کد خبر: ۷۰۱۰۲۸۴
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱
سرهنگ چهری خبر داد،

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت گفت: سارق جوانی که با ارتباط با دختران جوان مجرد و دادن وعده ازدواج طلا‌های آنان را سرقت می‌کرد، دستگیر شد.

سرقت طلا و جواهرات دختران مجرد با وعده ازدواجبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه کامیار چهری رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت گفت: در ساعت ۱۱:۳۰ روز سی ام خرداد ماه امسال با تماس تلفنی خانمی جوان به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، ماموران کلانتری ۱۰۳ گاندی از سرقت طلا‌های دختر جوان (النگو) توسط فردی به هویت کامران ۳۰ ساله مطلع شدند، که شکایت طرح شده برای کشف جرئیات پرونده به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

این مقام انتظامی عنوان کرد: شاکی پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: چند روز پیش از طریق فضای مجازی (تلگرام) با مردی جوان ۳۰ ساله که خود را کامران و مهندس برق معرفی می‌کرد، آشنا شدم. این فرد مدعی بود که در شرکت خصوصی مشغول به کار است تا اینکه بعد از گذشت چند روز صحبت کردن باهم قرار ملاقات حضوری در پارک طالقانی گذاشتیم، عکس‌های او را در پروفایلش دیده بودم که فردی خوش تیپ و موجه بود و آن روز هم وی با تیپ بسیار موجهی به پارک آمد، ناخودآگاه به وی اعتماد کردم.

شاکی ادامه داد: این مرد در مورد اینکه تحصیلات چیه؟، چرا ازدواج نکردی و... سوال و صحبت کردیم که در آخر وی پیشنهاد ازدواج به من داد و من هم قبول کردم. ناگهان کامران یک چاقو از جیبش در آورد و زیر گلویم گذاشت و به زور ۶ النگویی که در دست داشتم را گرفت. من هم بهت زده مانده بودم چیکار کنم! واقعاً غافلگیر شدم که در یک لحظه کامران متواری شد.

این مقام انتظامی در خصوص شناسایی و دستگیری متهم توضیح داد: کارآگاهان با شنیدن اظهارات شاکی، تحقیقات پلیسی را آغاز و در پایش‌های اطلاعاتی موفق شدند هویت واقعی و مخفیگاهش را شناسایی کنند.

سرهنگ چهری با بیان اینکه متهم در یکی از شهر‌های شمالی کشور ساکن بود، تصریح کرد: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهم تا کنون چندین مرتبه با وعده واهی ازدواج از دختران مجرد سرقت کرده است.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی افزود: با هماهنگی مقام قضائی، متهم در بیست هفتم تیر ماه زمانی که به پارکی در محدوده خیابان جشنواره تهران مراجعه کرده بود، دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

وی افزود: کامران در بازجوئی‌های تکمیلی به جرم ارتکابی اعتراف و اظهار کرد: با استفاده از فضای مجازی (تلگرام) خانم‌های مجرد حدوداً ۳۵ ساله را شناسایی می‌کردم و به بهانه آشنایی قرار ملاقات می‌گذاشتم. پس از مدتی گفتگو طلاهایشان را سرقت و بلافاصله از محل متواری و به شهر خودمان در شمال کشور برمی گشتم.

متهم اعلام کرد: حدود دو ماه است که سرقت می‌کنم و طلا‌های سرقتی را به فردی حدوداً ۴۰ ساله در مرکز شهر به قیمت پایین‌تر از قیمت واقعی می‌فروختم و پول آن را صرف خوشگذرانی می‌کردم.

سرهنگ چهری با اشاره به اینکه متهم تاکنون به ۴ فقره سرقت اعتراف کرده است، گفت: در بیست و نهم تیرماه مالخر اموال مسروقه نیز در خیابان صفا شناسایی و دستگیر شد. کارشناسان ارزش ریالی اموال مسروقه را ۵۰۰ میلیون ریال برآورده کرده اند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با توجه به دستگیری سارق و مالخر طلا‌های سرقتی، هر دو متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس هشتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر شاکیان پرونده در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر