کد خبر: ۷۰۰۹۲۶۲
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان ؛

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان گفت: دستگاه‌های اجرایی در کنار تبیین عالمانه و ترویج عمل گرایانه، باید الگو‌های عملیاتی و اجرایی تاثیرگذار و مثبت در حوزه حل مسائل اجتماعی از جمله ازدواج جوانان ارایه دهند.

ارائه الگو‌های عملیاتی نیاز اصلی در حل مسائل اجتماعیبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ؛ خدابخش مرادی نافچی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان، در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با بیان اینکه ازدواج به عنوان یک مقوله مهم و تاثیرگذار اجتماعی باید مورد توجه جدی دستگاه‌های ذیربط قرار گیرد،گفت: تبیین عالمانه، ترویج عمل گرایانه و تبلیغ هنرمندانه در امر مهم ازدواج یک ضروت اجتناب ناپذیر است و امروز مطالعات و برنامه‌ها در این حوزه مهم باید به صورت کاربردی، عملیاتی و راهبردگرایانه باشد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های عضو ستاد ساماندهی امور جوانان در خصوص اینکه به چه موضوعاتی در رابطه با ازدواج و تحکیم توجه داشت باید الگو بدهند، اظهار داشت: دبیرخانه این ستاد با همکاری و مشارکت دستگاه‌های عضو، باید سند و برنامه عملیاتی و اجرایی در جهت تبیین، ترویج و تبلیغ ازدواج در سالجاری، ارایه دهند و برنامه‌ها نیز قابل رصد و ارزیابی باشد.

مرادی نافچی، با اشاره به اینکه برخی مواقع تبیین‌های ما عالمانه نیست و خروجی مثبت نیز ندارد، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی در کنار تبیین عالمانه و ترویج عمل گرایانه، باید الگو‌های عملیاتی و اجرایی تاثیرگذار و مثبت ارایه دهند.

وی افزود: استان زنجان بهشت خیرین است و این افراد کار‌های بسیار بزرگ و ارزشمندی را در حوزه‌های مختلف انجام داده و می‌دهند و انتظار می‌رود با فعال کردن، انجمن ها، موسسات و سازمان‌های مردم نهاد از این ظرفیت مهم در حوزه ازدواج نیز استفاده شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان گفت: شورای بانک ها، کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص امر ازدواج، اقدامات و تلاش‌های خوبی داشته اند، اما لازم است که در سالجاری تلاش‌ها در این خصوص بیشتر از پارسال باشد.

مرادی نافچی با تاکید براینکه هدف گیری‌ها در امر ازدواج باید مطلوب باشد، افزود: رسانه‌های گروهی نیز بایستی به این مقوله مهم اجتماعی بیشتر پردازش شود و همچنین در بحث تسهیل گری و تبلیغ در امر ازدواج، این ستاد را یاری بهتر و بیشتری دهند.

وی تصریح کرد: ماموریت و مسئولیت‌ها در این ستاد، تسهیل گری در ترویج معروفات است که این می‌تواند به قوام جامعه که یکی از آن‌ها مقوله ازدواج (به عنوان سنت پیامبر اکرم) و تحکیم خانواده است کمک کند و در این مسیر باید بسترسازی شود و مشاوره‌ها و آموزش‌ها نیز باید عالمانه و حاذقانه باشد.

مرادی نافچی با بیان اینکه تبیین مشکل رافع مشکل نیست، تاکید کرد: باید در جلسات کارشناسی از فرصت‌ها در پیشبرد اهداف، برنامه‌ها و فعالیت‌ها استفاده بهتری کرد و گرنه مشکلات را همه می‌دانند و بیان آن کار سختی نیست.

وی افزود: دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی باید با بهره گیری از رخداد ازدواج ۲ الگوی عالم هستی (حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)) این فرهنگ مقدس را در جامعه ترویج و تبلیغ کنند و در راستای مسایل اجتماعی و فرهنگی به شکل مسئولانه و عملیاتی عمل کرده و در جلسات ایده و برنامه دهند.

انتهای پیام /ک 

ستاد ساماندهی امور جوانان تشکیل جلسه داد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر