کد خبر: ۷۰۳۱۰۸۷
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
کد خبر : ۷۰۳۱۰۸۷

به دنبال تیراندازی‌های مداوم در آمریکا که سالانه هزاران قربانی می‌گیرد، برخی از کشورهای جهان به اتباعشان درباره سفر به این کشور هشدار دادند.

هشدار کشور‌های مختلف درباره سفر به آمریکابه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از یورونیوز، چند کشور به دنبال تیراندازی‌های اخیر در شهر‌های ال پاسو و دیتون آمریکا به اتباع خود درباره سفر به آمریکا هشدار دادند. این در حالی است که  آمریکا یکی از کشور‌هایی است که معمولا در صادر کردن هشدار‌های مسافرتی به شهروندانش پیشرو است.

وزارت خارجه آمریکا به شهروندانش توصیه می‌کند تا قبل از سفر به خارج از کشور، هشدار‌های منتشر شده روی سایت این وزارتخانه را مرور کنند و از سفر به برخی از کشور‌ها به علت تهدیدهایی، چون وضع آشفته سیاسی، تهدید‌های تروریستی، احساسات شدید ضدآمریکایی در آن کشور، جنگ و ... بپرهیزند.

اما این‌بار نوبت دیگر کشورهاست که نسبت به سفر به  آمریکا هشدار دهند.

ونزوئلا، اروگوئه و ژاپن در واکنش به حملات اخیر در دو ایالت تگزاس و اوهایو خطاب به شهروندان خود برای سفر به آمریکا، هشدار مسافرتی صادر کردند.

دولت ونزوئلا با توصیه به شهروندانش مبنی بر به تعویق انداختن سفر به آمریکا، سخنان مقامات آمریکایی را که حاوی کلام «نژادپرستانه و تنفر از مهاجران» است، عامل موج خشونت دانسته است.

کنسولگری ژاپن در دیترویت روز دوشنبه پس از حمله در شهر دیتون در ایالت اوهایو، به شهروندان ژاپنی ساکن آمریکا، هشدار داد و از آن‌ها خواست به خطرات بالقوه حملات تیراندازی در «همه مکان‌ها» توجه کنند. ژاپن در این بیانیه که به زبان ژاپنی بر روی سایت کنسولگری منتشر شده است، آمریکا را «جامعه‌ای مسلح» توصیف کرده است.

در این میان بسیاری از کشور‌ها نیز با تاکید بر «امن بودن سفر به آمریکا» به شهروندانی که قصد مسافرت به این کشور را دارند، توصیه‌های مسافرتی کرده‌اند. بسیاری از این توصیه‌ها به طور معمول برای تمام کشور‌ها وجود دارد، اما خطرات بالقوه‌ای که برای سفر به آمریکا بیان شده شامل تهدید حملات تروریستی، هزینه‌های بالای درمانی، کلاهبرداری از طریق کارت بانکی و ... می‌شود.

کانادا به شهروندانش درباره حملات تروریستی در آمریکا هشدار داده و از آن‌ها خواسته تا در مکان‌های عمومی و در میان جمعیت، نسبت به اطراف خود توجه نشان دهند و هوشیار باشند. با این حال کانادا افزوده است که احتمال این‌که گردشگران، قربانی حملات تیراندازی شود «پایین» است.

صفحه توصیه‌های مسافرتی وزارت خارجه نیوزیلند نیز با اشاره به حملات چند سال اخیر از جمله انفجار‌هایی در آستین و سن‌آنتونیو در مارس ۲۰۱۸، حمله با وسیله نقلیه در نیویورک در ماه اکتبر ۲۰۱۷ و انفجار در محله چلسی نیویورک در ماه سپتامبر ۲۰۱۶، از افزایش تهدیدات تروریستی و احتمال وقوع چنین حملاتی نوشته است.

در سایت وزارت خارجه ایرلند و صفحه توصیه‌های مسافرتی به آمریکا آمده است که در سال‌های اخیر تهدید حملات تروریستی و خشونت در سراسر جهان افزایش یافته است. به گفته وزارت خارجه ایرلند، آمریکا هم در سال‌های اخیر شاهد تیراندازی بوده است.

ایتالیا نیز از احتمال وقوع حملات تروریستی نه تنها در شهر‌های بزرگ بلکه در شهر‌های کوچک سخن گفته و هشدار داده است که حملات تیراندازی در این مناطق گهگاه به وقوع می‌پیوندد.

سایت وزارت خارجه آلمان نیز با اشاره به هشدار دولت آمریکا مبنی بر احتمال وقوع حملات تروریستی در این کشور، از شهروندانش خواسته است تا در مکان‌های شلوغ، توصیه‌های امنیتی را جدی بگیرند.

انگلیس نیز در صفحه توصیه‌های مسافرتی به آمریکا نوشته است احتمال وقوع حملات تروریستی در این کشور «زیاد» است و مهاجمان ممکن است گردشگران را نیز مورد هدف قرار دهند.

سازمان غیردولتی عفو بین‌الملل که در زمینه حقوق بشر فعالیت می‌کند نیز با اشاره به «حملات مداوم تیراندازی» در آمریکا، از مسافران خواسته است تا توصیه‌های امنیتی را جدی بگیرند و در هنگام سفر به این کشور برنامه‌ای از پیش تعیین شده برای مواقع اضطراری تبیین کنند. در این توصیه مسافرتی آمده است: «احتمال مورد هدف قرار گرفتن مسافران بر اساس هویت جنسی، نژاد، ملیت، قومیت و گرایش جنسی‌شان وجود دارد.»

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ