کد خبر: ۷۰۱۱۶۴۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴

جلوگیری از بورس بازی زمین و فعالیت دلال‌ها در شهرک‌های صنعتی با فسخ قرارداد‌های راکدمدیر حقوقی و امور قرارداد‌های شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه فسخ قرارداد‌های راکد در شهرک‌های صنعتی استان با جدیت دنبال می‌شود،گفت: با این کار بستر برای سرمایه گذاران جدید فراهم می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، خالد فتوحی در دومین جلسه امسال هیئت اختلاف و داوری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در استان فارس که با هدف بررسی قرارداد‌های راکد واحد‌های تولیدی و صنعتی در راستای رونق تولید برگزار شد،گفت: تعیین تکلیف قرارداد‌های منعقد شده راکد در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان که به سرمایه گذاران زمین واگذار شده، ولی به هر نحوی، اراضی واگذار شده به آنان موجب راه اندازی واحد نشده است، در جلسه هیأت حل اختلاف بررسی و تصمیم‌گیری می‌شود.

وی افزود: با توجه به کمبود زمین صنعتی دربرخی شهرک‌های صنعتی تقاضامحور استان، فسخ قرارداد زمین‌های راکد و غیرفعال یک راهکار مناسب برای ورود سرمایه گذاران جدید است تا با ایجاد واحد‌های تولیدی و صنعتی، فرصت تولید و اشتغال در سطح استان فراهم شود.

فتوحی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت موجود در شهرک‌ها برای ایجاد واحد‌های صنعتی در اولویت قرار دارد، افزود: از این رو میزان پیشرفت فیزیکی طرح‌ها و نیز ساخت وساز واحد‌های صنعتی به دقت رصد و کنترل و پایش می‌شود و اگر چنانچه اقدامی از سوی طرفین قرارداد بر روی زمین خریداری شده صورت نگیرد، بر اساس ضوابط و قوانین موجود نسبت به تعیین تکلیف آن اقدام می‌شود.

وی با بیان اینکه زمین‌های شهرک‌های صنعتی نباید محلی برای دلال‌بازی باشد، گفت: از آنجا که برای ایجاد زیرساخت‌ها هزینه‌های زیادی شده است، اجازه نمی‌دهیم زمین‌های شهرک‌های صنعتی توسط عده‌ای سودجو بدون ساخت و ساز رها شده و وارد فعالیت‌های بورس بازی و دلالی شود.

مدیر حقوقی و امور قرارداد‌های شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تصریح کرد: با توجه به اهتمام جدی در این شرکت به منظور فسخ قرارداد‌های راکد و واگذاری این اراضی به متقاضیان جدید در جلسات شورای حل اختلاف و داوری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سال جاری قرارداد‌های راکد مربوط به سال‌های ۹۳ و ۹۴ تعیین تکلیف خواهند شد.

فتوحی با اشاره به برگزاری دومین جلسه امسال هیئت اختلاف و داوری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در استان فارس از رسیدگی به ۴۶ قرار داد راکد به مساحت افزون بر ۵۹ هزار و ۷۰۰ متر مربع خبر داد و گفت: در این جلسه ۲۳ قرارداد به مساحت ۲۴ هزاو ۶۰۰ متر مربع فسخ قطعی شد وو به ۱۶ قرارداد نیز اعطای مهلت داده شد و سایر پرونده‌ها نیز منجر به انصراف شد.
انتهای پیام/م

رسیدگی و تعیین تکلیف ۴۶ قرارداد اراضی راکد در شهرک‌های صنعتی فارس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر