کد خبر: ۷۰۰۸۹۴۶
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰

فوتی‌های سوانح جاده‌ای استان همدان امسال در مقایسه با بهار پارسال ۲ درصد کاهش یافت.

کاهش ۲ درصدی در تعداد فوتی‌های سوانح جاده‌ای استان همدانعلی احسان صالح، مدیرکل پزشکی قانونی همدان گفت: ۶۸ مرد و ۲۳ زن در سوانح رانندگی فصل بهار امسال در جاده‌های استان همدان جان خود را از دست دادند.
وی افزود: میزان متوفیان سوانح رانندگی در سه ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد کاهش داشته است.

وی بیان کرد: ۱۷ تن در سوانح رانندگی درون شهری، ۶۲ تن در سوانح برون شهری، سه تن در سوانح رانندگی معابر خاکی و روستایی و ۱۹ تن در سایر معابر از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه جان خود را از دست دادند.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان گفت: آمار متوفیان سوانح درون و برون شهری نسبت به سه ماهه سال گذشته به ترتیب ۱۳ و ۱۰.۵ درصد افزایش یافته، اما متوفیان سوانح در معابر خاکی و روستایی تغییری نداشته و سایر موارد ۵۲.۵ درصد کاهش داشته است.

صالح افزود: فصل بهار سال گذشته ۹۳ تن شامل ۲۵ زن و ۶۸ مرد در سوانح رانندگی معابر درون شهری و برون شهری و جاده‌های خاکی و روستایی استان همدان جان باختند.

وی با بیان اینکه برخی از متوفیان سوانح پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست می‌دهند مثال زد: یک دستگاه سواری پراید ۲۵ مرداد در نزدیک جورقان واژگون شد که با وجود تلاش پزشکان سرنشین ۳۵ ساله این خودرو عصر روز گذشته در بیمارستان بعثت جان باخت همچنین راکب ۲۶ ساله یک دستگاه موتورسیکلت در بیمارستان اسدآباد بستری بود که به علت شدت جراحات وارده، فوت کرد.

مدیرکل پزشکی قانونی درباره شمار مجروحان سوانح نیز اظهار داشت: یک هزار و ۷۰۲ تن در سوانح رانندگی این استان مجروح و مصدوم شدند که شامل ۵۵۹ زن و یک هزار و ۱۴۳ مرد می‌شود.

صالح خاطر نشان کرد: سه ماهه نخست سال گذشته ۲ هزار و ۲۵ تن شامل ۶۴۲ زن و یک هزار و ۳۸۳ مرد در سوانح رانندگی همدان مجروح شدند که این آمار در فصل بهار امسال ۱۶ درصد کاهش داشته است.
انتهای پیام/ا


جان باختن ۹۱ نفر در تصادفات جاده‌ای امسال استان همدان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر