کد خبر: ۷۰۳۱۶۵۸
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: اداره اوقاف گیلان به دنبال تولی گری نیست و از ثبت وقف با تولیت بنیاد نخبگان استقبال می کنیم.

از ثبت وقف با تولیت بنیاد نخبگان استقبال می کنیم

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، حجت الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در دیدار با دبیر بنیاد نخبگان گیلان گفت: واقفان نخبگان دردمند جامعه در عصر خود بودند و سازمان اوقاف و اداره اوقاف گیلان به دنبال تولی گری نیست و از ثبت وقف با تولیت بنیاد نخبگان استقبال می کنیم.

او، با بیان اینکه وقف یک سنت حسنه برای حل مشکلات فرهنگی، اقتصادی، دینی و اجتماعی جوامع است، افزود: واقفان با وقف حتی مبارزه سیاسی هم می کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: وقف برای روضه سید الشهدا که دوران پهلوی نمود بیشتری پیدا کرد در واقع اعتراض به سیاست ضد دینی رضا شاه در جلوگیری از عزاداری برای امام حسین(ع) بوده است.

حجت الاسلام علیزاده افزود: نگاهی به وقف نامه ها ، اطلاعات مفیدی درباره سوابق اعتقادی، اجتناعی، سیاسی، اخلاقی و عاطفی جامعه به انسان می دهد.

او گفت: واقفان آنچنان نگاه بلند و والایی داشتند که نیازهای روز جامعه را هدف قرار می دادند تا جائیکه حتی وقف با نیات خرید اسباب بازی برای کودکان هم داریم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان،  به نقش متقابل وقف و جامعه دانشگاهی برای برطرف کردن نیازهای یکدیگر اشاره کرد و افزود: جامعه علمی و دانشگاهی در تراز وقف در عرصه ترویج وقف وارد نشده اند.

علیزاده،  با بیان اینکه وقف در حوزه علم و پژوهش مورد تاکید رهبر انقلاب است، گفت: با ورود جدی به عرصه علم و فناوری می توان جامعه اسلامی را در جهان مطرح کرد.

او وقف را کلکسیونی از تاریخ و افکار یک ملت دانست و گفت: از حضور اعضای بنیاد نخبگان در قالب خادم افتخاری و حتی اعضای هیئت امنای بقاع متبرکه استقبال می کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان، خواستار تشکیل جلسه با نخبگان استان گیلان شد و افزود: سازمان اوقاف و اداره اوقاف گیلان به دنبال تولی گری نیست و از ثبت وقف با تولیت بنیاد نخبگان استقبال می کنیم.

حجت الاسلام علیزاده گفت: سازمان اوقاف به دنبال فعالیت تجاری صرف نبوده و سیاست سازمان اوقاف این است که امکانات در اختیار سازمان، مشکلات جامعه را حل کند.

انتهای پیام/م.ع

ثبت وقف با تولیت بنیاد نخبگان

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر