کد خبر: ۷۰۱۲۴۸۹
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: کسانی که به لحاظ عجز از تودیع وثیقه یا معرفی کفیل به زندان معرفی می‌شوند و معمولا ظرف چند روز موفق به اجرای قرار می‌شوند داخل در بندهای زندان نمی‌شوند.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، محمدرضا حبیبی رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت : بهره‌برداری از واحد پذیرش، تشخیص و طبقه بندی زندان مرکزی اصفهان در راستای اجرای یکی از بندهای دستورالعمل جدید ریاست  قوه قضاییه مبنی بر حفظ کرامت متهمین و نیز زندانیان است که اولاً کسانی که به لحاظ عجز از تودیع وثیقه یا معرفی کفیل به زندان معرفی می‌شوند و معمولاً ظرف چند روز موفق به اجرای قرار می‌شوند داخل در بندهای زندان نشوند، ضمن اینکه در این مدت غربالگری پزشکی نیز روی آنان انجام می‌پذیرد.

او بیان کرد: خوشبختانه با اقدامات مسؤولان زندان و همراهی خیران استانی بنیاد تعاون زندانیان استان گام‌های مؤثری در راستای حرفه آموزی و اشتغال‌زایی زندانیان در قالب راه اندازی کارگاه‌های متعدد تولیدی و صنعتی برداشته و بخش گسترده‌ای از مددجویان را در این کارگاه‌ها به‌کارگیری نموده است.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان افزود: هدف و سیاست اصلی از زندان و زندانبانی، اصلاح و تربیت زندانیان است به گونه‌ای که مقدمات بازگشت شرافتمندانه ایشان به جامعه به درستی محقق شود و اقدام خوب زندان مرکزی اصفهان در این راستا ستودنی است.

حبیبی تاکید کرد: علی‌رغم تمامی این اقدامات هنوز تا نقطه مطلوب فاصله داریم و آن این است که حتی یک زندانی هم نباید در زندان بیکار تحمل حبس نماید، چرا که این امر مسائل و مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با تأکید بر ضرورت برنامه‌ریزی مسؤولان در حمایت زندانیان پس از خروج از زندان نیز بیان داشت: اصلاح و تربیت زندانیان اگر با حمایت و پذیرش جامعه پس از خروج ایشان از زندان همراه نباشد به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

حبیبی در خصوص زندانیان جرائم مالی و مهریه نیز تصریح کرد: در حال حاضر حدود 100 نفر در زندان‌های اصفهان صرفاً به دلیل امتناع از پرداخت مهریه به سر می‌برند که البته اکثر قریب به اتفاق آن‌ها یا در مرخصی هستند یا به زندان‌های باز منتقل شده‌اند و بر اساس سیاست‌های جدید قوه قضاییه به تمامی همکاران قضایی در سراسر استان ابلاغ شده است با بررسی سریع پرونده این افراد در صورت اثبات اعسار و ناتوانی در پرداخت مهریه مقدمات آزادی ایشان فراهم گردد و در خصوص سایر جرائم مالی نیز همین رویه و سیاست در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/ی
 
 


نخستین قدم دادگستری اصفهان برای حفظ کرامت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر