کد خبر: ۷۰۰۹۱۸۹
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۱
۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۱
کد خبر : ۷۰۰۹۱۸۹
شرفی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان پاسخ داد؛

سرپرست مرکز فناوری اطلاعات آموزش و پرورش درباره ورود تبلت و سیم کارت دانش آموزی به مدارس توضیح داد.

ماجرای ورود تبلت و سیم کارت دانش آموزی به کجا رسید؟مهدی شرفی، سرپرست مرکز فناوری اطلاعات و نیروی انسانی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره ماجرای ورود تبلت و سیم کارت دانش آموزی به مدارس اظهار کرد: یکی از اشتباهاتی که در دهه ۸۰ داشتیم، ورود دستگاه‌های الکترونیکی و فناوری اطلاعات به مدارس بود، بدون آنکه زیر ساخت لازم برای این موضوع در نظر گرفته شده باشد.

وی ادامه داد: ورود تبلت‌ها و تلفن همراه در چنین شرایطی، تاثیری بر روند یادگیری دانش آموزان نداشت و در مواردی موجب عدم تمرکز برای دانش آموزان شده است.

شرفی با اشاره به اینکه در زمینه تولید محتوای الکترونیکی اقدامات قابل توجهی انجام شده است، افزود: ۱۲ هزار محتوای آموزشی برای دانش آموزان در شبکه رشد موجود است که آن‌ها می‌توانند با مراجعه به این پایگاه از آن بهره‌مند شوند و حتی قصد داریم در شبکه ملی اطلاعات که تفاهم‌نامه آن با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منعقد شده است این محتوا‌ها را منتقل کنیم.
بیشتر بخوانید: ماجرای اجرای طرح معلم تمام وقت در مدارس+ واکنش آموزش و پرورش
سرپرست مرکز فناوری اطلاعات و نیروی انسانی آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی مبنی بر سرانجام ورود سیم‌کارت‌های دانش آموزی به مدارس گفت: درباره فعالیت سیم کارت‌هایی با شرایط خاص نیاز به مجوز شورای عالی فضای مجازی داریم که باید در این زمینه ورود پیدا کنند.

وی تصریح کرد: در چند ماه اخیر درباره ورود سیم کارت دانش آموزی موضوعی مطرح نشده است، اما به طور کلی برای اجرای چنین طرحی باید تصمیم‌گیری‌های کلانی در سطح ملی در شورای عالی فضای مجازی انجام شود تا در نهایت بتوانیم آن را برای دانش آموزان ارائه دهیم.

شرفی بیان کرد: در زمینه ورود چنین ابزارهایی، آموزش و پرورش فقط به موضوع در زمینه تولید محتوا نقش دارد و بستر لازم را باید نهاد‌های مربوطه فراهم کنند.

سرپرست مرکز فناوری اطلاعات و نیروی انسانی آموزش و پرورش درباره اقدامات فعلی آموزش و پرورش در حوزه فناوری اطلاعات برای دانش آموزان گفت: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده مدارس به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند که این کار گامی در تحقق عدالت آموزشی در مدارس است و از طریق محتوای الکترونیکی دانش آموزان می‌توانند در مناطق مختلف کشور به ویژه مناطق محروم از امکانات موجود در سایر مدارس بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: البته شبکه ملی ارتباطات کارکرد‌های دیگری از قبیل الکترونیکی شدن کارنامه دانش آموزان و پرونده سلامت آن‌ها دارد که این موضوع در حوزه مدیریت مدرسه است.

انتهای پیام/

تلفن همراه، تاثیری بر روند یادگیری دانش آموزان ندارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر