کد خبر: ۷۰۱۷۸۰۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۱
روابط عمومی مرکز فقهی ائمه اطهار خبر داد؛

روابط عمومی مرکز فقهی ائمه اطهار از ساخت یک دبیرستان از سوی آیت الله فاضل لنکرانی در منطقه سیل زده نورآباد لرستان خبر داد.

یک دبیرستان در منطقه سیل زده نورآباد ساخته می شودبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،حجت الاسلام نور موسوی،روابط عمومی مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) اعلام کرد:تفاهم نامه ساخت دبیرستان در منطقه سیل زده نورآباد خرم آباد روز یکشنبه ششم مرداد ماه با حضور آیت الله فاضل لنکرانی،عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه امضا شد.

با امضای این تفاهم نامه دبیرستان ۱۲ کلاسه ائمه اطهار علیهم السلام در زمینی به مساحت چهار هزار مترمربع در سه طبقه به مساحت قریب به ۲ هزار متر توسط آیت الله فاضل لنکرانی در منطقه سیل زده شهر نورآباد لرستان ساخته می‌شود.

آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی در مراسم امضای این تفاهم نامه با اشاره به حادثه سیل سال جاری و فداکاری و همدلی آحاد مردم ایران در کمک به حادثه دیدگان افزود: ملت ایران در قضایای سیل اخیر هویت واقعی خود یعنی اسلامیت و انسانیت را به خوبی نشان دادند و روحیه همدلی و برادری را در حد اعلی به اثبات رساندند.


عضو جامعه مدرسین افزود: در کنار سایر اقشاری که در این حادثه غم انگیر به کمک حادثه دیدگان شتافتند روحانیت بود و به خوبی می‌توان گفت که روحانیت در این قضیه در صف مقدم کمک به حادثه دیدگان بود.


رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) با بیان اینکه هم و غم روحانیت اصیل آبادی دنیا و آخرت مردم است تاکید کرد: روحانیت در این حادثه به صورت کاملا خودجوش و به قصد انجام وظیفه دینی خود وارد میدان شد و برگ زرینی از خود به جای گذاشت؛ چرا که حوزه و روحانیت همانند همیشه در غم و شادی درکنار مردم است.


مرتضی خرم آبادی معاون مشارکت‌های مردمی، نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان نیز در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته درساخت مدارس شهر‌های آسیب دیده لرستان در سیل اخیر گفت: مردم لرستان به ویژه نورآباد و پلدختر همواره ولایی و در صحنه انقلاب حاضر بوده اند و اکنون برای ساخت و تجهیز مدارسی که در سیل اخیر آسیب دیده اند چشم امید به کمک‌های مردم به ویژه مراجع و علما هستند.


گفتنی است بعد از حادثه سیل سال جاری، هیئتی از طرف آیت الله فاضل لنکرانی در مناطق سیل زده استان‌های لرستان و خوزستان حضور یافت. این هیئت از برخی مساجد، مدارس و منازل مردم که آسیب شدید دیده‌اند بازدید کرد و علاوه بر ابراز همدردی، کمک‌های نقدی و برخی اقلام مورد نیاز را به سیل‌زدگان اهدا نمود؛ همچنین از سوی آیت الله فاضل لنکرانی در شهر‌های آسیب دیده در سیل چندین مدرسه در حال ساختن است.

انتهای پیام/ش

مشارکت حوزویان در کمک به سیل زدگان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر