کد خبر: ۷۰۳۱۸۲۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهر سازی مطرح کرد؛

آدم نژاد گفت: پرواز رفت حجاج به مکه مکرمه با میانگین تاخیر ۱۹ دقیقه‌ای در ۱۵ مرداد به پایان رسید.

برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای بازگشت بدون دغدغه حجاج

به گزارش خبرنگار  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران با اشاره به عملیات اعزام حجاج و پایان یافتن پرواز‌های رفت حج تمتع امسال، گفت: در روز ۱۷ تیرماه اولین پرواز و در ۱۵ مرداد آخرین پرواز انجام شد که در مجموع  ۸۸ هزار و ۵۴۳ زائر با ۳۶۰ پرواز از ۱۹ فرودگاه کشور به سرزمین وحی مشرف شده‌اند.

آدم نژاد بیان کرد: به طور قطع، بازگشت بدون دغدغه حجاج یکی از اهداف اصلی وزارت راه و شهرسازی است که در این رابطه برنامه ریزی‌های لازم صورت گرفته تا زائرین خانه خدا بدون هیچ مشکلی به کشور بازگردند.

وی در ادامه افزود: حدود ۲۶ درصد این تعداد، ۲۲ هزار ۹۵۸ مسافر با ۹۴ پرواز از فرودگاه امام خمینی اعزام شده و استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان و آذربایجان شرقی به ترتیب بیشترین مسافر اعزامی به سرزمین وحی را داشته اند.


بیشتر بخوانید: رایزنی وزارت راه و ارتباطات برای راه اندازی اینترنت در پروازها 


معاون حمل نقل وزیر راه و شهر سازی تصریح کرد: امسال به دلیل عدم همکاری کشور عربستان در اعزام حجاج و عدم موافقت این کشور با اعزام حجاج باسایر ایرلاین‌های ایرانی، تمام پرواز‌ها توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) انجام شد که با وجود حجم بالای پرواز‌ها، ۷۹ درصد از کل پرواز‌ها با تعجیل، به موقع و با کم‌ترین تاخیر انجام شده است و در سایر پرواز‌ها میانگین تاخیر ۱۹ دقیقه بوده است که خوشبختانه رضایتمندی حجاج را به همراه داشته است.

آدم‌نژاد ضمن تشکر از زحمات شبانه‌روزی سازمان هواپیمایی کشور، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، شرکت شهر فرودگاهی حضرت امام و بویژه هواپیمایی جهموری اسلامی ایران در انجام این مسئولیت خطیر، اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های انجام شده در تلاشیم که عملیات برگشت حجاج به کشور نیز مطابق با برنامه و با کیفیت مطلوبی انجام شود.

انتهای پیام/

۸۸ هزار و ۵۴۳  زائر با ۳۶۰ پرواز از ۱۹ فرودگاه کشور به سرزمین وحی مشرف شده‌اند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر