کد خبر: ۷۰۰۸۴۷۹
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱

سرمربی پیکان تهران گفت: تلاش هستیم تا در لیگ جدید فوتبالی، سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را بدست آوریم.

حسین فرکی سرمربی تیم فوتبال پیکان تهران در گفتگو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، در مورد شرایط این تیم در لیگ نوزدهم فوتبال عنوان کرد: تیم پیکان در حاشیه تهران در حال پیگیری تمرینات خود است. پیکان تیمی است که همواره از حواشی دور بوده است. تلاش کادر فنی بر این بود تمرینات از یکم تیر شروع شود و تا پانزدهم تیر آماده سازی تیم  ادامه دارد باشد.

وی افزود: تا هفته سوم تمرینات به کار‌های تاکتیکی روی آوردیم و در هفته چهارم نیز ۳ بازی تدارکاتی برگزار کردیم. از ابتدای همین هفته نیز وارد هفته پنجم تمرینات شدیم. در اردوی بروجرد به سر می‌بریم و به زودی در این اردو یک بازی تدارکاتی برگزار خواهیم کرد.  

 در حال هماهنگ کردن بازیکنان جدید و قدیم تیم هستیم

فرکی در مورد یارگیری تیم پیکان برای لیگ نوزدهم بیان کرد: تیم ما حدود ۱۵ خروجی داشت و ۱۰ بازیکن نیز در نهایت اضافه شد. هماهنگ کردن این نفرات برای ما اهمیت دارد تا در بازی‌های تدارکاتی بتوانیم به اهداف خودمان دست پیدا کنیم و بازیکنان قبلی با جدید تیم را به اوج هماهنگی و آمادگی برسانیم.  

برای کسب سهمیه آسیایی تلاش می‌کنیم

سرمربی پیکان در مورد اهداف تیم تیم برای لیگ جدید گفت: بابت کسب  سهمیه آسیایی تلاش خواهیم کرد و به آن فکر می‌کنیم، چرا که اتفاقی است که دور از دسترس هم نیست. فکر کردن به کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا شامل حال تمام تیم‌های لیگ برتری می‌شود، اما شرایط خاصی می‌طلبد، ما نیز بر اساس داشته هایمان تلاش می‌کنیم تا به این مهم دست پیدا کنیم.  

بعید است var به شروع لیگ برتر برسد

فرکی در مورد استفاده از var  در مسابقات لیگ برتر تصریح کرد: ما موافق  شرایط استانداردی هستیم که در دنیا رواج دارد که var نیز جزو آن می‌شود. پشت var در دنیا تجربیات متعددی وجود دارد که نشان می‌دهد در روند بازی‌های فوتبال تاثیرگذار است، بنابراین استفاده از کمک داور ویدیوئی درفوتبال ما اتفاق خوبی است و به کاهش اشتباهات داوری در لیگ ما کمک شایانی می‌کند.

وی افزود: من شخصا موافق var هستم و امیدوارم سریعتر با انجام آموزش‌های لازم و فراهم کردن شرایط سخت افزاری در لیگ به کار گرفته شود. اما بعید است کمک داور ویدیوئی تا هفته پنجم رقابت‌ها به لیگ برتر فوتبال اضافه شود.

برای قضاوت ویلموتس نباید عجله کرد

فرکی در مورد مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اظهار کرد: عملکرد ویلموتس را نمی‌توان اکنون قضاوت کرد و باید به او زمان داد. اما او نگاه متفاوت تری نسبت به کارلوس کی روش به فوتبال ما دارد.

با ویلموتس نهایت همکاری را خواهم داشت

او اظهار کرد: من در هر مقطعی بازیکنانم را در اختیار تیم ملی گذاشتم، کما اینکه از نبود آن‌ها در ترکیب تیمم دچار ضرر شدم. اما با ویلموتس مانند سایر بازیکنان برای در اختیار گذاشتن شاگردانم نهایت همکاری را خواهم داشت، چرا که اولویت اصلی من تیم ملی است.  

امیدوارم مجددا بازیکنان پیکان به تیم ملی دعوت شوند

فرکی در خصوص حضور بازیکنان تیم پیکان در اردوی اخیر تیم ملی بیان کرد: اینکه از تیم پیکان بازیکن به اردوی تیم ملی دعوت شود به نظر نهایی، تفکرات و چارچوب کاری مارک ویلموتس بر می‌گردد. باید به این موضوع توجه کرد که جایگاه بازیکنان ثابت در تیم ملی محفوظ است، اما در هر صورت مایه مباهات است که از بازیکنان جوان لیگ برتر در تیم ملی دعوت می‌شود. از اینکه شاگردانم در اردوی اخیر تیم ملی حضور پیدا کردند خوشحالم و امیدوارم این اتفاق ادامه دار باشد.

با آل کثیر و مومنی در نهایت توافق جدا شدیم

با بازیکنانی مثل مهدی مومنی و عیسی آل کثیر در نهایت توافق خداحافظی کردیم و بابت جدایی آن‌ها مشکلی پیش نیامده بود. برای مومنی  و آل کثیر بابت حضور در تیم صنعت نفت آبادان خوشحالم و امیدوارم موفق باشند.


بیشتر خوانید:

خودروسازان به دنبال برگزاری دیداری تدارکاتی در اردوی بروجرد

می‌خواهیم با پیکان جز ۳ تیم بالای جدول لیگ برتر باشیم/ بزرگترین آرزوی من پوشیدن پیراهن تیم ملی است

حضور ۳ بازیکن کلیدی فصل گذشته تیم فوتبال پیکان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد


انتهای پیام/

اظهارات فرکی در مورد شرایط تیم پیکان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر