کد خبر: ۷۰۱۸۷۳۲
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
کد خبر : ۷۰۱۸۷۳۲
گروه : گیلان » رشت
نماینده، ولی فقیه در گیلان در جمع فرماندهان و کارکنان ناوگان شمال:

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: کارکنان نیروی دریایی حافظ و نگهبانان مرز‌های آبی کشور و پیام آوران اقتدار نظام اسلامی در آب‌های بین المللی هستند.

نیروی دریایی حافظ مرز‌های آبی کشور است / اعلام خزر به عنوان دریای صلح و دوستی نشان دهنده اقتدار جمهوری اسلامی ایران استبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، آیت الله رسول فلاحتی ، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت امروز در جمع فرماندهان و کارکنان ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا (ع) انزلی در مسجد پیامبر اعظم (ص) گفت: نیروی دریایی ارتش و سپاه نگهبانان مرز‌های آبی جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی به آیه‌های قرآن اشاره کرد و افزود: خدای متعال در قرآن شریف برای اینکه انسان را به عالم اصلی که آفریده، رهنمون کند آیه‌های بسیاری نازل کرده که درس‌های زندگی بشر است.

نماینده، ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، با بیان اینکه زندگی دنیا مانند آبی است که خداوند نازل می‌کند، گفت: آب بر پهنه گیتی در صحرا و دریا می‌ریزد و خداوند بر هر امری قدرتمند است.

آیت الله فلاحتی، در ادامه ثروت و فرزند را سبب تلاش انسان‌ها در دنیا دانست و افزود: دنیا محل عبور و پلی برای رسیدن به آخرت است و دریا نیز محلی برای رسیدن به ساحل محسوب می‌شود.

وی، به رابطه انسان با دریا از آغازین روز‌های بشر اشاره کرد و گفت: دریا مسخر انسان بوده و وسیله رفت و آمد و رسیدن به ساحل است.

نماینده، ولی فقیه در گیلان، با اشاره به ۲ ماموریت درون و برون سازمانی نیروی دریایی ارتش و سپاه براساس آیین نظام اسلامی، افزود: رعایت اصول و قوانین مربوط به نظام دریا از ماموریت‌هایی نیروی دریایی است.

آیت الله فلاحتی، مقتدرانه زندگی کردن و آماده نگه داشتن نیرو‌ها را از ماموریت‌های نیروی دریایی اعلام کرد و گفت: نیروی دریایی حافظ مرز‌های آبی کشور است.

وی، با بیان اینکه نگهبان دریا همواره آماده باش است تا بتواند از حریم نظام حراست کند، افزود: حراست از مبانی اعتقادی از دیگر وظایف نیروی دریایی جمهوری اسلامی است، زیرا به غیر از حراست از دریا به حفظ عقاید خود می‌اندیشد.

نماینده، ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، کارکنان نیروی دریایی ارتش را خدمتگزاران اسلام و پاسداران نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری نایب ایشان فرمانده نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند.

آیت الله فلاحتی، با اشاره به وجود سربازان در نیرو‌های مسلح، بیان کرد: سربازان امانت خانواده‌ها در نیرو‌های مسلح هستند و برای تربیت آن‌ها باید همت کرد.

وی، نیروی دریایی ارتش را پیام آور اقتدار جمهوری اسلامی ایران در آب‌های بین المللی دانست و افزود: رفتار کارکنان نیروی دریایی برای ملت ایران و دیگر ملت‌های دنیا الگو است.

نماینده، ولی فقیه در گیلان، همچنین در دیدار امیر دریادار دوم عبدالوهاب طاهری فرمانده ناوگان شمال با بیان اینکه نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران اشراف کامل بر مرز‌های دریایی کشور دارد، گفت: پیشنهاد ایران مبنی بر خزر دریای صلح و دوستی، نشان دهنده اقتدار جمهوری اسلامی است.

آیت الله فلاحتی، دریا را بستر مناسبی برای اشتغال جوانان اعلام و تصریح کرد: تشویق جوانان برای فعالیت در عرصه‌های دریایی حائز اهمیت است.

 

انتهای پیام/م.ع

کارکنان نیروی دریایی حافظان مرز‌های آبی  در کشور هستند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر