کد خبر: ۷۰۱۳۷۹۴
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲

واشنگتن که کاراکاس را تحت تحریم نفتی قرار داده است، بار‌ها از مسکو خواسته است دست از حمایت مادورو بردارد؛ اما روسیه به شدت این خواسته را رد می‌کند.

آمریکا به بهانه ونزوئلا روسیه را تهدید به تحریم کردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مسئول بلندپایه آمریکایی روز چهارشنبه اعلام کرد این کشور احتمال تحریم روسیه به علت حمایت از نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا که واشنگتن مشروعیت وی را به رسمیت نمی‌شناسد، بررسی می‌کند.

دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از زمانی که ماه ژانویه خوان گوایدو، سرکرده مخالفان دولت ونزوئلا را به عنوان رئیس‌جمهور موقت این کشور به رسمیت شناخت، اقدامات تنبیهی علیه دولت ونزوئلا را تشدید کرده است.

الیوت آبرامز، فرستاده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ونزوئلا روز چهارشنبه ادعا کرد: «فشار ادامه می‌یابد، ما از فردا تحریم‌های جدیدی خواهیم داشت. این راهبرد تاثیر قابل توجهی دارد، هر چند که تا به امروز نیکلاس مادورو را به ترک قدرت وانداشته است.»

این مسئول آمریکایی به جزئیات تحریم‌هایی که قرار است روز پنجشنبه اعلام شود، اشاره‌ای نکرد.

وی در کنفرانسی که از سوی «اندیشکده بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» در واشنگتن برگزار شده بود، از افزایش فشار بر کوبا به سبب اقداماتش در ونزوئلا خبر داد و همچنین تحریم علیه روسیه را به همین دلیل مطرح کرد.

الیوت آبرامز گفت: «در روسیه، ما همچنان روی آن کار می‌کنیم که چه نوع تحریم‌هایی وضع کنیم، تحریم‌های فردی یا نهادی. روسیه به نحوی به فروش نفت ونزوئلا کمک می‌کند و ما آن را به دقت زیر نظر داریم.»

واشنگتن که کاراکاس را تحت تحریم نفتی قرار داده است، بار‌ها از مسکو خواسته است دست از حمایت مادورو بردارد؛ اما روسیه که آمریکا را به کودتا علیه حقوق بین الملل متهم می‌کند، به شدت این خواسته را رد می‌کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر