اینکه برای سرقت از منازل چندین محل ورودی برای سارقان وجود دارد، گفت: یکی از این ورودی‌ها درب منازل است که سارق برای عبور از این مانع از چندین شگرد خاص استفاده می‌کند که راحت‌ترین شیوه برای ورود به منازل تخریب درب‌های خانه‌ها است.

/// پس از تایید آقای عابد منتشر شود/// از شیوه‌های سرقت منازل توسط سارقان تا راه‌های پیشگیری از سرقت/ ۱۹ عصر تا ۲۴ بامداد بیشترین بازه زمانی آمار ثبت شده در خصوص سرقت از منازل پایتخت

او با بیان اینکه سارقان برای ورود به منازل از مسیر درب ورودی منازل از شیوه‌های کارت کشی، چفت زنی، توپی زنی و سایر شگرد‌ها استفاده می‌کنند، گفت: پنجره‌ها و بالکن‌ها از دیگر مسیر‌هایی است که شیوه سارقان برای ورود به منازل است که مورد استفاده متهمان قرار دارد.

جانشین رئیس پلیس آگاهی تهران گفت: بیشتر طبقات پایین منازلی که از راه بالکن و پنجره‌ها به معابر اشراف دارند، در معرض سرقت قرار دارند.


بیشتر بخوانید: سرقت‌ از منازل شمال پایتخت با شیوه تخریب پنجره و در‌های بالکن


او با بیان اینکه بیشترین زمان ارتکاب سرقت منازل در پایتخت حدود ساعت ۱۹ تا ۲۴ بامداد گزارش شده است، گفت: با توجه به فرهنگی که شهروندان تهرانی برای گذراندن اوقات فراغت خود دارند و در این بازه زمانی برای تفریح از منازل خود خارج می‌شوند، بیشتر مواقع منازل خالی از سکنه است و این فرصتی برای سرقت سارقان به حساب می‌آید تا برای انجام فعالیت‌های خود وارد اقدام شوند.

سرهنگ فرد در توصیه‌ای خطاب به شهروندان گفت: افراد برای ایمن کردن منازل خود از تجهیزات الکترونیکی استفاده کنند، تجهیزاتی مانند دزدگیر، آژیر، نصب درب آکاردئونی که برای شناسایی هویت سارق می‌تواند کارساز باشد و انجام سرقت را به تعویق بیاندازد.

وی افزود: شهروندان در صورت استفاده از درب‌های ضد سرقت، قبل از نصب آن از نظرات یک کارشناس صاحب نظر در این حوزه بهره گیری کنند و پس از آن اقدام به نصب درب‌های ضد سرقت برای منازل خود کنند چرا که احتمال دارد برخی از این درب‌ها از نظر ایمنی آن طور که باید مقاوم نباشند حتی از درب‌های معمولی نیز آسیب پذیرتر باشند پس بهتر است که قبل از انجام هرگونه اقدامی از نظرات یک کارشناس در حوزه مربوطه استفاده شود.

جانشین رئیس پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به یکی از شیوه‌های رایج سرقت از منازل، گفت: یکی از شیوه‌های سرقتی که انجام می‌شود در حضور مالک اتفاق می‌افتد آن هم در حضور مالک این حادثه رخ می‌دهد.

/// پس از تایید آقای عابد منتشر شود/// از شیوه‌های سرقت منازل توسط سارقان تا راه‌های پیشگیری از سرقت/ ۱۹ عصر تا ۲۴ بامداد بیشترین بازه زمانی آمار ثبت شده در خصوص سرقت از منازل پایتخت

وی افزود: در برخی مواقع افرادی تحت عنوان ماموران سازمان‌های خدماتی مختلف مانند اداره برق، آب و سایر موارد این چنینی، به درب منازل شهروندان مراجعه می‌کنند و به بهانه یاداشت کردن رقم کنتور یا تعمیرات آن درخواست ورود به منزل می‌کنند و از این فرصت برای ارتکاب سرقت استفاده می‌کنند.

سرهنگ فرد اضافه کرد: شهروندان به هیچ عنوان به افراد مراجعه کننده در قالب پوشش‌های مختلف قبل از احراز هویت و تایید آن‌ها به افراد اعتماد نکنند و اگر نیاز بر این شد که احراز هویت با حضور پلیس انجام شود باید با سامانه ۱۱۰ پلیس تماس برقرار کنند تا در حضور مامور نیروی انتظامی این عمل صورت بگیرد، در صورت عدم دسترسی سریع به پلیس از همسایه‌ها برای این کار کمک بگیرند.

وی افزود: ساکنان ساختمان‌ها در صورت تردد افراد مشکوک و غریبه در داخل محوطه آپارتمان‌ها موضوع را به پلیس و یا اهالی دیگر ساختمان اطلاع دهند.

جانشین رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان در توصیه‌ای خطاب به شهروندان گفت: افراد اموال با ارزش خود را در منازل نگهداری نکنند، در صورت نگهداری اموال با ارزش در منازل این اقلام را به صورت یک جا در مکانی مشخص نگهداری نکنند بلکه هر کدام از اموال را در یک نقطه از منازل که به راحتی در دسترس نباشد قرار دهند.

با توجه به مطالبی که در این گزارش عنوان شد و جانشین رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ بیان کرد سعی شد تا برخی از شیوه‌های متداول سرقت از منازل عنوان شود و در کنار آن نیز راه‌های پیشگیری از سرقت نیز از زبان مقام مسئول پلیس آگاهی پایتخت بیان شد.

به هرحال سرقت از منازل بخشی از اتفاق‌های زندگی است بهتر است که قبل از مواجه شدن با این حادثه با انجام یک سری از اقدامات پیشگیرانه و یافتن آگاهی‌های لازم در خصوص آن از وقوع چنین حوادثی جلوگیری کنیم تا دچار خسارات مالی و یا حتی بعضا جانی نیز نشویم.

گزارش از اشکان دوستی‌پور

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲۴
در انتظار بررسی: ۰
مرد نگهبان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
خدا را شکر که بعد از سالها، بالاخره پلیس رسید به جایی که باید به مردم بگه سرقتها به چه صورتی اتفاق می افتند و همونطور که همیشه در ذیل گزارشهای مربوط به سرقتها اعلام کردیم که خوشبختانه پلیس هم اکنون داره اطلاع رسانی میکنه، اگر موارد زیر به واقع رعایت شوند، حتی اگر سارقین تا پشت درب و پنجره ها نیز رسیده باشند، باز هم امکان ورود به داخل منزل و محل کار را نخواهند داشت.

1- دوربین و دزدگیر فقط سیستمهایی نظارتی هستند و نمیتوانند از ورود سارقین پیشگیری نمایند

2- حفاظ آکاردئونی یا درب ضد سرقت، عناوینی متقلبانه هستند، چرا که سارقین فقط قفل حفاظ و دربهایی که به عنوان ضد سرقت معرفی شده اند باز یا تخریب میکنند؟

3- فقط قفل روی درب باید هوشمند و ضد دیلم باشد که آن درب ضد سرقت گردد و به هیچ روشی امکان باز کردن یا تخریب قفل آن با شاه کلید، هک، پیچگوشتی، انبر قفلی و دیلم وجود نداشته باشد، تا جایی که مدیر عامل کارخانه یکی از شناخته شده ترین قفلهایی آمریکایی که تحت عنوان ضد سرقت شناخته میشود، در پاسخ خبرنگاران در تائید ضد سرقت بودن قفل گفت، قفل ما در مقابل هر سارقی که پیچگوشتی یا دیلم همراه نداشته باشد ضد سرقت است؟!!!

4- بالکن، پاسیو، نورگیر و پنجره ها نقاط دیگر مورد استفاده سارقین برای ورود به منازل میباشند که حتما باید حفاظ ضد دیلم مقابل آنها نصب شود که مطلقا امکان تخریب حفاظ با جک، آچار و دیلم وجود نداشته باشد؟

5- در مرحله آخر که به تازگی داره خیلی زیاد اتفاق میفته، ورود سارقین با زور تحت عنوان مامور، سرایدار، پیک و ... است که به واقع راهکار قطعی برای پیشگیری از آن وجود نداره و فقط باید به پیشگیری از اتفاقات و مشکلات بعد از ورود سارقین فکر کرد که راهی نداره غیر از اینکه گاوصندوق ضد دیلم، مجهز به سیستم قفل ضد زورگیری گاردمن در منزل داشته باشید و تمام اموال و اسناد ارزشمند را داخل آن گاوصندوق ضد دیلم قرا دهید که دیگر حتی امکان سرقت از طریق زورگیری هم وجود نداشته باشد؟
مسعود2
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
پس با این حساب اگر دور منزل را حصار کشی هم کنیم آقادزده کار خودشو میکنه نتیجه اینکه به کره ای دیگر مهاجرت کنیم چطور صلاح میدونید؟امان از دست این دزدها که انواع متنوعش وجود دارند حتی دورتر از خانه وکاشانه ما حالا اسم نبریم بهتره.
پاسخ ها
مرد نگهبان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
برای غیر ممکن کردن ورود سارقین به منزل، روی درها قفل هوشمند ضد دیلم نصب کنید که با هیچچچچچ روشی قابل باز کردن یا تخریب نیبست و مقابل بالکن، نورگیر، پاسیو و پنجره ا هم حفاظ ضد دیلم نصب کنید که به هیچ وجهی نشه با جک، دیلم و آچار تخریبش کرد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
سلام
یکی از روشهای جدید دزدان برای خالی کردن منازل این است که وارد خانه میشوند و با تهدید از ان ها میخواهند تا وقتی ما دور نشدیم از جای خود تکان نخورید.
بعد خانه را خالی میکنند و با خیال راحت دور میشوند.
صاحب خانه هم هیچ چاره ای ندارد. زیرا در صورت مقاومت یا خود صدمه میبیند ویا دزد. در حالت اول که هیچ ولی در حالت دوم تازه اول بدبختیشه
پاسخ ها
مرد نگهبان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
این نوع سرقت که به سرقت به عنف شناخته میشه، به تازگی داره خیلی زیاد اتفاق میفته که در واقع ورود سارقین با زور تحت عنوان مامور، سرایدار، پیک و ... است که به واقع راهکار قطعی برای پیشگیری از آن وجود نداره و فقط باید به پیشگیری از اتفاقات و مشکلات بعد از ورود سارقین فکر کرد که راهی نداره غیر از اینکه گاوصندوق ضد دیلم، مجهز به سیستم قفل ضد زورگیری گاردمن در منزل داشته باشید و تمام اموال و اسناد ارزشمند را داخل آن گاوصندوق ضد دیلم قرا دهید که دیگر حتی امکان سرقت از طریق زورگیری هم وجود نداشته باشد؟
ناشناس
| United States |
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
مرد نگهبان شما برای قفل هوشمند ضد دیلم گاردمن
تبلیغ زیادی میکنی
چرا?
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
کاش مسئولان به فکر باشند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
تاالان چندتا دزد دیدید که دستش را قطع کرده باشند ؟؟؟؟؟.یا چند دزد دیدید که سابقه چند باره دزدی نداشته باشند و.؟؟؟؟؟؟/؟..........................................
مرد نگهبان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
هیچ پلیسی در هیچ کجای دنیا نمیتونه جلوی سرقتها را بگیره و این توقعی رویایی که ما داریم که پلیس باید کاری کنه فقط به دامن زدن سرقت کمک میکنه، پس برای غیر ممکن کردن ورود سارقین به منزل، روی درها قفل هوشمند ضد دیلم نصب کنید که با هیچچچچچ روشی قابل باز کردن یا تخریب نیبست و مقابل بالکن، نورگیر، پاسیو و پنجره ا هم حفاظ ضد دیلم نصب کنید که به هیچ وجهی نشه با جک، دیلم و آچار تخریبش کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
اگر همان اولین بار دست وپاش قطع کنند وبرای همه مشخص که دستی یاپایی قطع شد
پاسخ ها
مرد نگهبان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
نمیشه که دست و پای آدما را قطع کرد، از کجا میدونید، رفتارهای خود شما باعث نشده باشه که اون آدم به حدی برسه که شما حکم بدی که باید دست و پاش قطع بشه؟ فرض کن شما رئیس بانکی بودی که اون برای درمان بچه اش ازت وام خواسته ولی شما به دوستت دادی به اون ندادی، خوب باید چیکار میکرده؟ وقتی میتونی بگی دست و پا قطع کنید که عدالت اجتماعی برقرار باشه
ناشناس
| United States |
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
مرد نگهبان دست و پای دو دزد که قطع شد دزدی کم
میشه
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
...احراز هویت با حضور پلیس انجام شود باید با سامانه ۱۱۰ پلیس تماس برقرار کنند تا در حضور مامور نیروی انتظامی این عمل صورت بگیرد...
دیروز زنگ زدم به 110 اما نیامد....!!!!
پاسخ ها
مرد نگهبان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
بنده خدا، خود سرهگ داود فرد هم گفت که نمیشه روی اومدن فوری پلیس حساب کرد و باید از همسایه کمک گرفت که شاید اون هم عملی نباشه چون خیلی وقتا همسایه ها دوست ندارن وارد این مسائل بشن، پس این نوع سرقت که به سرقت به عنف شناخته میشه، به تازگی داره خیلی زیاد اتفاق میفته که در واقع ورود سارقین با زور تحت عنوان مامور، سرایدار، پیک و ... است که به واقع راهکار قطعی برای پیشگیری از آن وجود نداره و فقط باید به پیشگیری از اتفاقات و مشکلات بعد از ورود سارقین فکر کرد که راهی نداره غیر از اینکه گاوصندوق ضد دیلم، مجهز به سیستم قفل ضد زورگیری گاردمن در منزل داشته باشید و تمام اموال و اسناد ارزشمند را داخل آن گاوصندوق ضد دیلم قرا دهید که دیگر حتی امکان سرقت از طریق زورگیری هم وجود نداشته باشد؟
ناشناس
| United States |
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
مرد نگهبان شما برای قفل هوشمند ضد دیلم گاردمن
تبلیغ زیادی میکنی
چرا?
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
خدا ازشون نگذره
دزدی کار بسیار زشتی است
این دزدها رو آزاد نکنید بلکه کار کردن رو بهشون یاد بدید و تا مدت ها هم چشم ازشون برندارید تا مطمئن بشید که دیگه سراغ دزدی نمی روند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
رفتار خشن با دزدان باعث ریشه کنی دزدی خواهد شد. اگر دزد ها را تیرباران کنند یا دستهایشان را از آرنج قطع کرده و آنها را مداوا نکنند تا از شدت خونریزی بمیرند و یا مثل عربستان آنها را گردن بزنند و یا حتی آنها را شقه کرده و در محلی آویزان کنند چه کسی جرأت می کند دزدی کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
ی جوری دسته بندی کردید و توضیح میدید انگار دارن اتم میشکافن
خخخخخ
پاسخ ها
مرد نگهبان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
اتفاقا خیی لطف کردن اینطوری توضیح دادن، اگرچه هنوز هم توضیحات در حد یک در هزاره چون به واقع هیچ کس نمیدونه به چه سادگی سارقین میتونن وارد منزل یا محل کارش بشن
عباس گودرزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
سلام اگر می خواهید دزدی اتفاق نیفتد و جان و مال مردم به خطر نیفتد یک اقدام حذف نقدینگی با طرح اینجانب است . دوم استفاده از پتانسیل های موجود برای توسعه شرکت های کشت و صنعت و کشت گلخانه ای و توسعه صنعتی با تاسیس شرکت های دولتی و سرمایه گذاری عام از حداقل نقدینگی مردم نیز استفاده شود . و اولویت بکار گیری نیروی کار با سرمایه گزاران شرکت باشد . ایجاد اشتغال طبق قانون اساسی وظیفه دولت جمهوری اسلامی است . بیندیشید تا جان و مال و آبروی مردم به خطر نیفتد . و دزدانی که مال کافی دارند ولی دست به سرقت می زنند طبق قانون اسلام با قطع عضو و اعدام ادب شوند و چهره آنها را بر ملا کنید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
چ کاری هست همشون بنداز تو یه جزیره ایران گلستان میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
در روشی دزدان منازل را زاغ میزنند و در ساعات اولیه شب حدود ساعت 8 تا 9 شب که مردم بیشتر برای صرف شام و یا آماده شدن آن وارد منازل میشوند و کوچه ها خلوت می شود با اهرم ویا وسیله دیگر درب حیاط را بازکرده و خودرو را وارد حیاط کرده و درب حیاط را می بندند تا همسایه ها خیال کنند صاحب خانه است سپس اقدام به خالی کردن خانه کرده و پس از بارگیری سریعاً محل را ترک میکنند از چندین منزل از کوچه ما به همین طریق سرقت شد.
پاسخ ها
مرد نگهبان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
برای غیر ممکن کردن ورود سارقین به منزل، روی درها قفل هوشمند ضد دیلم گاردمن نصب کنید که با هیچچچچچ روشی قابل باز کردن یا تخریب نیبست و مقابل بالکن، نورگیر، پاسیو و پنجره ا هم حفاظ ضد دیلم نصب کنید که به هیچ وجهی نشه با جک، دیلم و آچار تخریبش کرد
ناشناس
| United States |
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
مرد نگهبان شما برای قفل هوشمند ضد دیلم
تبلیغ زیادی میکنی
چرا?
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر