کد خبر: ۷۰۱۱۲۲۷
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
عضو شورای شهر تهران:

رسولی در توضیح دستور اصلاح اساسنامه سازمان‌های وابسته شهرداری تهران گفت: بی صبرانه منتظر ارائه لایحه اصلاح ساختار از سوی حناچی هستیم.

منتظر ارائه لایحه اصلاح ساختار از سوی شهردار هستیمبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، بررسی نامه فرماندار تهران درباره اعتراض هیات تطبیقبه مصوبه" اصلاحیه اساسنامه نمونه سازمان‌های وابسته به شهرداری تهران" در دستور کار شورای شهر تهران قرار گرفت.

در بخشی از نامه فرمانداری تهران نکات و اصلاحات ضروری که می‌بایست در الگوی واحد اساسنامه سازمان‌های وابسته به شهرداری تهران اعمال گردد آمده است؛

۱- در ماده ۵ عبارت توسط شهرداری بعد از عبارت وجوه نقد واریز شده اولیه افزوده شود.

۲- تکلیف نیروی انسانی سازمان وابسته در تبصره ۱ ماده ۵ و به هنگام انحلال سازمان مشخص شود.

۳- با توجه به بند ۳۰ ماده ۷۱ قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران و نیز بخش هفتم قانون تجارت و با امعان نظر به اینکه وظایف بازرس طبق تعریف و مستندات قانونی در مواردی به سایر شئون و مسئولیت‌های غیر مالی و غیر حسابرسی در سازمان و یا شرکت تسری می‌یابد و در راستای ارتقاء روند و سطح سلامت اداری و رعایت مطلوب مقررات در سازمان لازم است در ماده ۷ اساسنامه پیشنهادی و در ترکیب ارکان سازمان بازرس و حسابرس تفکیک و جداگانه تعریف شود.

۴- در بند پ ماده ۸ عبارت به انتخاب رئیس سازمنان شهرداری‌ها و بهیاری‌های کشور پس از وزارت کشور درج شود، ضمنا با وجود بند ث ماده مزبور عبارت و تایید شورای شهر در بند ت ضرورتی ندارد.

۵- در تبصره ۲ ماده ۸ به جای عبارت حق الزحمه و پاداش عبارت حق الجلسه درج شود و لازم است همچون الگوی اساسنامه ازمان‌های وابسته به شهرداری‌های ابلاغی وزیر محترم کشور میزان حق الجلسه در متن اساسنامه قید شود.

۶- در بند چ ماده ۹ عبارت و میزان بعد از کلمه نحوه افزوده شود.

۷- در بند ح ماده ۹ به صورت ذیل بازنویسی گردد انتخاب، برکناری و موافقت با استعفای اعضای هیئت مدیره.

۸- با توجه به برگزاری جلسات محدود هیئت مدیره عبارت حقوق و مزایا در بند خ ماده ۹ موضوعیت نداشته و مناسب است عبارت حق الجلسه جایگزین عبارت حقوق و مزایا و حق حضور در سطر نخست بند مزبور گردد.

۹- در انتهای تبصره ماده ۱۰ جمله پیشنهاد برگزاری جلسات فوق العاده به تقاضای مدیر عامل یا رئیس هیئت مدیره و یا ۳ نفر از اعضای شو. را انجام می‌پذیرد درج گردد.

۱۰- در سطر آخر تبصره ۲ ماده ۱۰ عبارت حداقل ۳ نفر به حداقل ۴ عضو تغییر یابد.

۱۱- در بند ث ماده ۱۳ عبارت و مقررات مربوطه بعد از آیین‌نامه‌های مورد عمل افزوده گردد.

۱۲- در سطر انتهایی ماده ۱۷ عبارت قوانین آمره بعد از کلمه سایر اضافه گردد.

۱۳- تبصره‌ای به شرح ذیل به ماده ۱۹ افزوده شود در سال اول تاسیس سازمان سال مالی از بدو تاسیس تا پایان همان سال خواهد بود.

حسن رسولی عضو شورای شهر تهران گفت: اصلاح ساختار سازمان‌های شهرداری در شرکت‌ها و سازمان‌ها یکی از وعده‌ها و عهد‌های ما بود.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به این نکته که اصلاح اساسنامه سازمان‌ها گامی مهمی در رسیدن به این هدف است گفت: بی صبرانه منتظر هستیم آقای حناچی شهردار تهران لایحه اصلاح ساختار را به شورای شهر تهران ارائه کند.

رسولی با اشاره به ۴۰ هزار پرسنل مشغول به کار در سازمان‌های وابسته گفت: از ۶۵ هزار پرسنل شاغل در شهرداری تهران ۴۰ هزار نفر آن‌ها در سازمان‌های وابسته مشغول به فعالیت هستند که از ۱۸ هزار میلیارد تومان بود که شهرداری ۲ هزار میلیارد آن در این سازمان‌ها هزینه می‌شود.

رسولی گفت: هفته گذشته آخرین اساسنامه در هیئت تطبیق مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تغییر ۳ بند ان مورد تاکید هیئت تطبیق قرار گرفت.

پس از صحبت‌های رسولی عضو شورای شهر تهران اصلاح اساسنامه سازمان‌های نمونه وابسته در صحن شورای شهر تهران به رای گذاشته شد و با ۱۸ رای موافق به تصویب رسید.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر