کد خبر: ۷۰۰۸۵۵۶
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان:

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: جهت ساماندهی حدود ۴۰ نقطه اضطراری از رودخانه کشکان چهار هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،  رضا میرزایی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: جهت ساماندهی حدود ۴۰ نقطه اضطراری از رودخانه کشکان در محدوده شهرستان‌های پلدختر، چگنی و خرم آباد چهار هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

 میرزایی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سیل ۱۲ فروردین ماه سال جاری به علت دبی بی سابقه و حجم بالای سیلاب رودخانه کشکان، در بسیاری از نقاط، هندسی رودخانه تغییر پیدا کرد.

وی بیان کرد: تعدادی از روستا‌ها یا به کلی شسته شده و محو گردید یا بخش زیادی از روستا‌ها تخریب شد و مابقی آن‌ها که در بستر و حریم ۲۵ سال قرار نمی‌گیرند به علت تغییر مسیر رودخانه با یک بارش معمولی و نرمال غرقاب خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان افزود: روستا‌هایی که در سیل اخیر به علت دوره بازگشت بالا (بیش از ۵۰۰ ساله) غرقاب شده‌اند، ولی در بستر و حریم ۲۵ ساله قرار ندارند و در حال حاضر در جاسازی می‌شوند به هیچ وجه ایمن نیستند.

میرزایی اضافه کرد: سازه‌های حفاظتی آن‌ها از بین رفته و با وقوع یک سیلاب با دوره بازگشت حتی ۱۰ سال غرقاب خواهند شد، که لازم است قبل از شروع بارندگی‌ها و وقوع هرگونه سیلابی، ساماندهی و ایمن‌سازی شوند.

وی ادامه داد: اعتباراتی که جهت ساماندهی، لایروبی و اصلاح مسیر رودخانه‌ها به شرکت آب منطقه‌ای لرستان اختصاص داده شده، معادل ۴۵٠ میلیارد ریال است که در مقابل این همه خسارات به رودخانه‌های استان، بسیار اندک بوده و با آن تنها ۲ یا ۳ نقطه را می‌توان ساماندهی کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان افزود: اگر قبل از شروع بارندگی‌ها، طرح‌های مهندسی رودخانه کشکان در شهرستان‌های پلدختر و معمولان، چگنی و خرم آباد تأمین اعتبار و اجرا نشود، در صورت وقوع سیلاب‌های با دوره بازگشت کمتر از ۲۵ ساله در این نقاط هم تلفات جانی و هم خسارت مالی زیادی خواهیم داشت.

انتهای پیام/ر

نیاز به ۴هزار میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی رودخانه کشکان 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر