کد خبر: ۷۰۱۷۷۴۱
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳

مدیر کل امور عشایر استان کرمانشاه گفت: کار جهادی لازمه خدمات رسانی مناسب به عشایر استان کرمانشاه است.

برای خدمت رسانی به عشایر کار جهادی لازم استبه گزارش   خبرنگار   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،  محمدی مدیر کل امور عشایر استان کرمانشاه در بازدید از منطقه عشایری گلال حوزه اورامات گفت:کار جهادی لازمه خدمات رسانی مناسب به عشایر استان است.

محمدی کار جهادی و شبانه روزی را لازمه خدمات رسانی مناسب به این عزیزان عنوان و بیان کرد: محرومیت زدائی از چهره جامعه عشایری غیور استان با عنوان وزنه‌های گرانسنگ امنیت و اشتغال از سیاست‌های قطعی نظام و سازمان امور عشایر کشور است.

وی افزود:عشایر به عنوان قشر مولد جامعه باید مورد توجه قرار گیرند تا  بتوان نیازهای   آنان در بحث تامین آبرسانی  سوخت و ابشخورها را بر طرف کردو امکانات مناسبی در این زمینه برخوردار باشند.

محمدی گفت: از طرفی  برای انجام کوچ باید زیر سات ها و مسیرهای مناسب این برای انان ایجاد شود تا حادثه های در کمین کاهش یابد و ما در همین راستا برای کمک به رفع مشکلات عشایر گام بر می داریم.

وی بیان کرد: بحث دیگری می تواند  در مورد عشایر برای استان ارزش اقتصادی داشته باشد گردشگری عشایر و آشنایی  با فرهنگ کوچ و زندگی زیبای آنان است که می تواند سالانه گردشگران زیادی را به خود جلب کند.

مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه از اختصاص ۴۵ میلیارد ریال اعتبار برای آبرسانی دائمی به ۹ منطقه پرجمعیت عشایر استان خبر داد و گفت: عشایر استان در قالب ۱۴ هزار و ۱۰۹ خانوار شامل ۱۴ایل هستند که یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار واحد دامی معادل ۳۰ درصد از کل دام استان را در اختیار دارند کمبودی در تأمین علوفه و آذوقه در بین عشایر وجود ندارد .

 

انتهای  پیام/ز

 

کار جهادی و شبانه روزی  لازمه خدمات رسانی مناسب به عشایر 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر