کد خبر: ۷۰۱۴۶۷۷
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
۰۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
کد خبر : ۷۰۱۴۶۷۷
فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه:

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه پاسداران گفت: بالغ بر ۱۸۳ شبکه مختلف به صورت شفاف و برنامه‌ریزی شده علیه انقلاب اسلامی فعال هستند، شرایط سخت زمان قبل را فراموش نکنیم.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، سردار یعقوب سلیمانی فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه ظهر امروز در کارگاه توانمندسازی مدیران اردویی راهیان نور سراسر کشور در هتل نخل مشهد، گفت: با گذشت زمان، پیچیدگی‌ها و سختی‌ها افزایش می‌یابند، ایده‌ها و نظرات مختلفی وجود داشته و هر فردی به گونه‌ای متفاوت تجزیه و تحلیل می‌کند، اما باید نگاهی کلی به نظام جمهوری اسلامی ایران داشت، دشمن جهت جلوگیری از برگزاری جشن ۴۰ سالگی انقلاب بسیار تلاش کرد، اما به نتیجه نرسید.

او ادامه داد: فراز و نشیب‌هایی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف به وجود آمد؛ دشمن به دنبال خدشه‌دار کردن خط‌ مشی، اندیشه و تفکر رهبر معظم انقلاب (ره) بوده، اما تا زمانی که خط امام راحل ادامه یابد دشمنان به اهداف خود نخواهند رسید.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه گفت: به فرموده امام راحل، بسیج شجره طیبه و درختی پرثمر بوده که شکوفه‌های آن بوی حدیث عشق می‌دهند، بالغ بر ۱۸۳ شبکه مختلف به صورت شفاف و برنامه‌ریزی شده علیه انقلاب اسلامی فعال هستند، شرایط سخت زمان قبل را فراموش نکنیم.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه در این شرایط به مدیران جهادی نیاز است، افزود: وظیفه ما بسیار سنگین بوده و نسبت به کانون خانواده وظایف ویژه‌ای داریم، توجیهات بسیاری جهت عدم انتخاب مسیر صحیح وجود دارد.

او تصریح کرد: در تمامی قشر‌ها افراد نگرش و زندگی متفاوتی دارند، امروز به روحیات دفاع مقدس نیاز داریم، به گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی دفاع مقدس، گنج است و هر چه از این گنج استفاده می‌شود تمامی ندارد، این رسالت امروز با عنوان راهیان نور مورد توجه بسیج و سپاه قرار گرفته است.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه گفت: امروزه باید توجه خود را به مسیر‌های صحیح جلب کنیم که راهیان نور در انجام این امر تأثیر بسیاری دارد، دفاع مقدس در امتداد قیام ابا عبدالله الحسین (ع) بوده و با شرکت در آن می‌توان ایثار، شهامت، شهادت و مجذوب ولایت بودن را فرا گرفت.

سردار سلیمانی افزود: البته ما به دنبال جنگ نبودیم و تنها از خود دفاع کردیم، ۲۳ ایستگاه رسانه‌ای علیه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس فعالیت می‌کردند، دفاع مقدس در امتداد عاشورا بوده و بستر توسعه این دامنه، راهیان نور است، راهیان نور فناوری جدیدی است برای استفاده از گنجی که امام انقلاب فرمودند.

او ادامه داد: دفاع مقدس، محور وحدت بوده و باید قدر آن را بدانیم، یکی از تأکیدات شهدا در وصیت‌های خود، محور همدلی است، علت بسیاری از مشکلات موجود در کشور وجود خلل در همدلی است؛ رمز موفقیت ما در گذشته همدلی بود.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه گفت: بازسازی میدان غدیر در ۱۲۳ نقطه محقق شد و بررسی کارگاه توانمندسازی آن نیز صورت پذیرفت، از تدابیر و مطالبات مقام معظم رهبری در ارتباط با راهیان نور می‌توان به مستمر بودن، نوآوری، جلوگیری از فراموشی و تحریف، جهانی‌سازی، هم‌افزایی دستگاه‌ها، عمق‌بخشیدن به ابعاد اجتماعی و فرهنگی، ترویج سبک زندگی شهدا، استفاده از هنر نوین و توجه به نسل جوان اشاره کرد.

سردار سلیمانی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری، در این اردو همکاری، تفاهم، مسابقه در کار‌های نیک و بازداشتن یکدیگر از کار‌های بد را تمرین کنید، با بحث و گفتگو به ذهن خود جلا دهید و توانایی خود را برای تحصیل و کار سازنده افزایش دهید.

آیت‌الله حسینی نماینده ولی فقیه در اردوی راهیان نور گفت: زیارت در هر زمانی مورد قبول امام رضا (ع) بوده، اما این امر در برخی از مناسبت‌ها ارزش بالاتری دارد، به عنوان مثال ۲۳ ذی‌القعده و ۲۵ ذی‌القعده از روز‌های ویژه برای زیارت هستند.

او تصریح کرد: در این مناسبت‌ها زیارت امام رضا (ع) سفارش شده است، متولیان جهت اعتلای کادر بسیج گام برداشتند، در سال‌های اخیر ارگان‌های مختلفی نظیر سپاه، بسیج، ستاد نیرو‌های مسلح و مانند آن‌ها رتبه‌های برتری در کشور کسب کردند که این رتبه‌های برتر از الطاف شهدا است.

انتهای پیام// ج.ر

دفاع مقدس، محور وحدت بوده و باید قدر آن را بدانیم

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر