کد خبر: ۷۰۱۲۱۳۴
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۵

یکی از نمایندگان مجلس زندگی آبرومندانه را با حقوق کمتر از ۸ میلیون ممکن نمی‌داند.

زندگی آبرومندانه با چقدر حقوق؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، دو روز قبل یکی از نمایندگان مجلس گفته بود: در تهران و بعضی از شهرستان‌های دیگر با حقوق ماهیانه کمتر از هفت یا هشت میلیون تومان نمی‌توان زندگی آبرومندانه داشت. هدایت ا... خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس در نطق میان دستور خود، اظهار کرد: در تهران و بعضی از شهرستان‌های دیگر با حقوق ماهیانه کمتر از هفت یا هشت میلیون تومان نمی‌توان زندگی آبرومندانه داشت، قیمت مواد غذایی و هزینه‌های زندگی در کشور گران‌تر از کشور‌های غربی است، اما دریافتی مردم حداکثر یک بیستم آن جاست....


با چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این باره گفتگو کردیم و پرسیدیم که آیا با این اظهار نظر موافقید و با چه درآمدی می‌توان زندگی آبرومندانه‌ای داشت؟

علی اکبری، نماینده شیراز: نمی‌دانم استدلال این سخن چیست؟ اما این رقم نسبی است و با توجه به توقعات افراد از زندگی، متفاوت است. سطح زندگی افراد با یکدیگر متفاوت است. شاید این رقم برای یک زندگی اشرافی کم باشد و برای یک زندگی معمولی، زیاد. شاید پنج درصد کارمندان تهرانی حقوق بیش از هشت میلیون دریافت کنند و حقوق بیشتر کارمندان تهرانی بین سه تا پنج میلیون تومان است. امکان زندگی آبرومندانه با کمتر از این رقم هم هست.

یحیی کمال پور، نماینده جیرفت و عنبرآباد: خیلی نمی‌خواهم واژه آبرومند را تایید یا نقض کنم، اما در همه شهر‌های کشور به ویژه تهران، شرایط زندگی برای مردم سخت است. در جنوبی‌ترین نقطه تهران با درآمد دو، سه میلیون تومان به سختی می‌توان زندگی کرد. بسیاری زندگی سختی دارند، اما شرافتمندانه و آبرومند زندگی می‌کنند. نمی‌توان مبنای خاصی را تعریف کرد، زیرا شرایط افراد با یکدیگر متفاوت است.

رمضانعلی سبحانی فر، نماینده سبزوار: باید دید فرد چگونه زندگی می‌کند که هفت، هشت میلیون برای زندگی او کفایت می‌کند یا خیر. این موضوع شاخصه‌های مختلفی دارد. الان شرایط زندگی سخت است، اما آیا افرادی که با درآمد ماهیانه دو، سه میلیون تومان زندگی می‌کنند، بی آبرو زندگی می‌کنند؟ این طور نیست؛ زندگی سختی را با حقوق پایین می‌گذرانند. باید دید شاخص‌های زندگی چیست؛ فردی که دارای دو، سه فرزند دانشجوست، با این رقم‌ها نمی‌تواند زندگی کند، اما یک زن و شوهر با رقم پایین‌تر می‌توانند زندگی کنند.

سعید باستانی، نماینده تربت حیدریه، زاوه و مه ولات: در این باره صحبت نمی‌کنم. این موضوعات باعث التهاب جامعه می‌شود.

منبع:خراسان

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
نماینده ای که درد مردم نداند دیگه هیچی
با حقوق دوسه تومن کجا می توان آبرومندانه زندگی کرد ؟ هر روز سر نداری باید با زن وبچه در گیر شد نه تفریحی نه خریدی نه دوا درمانی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
سه شیفت کار نمی تواند کفاف زندگی کارمند در دورترین نقاط را هم نمی دهد وضع در آمد کارکنان دولت اسفبار است قصه لباسهای وصله دار هستند.
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر