کد خبر: ۷۰۱۷۹۸۵
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹
قائم‌مقام وزیر علوم مطرح کرد؛

سالار آملی گفت: تأسیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای مشترک ایران و افغانستان گام مهمی در توسعه علم و فناوری ایران است.

تأسیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای مشترک ایران و افغانستان گامی مؤثر درزمینه علم و فناوریبه گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین سالار آملی قائم‌مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی در نشست با رئیس انسجام آکادمیک تحصیلات عالی افغانستان و در دیدار با سید فرهاد شهید زاده رئیس انسجام آکادمیک تحصیلات عالی افغانستان با بیان اینکه  افغانستان دو گام مهم و اساسی را پیش رو دارد اظهار کرد:  گام اول تربیت نیروی انسانی کارآمد و گام دوم قدم گذاشتن در مسیر علم و فناوری مهمترین برنامه‌های پیش روی افغانستان است و البته  ایران تمام تلاش خود را برای کمک به افغانستان به کار می‌گیرد.

وی درباره علم و فناوری افغانستان گفت:‌  افغانستان باید هر چه سریع‌تر قدم در راه علم و فناوری بگذارد و به قدرت برسد و جز  ایران کشور دیگری  حاضر نمی‌شود که علم و فناوری  خود را تحویل افغانستان دهد.

 قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل با اشاره به ایجاد پارک‌های علم و فناوری مشترک  با افغانستان گفت: در زمینه‌های همچون معدن و  تأسیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای مشترک بین ایران و افغانستان گام‌های مؤثری درزمینهٔ تولید علم و فناوری به شمار می‌رود.

در ادامه این دیدار فرهاد شهیدزاده رئیس انسجام آکادمیک تحصیلات عالی افغانستان بیان کرد: ایجاد رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های افغانستان، بورسیه‌ها، معرفی اساتید و دوره‌های کوتاه‌مدت ارتقای ظرفیت، ایجاد اتحادیه مشترک و  کمک گرفتن  از دانشگاه‌های ایران، محورهای کلیدی دیدار است.


بیشتر بخوانید: ارتباط دانشگاه با صنعت از سیاست‌های اصلی‌ ماست


وی اد امه داد:‌  آموزش کمیسیون ارزیابی اسناد خارج از مرز، آموزش کمیسیون تحقیقات علمی و آموزش کمیسیون تضمین کیفیت اولویت‌های افغانستان در تبادل تجربیات  خود با ایران است.

گفتنی است در پایان این نشست صورت‌جلسه نشست کمیته تدوین برنامه اجرایی و یادداشت تفاهم همکاری‌های علمی و آموزشی ایران و افغانستان به امضای دو طرف رسید.

انتهای پیام/

دیدار قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل با رئیس انسجام آکادمیک تحصیلات عالی افغانستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر