کد خبر: ۷۰۳۱۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
کد خبر : ۷۰۳۱۹۸۰

دومین جشنواره منطقه ای تئاتر هرسین روز شنبه (۱۹ مرداد) در بوستان اداره فرهنگ ارشاد و اسلامی این شهر آغاز شد .

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،دومین جشنواره منطقه ای تئاتر هرسین با موضوع کاهش های آسیب های اجتماعی و با شرکت هشت استان و هنرمندان هرسین روز شنبه (۱۹ مرداد) در بوستان اداره فرهنگ ارشاد و اسلامی این شهر آغاز شد.

 این جشنواره با راه اندازی کارناوال شادی از میدان جمهوری اسلامی هرسین تا درب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در حالی که شرکت کنندگان انواع گلیم های بافته شده هرسین را در دست داشتند، آغاز شد.

اولین اجرای تئاتر خیابانی نیز توسط هنرمندان آذربایجان شرقی با نام «حیات» اجرا شد.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هرسین گفت: ۷۲ اثر از ۱۲ استان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که از میان آنها ۱۴ اثر از هشت استان، آذربایجان شرقی، مرکزی، خوزستان، همدان، لرستان، ایلام، کردستان، کرمانشاه و شهر هرسین انتخاب شدند.

غلامرضا ملکیان گفت : جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی هرسین به مدت سه روز از ۱۹ تا ۲۲ مرداد با ۴۴ اجرا، که ۳۶ اجرای آن در شهر هرسین و هشت اجرا در بخش بیستون است، ادامه پیدا خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به برند ملی و جهانی گلیم هرسین گفت: تئاتر خیابانی شهر هرسین نیز روزی به عنوان یک برند مانند تئاتر مریوان شناخته شود و این جشنواره به یک جشنواره ملی با ردیف بودجه مشخص در برنامه ها و اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای سالهای آینده کنجانده شود.

ملکیان از مردم هرسین در مشارکت و استقبال از این جشنواره تقدیر کرد و افزود: مردم زمینه چنین جشنواره ها و برگزاری تئاترها و اجراها را در محلات بوجود آورند و از موضوعات آسیب های اجتماعی آن بهره ببرند.

انتهای پیام/د

کاهش آسیب های اجتماعی و با شرکت هشت استان در جشنواره تئاتر

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر