کد خبر: ۷۰۱۲۸۴۵
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹

مدیرکل راه وشهرسازی استان ایلام گفت:طول بزرگراه ایلام-مهران از ورودی شهر ایلام تا پایانه مرزی مهران ۱۰۲ کیلومتر است که ۸۲ کیلومتر این محور به صورت چهارخطه زیربار ترافیک قرار دارد.

مسیر حرکت زائران اربعین در استان ایلام امسال هموارتر از گذشته خواهد شدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ،علی اصغر کاظمی مدیرکل راه وشهرسازی استان ایلام  ظهر چهارشنبه ضمن بازدید از پروژه های احداث بزرگراه ایلام- مهران بر افزایش فعالیت پیمانکاران این محور تاکید کرد.

وی در خصوص پروژه بزرگراه ایلام-مهران (محور اصلی اربعین) گفت: طول این بزرگراه از ورودی شهر ایلام (میدان ارغوان- کنارگذر شرقی ایلام) تا پایانه مرزی مهران ۱۰۲ کیلومتر است که ۸۲ کیلومتر این محور به صورت چهارخطه زیربار ترافیک قرار دارد.

وی افزود: البته در قسمتهایی از این ۸۲ کیلومتر لایه روکش آسفالت نهایی و نصب جدا کننده های بتونی باید به انجام برسد و ۲۰ کیلومتر باقیمانده در قطعات سه گانه مسیر توسط پیمانکاران در حال اجرا است.

کاظمی عنوان کرد: تا اربعین امسال تلاش خواهد شد تا نقاط حساس و گره های ترافیکی با تکمیل پل های بزرگ برطرف و مسیر اربعین امسال در استان ایلام هموارتر از سالهای گذشته خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تصریح کرد: در محور ایلام به مهران هم اکنون دو دستگاه تونل در حال احداث است، تونل موازی تونل راه کربلا به طول ۷۶۰ متر حفاری آن به پایان رسیده و پیمانکار مشغول مراحل کف برداری و لاینینگ (حفاظ بتونی) است و تونل کیلومتر ۵ ایلام- مهران به طول ۸۴۰ متر که اخیرأ آغاز شده و ۱۰۰ متر آن حفاری شده است.

وی عنوان کرد: در منطقه کنجانچم نیز مسیر رفت اصلاح شده و حجم عظیم عملیات خاکی مسیر برگشت نیز به انجام رسیده و باید پل ها این قسمت نیز تکمیل شوند، که غیر از قسمتهایی که ذکر شد سایر مسیر برای اربعین امسال به صورت چهار خطه زیر بار ترافیک قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/با

مسیر حرکت زائران اربعین در استان ایلام امسال هموارتر از گذشته خواهد شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر