کد خبر: ۷۰۱۷۳۷۷
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
حسن‌نژاد در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در قانون اساسی نیامده که رئیس جمهور مکلف به ارائه گزارش ۶ ماهه به مجلس باشد.

رئیس جمهور مکلف به توضیح عملکرد دولت در مجلس نیست/نماینده سوال خود را از وزرا بپرسندمحمد حسن نژاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در پاسخ به این سؤال که چرا رئیس جمهور و وزرا طبق ماده ۲۳۵ قانون مجلس، گزارش عملکردش را به پارلمان ارائه نمی‌دهد، اظهار کرد: قانون اساسی اختیارات مشخصی را برای هر فردی تعیین کرده است و اگر نماینده‌ای از وزیر سوالی دارد باید آن را در صحن علنی مجلس یا کمیسیون‌ها مطرح کند.


بیشتر بخوانید: صباغیان: دولت باید برای ارائه گزارش در مجلس حاضر شود/ لاریجانی: رئیس جمهور نامه‌ای در مخالفت با این موضوع به رهبر انقلاب ارائه کرده است 

مخالفت سخنگوی دولت با الزامی شدن گزارش سالانه وزرا به مجلس


وی افزود: طبق قانون رئیس جمهور را مردم انتخاب کرده‌اند و وی باید از طریق رسانه ملی گزارش عملکرد خود را به مردم ارائه کند.

حسن نژاد تصریح کرد: مجلس می‌تواند از رئیس جمهور سوال کند، اما این اختیار را ندارد که هر شش ماه یکبار از او جواب بخواهد، بلکه تنها در زمان تحویل بودجه رئیس دولت باید نحوه استفاده بودجه در سال گذشته را تشریح کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: وزرا دائما در حال گزارش عملکرد خود هستند و دلیلی وجود ندارند که رئیس جمهور عملکرد دولت را در مجلس بازگو کند.

وی در پایان بیان کرد: در هیچ کجای قانون اساسی نیامده که رئیس جمهور کشور مکلف به ارائه گزارش آن هم هر شش ماه یکبار باشد، صرفا توافقی بین مجلس و دولت صورت گرفته بود که رئیس جمهور می‌تواند به آن عمل نکند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر