کد خبر: ۷۰۱۱۷۱۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
از طریق ویدیو کنفرانس؛

سه مرکز کارآموزی جوارکارگاهی استان فارس توسط معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور افتتاح شد.

راه اندازی ۳ مرکز کارآموزی جوارکارگاهی در فارسبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، حشمت‌الله کوشکی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس در حاشیه افتتاح آموزشگاه این محل را به عنوان نخستین آموزشگاه صنعت چاپ در جنوب کشور معرفی کرد و گفت: این سه مرکز در فارس شامل مرکز کارآموزی جوار کارگاهی اتحادیه عطاران، مرکز کارآموزی جوار کارگاهی اتحادیه میکانیک سبک و سنگین و مرکز کارآموزی جوار کارگاهی کارخانه فراسان است.

وی با اشاره به افتتاح آموزشگاه صنعت چاپ در جنوب کشور، افزود: این آموزشگاه در کنار صنعت، آموزش را ارائه می‌دهد که براساس برنامه‌ریزی‌ها و مجوز صادر شده قرار است آموزش‌ها در ۱۷ رشته ارائه شود.

کوشکی ادامه داد: این آموزشگاه می‌توانند هم در بحث سخت افزاری و هم بحث نرم افزاری به صنعت چاپ کمک کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس هم در این مراسم گفت: هر چه توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در تمام زمینه‌ها گسترش پیدا کند، مسایل و مشکلات جامعه و آسیب‌های اجتماعی کمتر خواهد شد.

صابر سهرابی افزود: افتتاح این آموزشگاه با کمک دستگاه‌های اجرایی گوناگون و به منطور ارائه آموزش‌های مهارتی در حوزه چاپ صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در صنعت چاپ بحث آموزش مغفول مانده بود که با راه‌اندازی این آموزشگاه فنی و حرفه‌ای در شیراز، این خلاء جبران می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: ارائه آموزش در مراکز فنی و حرفه‌ای که آموزش و مهارت بایکدیگر ارائه می‌شود تأثیرگذاری و فراگیری بیشتری دارد تا اینکه آموزش‌ها تنها به صورت تئوری و در کلاس‌های درس انجام شود.

وی همچنین به ارائه تسهیلات اشتغالزایی در حوزه‌های فرهنگی و هنری اشاره کرد و گفت: این اقدام با هماهنگی‌های صورت گرفته با اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و از طریق صندوق توسعه ملی انجام می‌شود که تاکنون تعداد زیادی طرح در این زمینه برای اخذ تسهیلات معرفی شده‌اند.

به گفته پریوش خادمی مؤسس این آموزشگاه، برای راه اندازی آن حدود ۶ میلیارد تومان هزینه شده و ۱۴ نفر در این آموزشگاه مشغول به کار شده‌اند.
انتهای پیام/م

 هفته ملی مهارت و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر