کد خبر: ۷۰۳۲۶۳۱
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۹
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۹
کد خبر : ۷۰۳۲۶۳۱
گروه : کرمان » کرمان

به مناسبت روز خبرنگار و گرامیداشت شهدای رسانه، عصر امروز در دفتر نماینده، ولی فقیه و امام جمعه استان نشست صمیمی با اصحاب رسانه برگزار شد.

نشست صمیمی‌نماینده، ولی فقیه در استان با اصحاب رسانهبه گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، حجت الاسلام‌والمسلمین علیدادی سلیمانی نماینده، ولی فقیه و امام جمعه کرمان دراین دیداربا اشاره به ایام پیش روی اعیادقربان و غدیر، روز خبرنگار و روز‌های متعلق بر خبرنگاران و جامعه‌ای ارزشمند و دلسوز و وظیفه محور را تبریک گفت.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی گفت:هر کسی که پا بر عرصه خبر میگذارد دغدغه و علاقه مندی‌هایی دارد و بر این اساس کارش را شروع کرده‌است و میتواند تبدیل به یکی از بهترین کار‌ها است و انجام یک وظیفه‌ای که در راستای یک وظیفه انسانی است.

اوبیان داشت: همه ما نسبت به جامعه اطرافمان مسولیت و ماموریت داریم و اصحاب رسانه با فضای که ایجاد میکنند این مسولیت را عهده دارند
اوگفت: خبرنگاران کسانی هستند که به یک صنف ورود کرده اند و مسولیت‌های بسیار سخت و سنگینی را در این حوزه باید انجام دهند.
نماینده، ولی فقیه در استان گفت:خبرنگار به معنای واقعی یعنی کسی که دغدغه‌های جامعه را با هم الغمش ساماندهی میکند و هدایت گری میکند.
حجه الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی افزود:اولین شرط یک خبرنگار دیانت است و باید آنچه رضایت خداست و از او می‌خواهد به آن توجه کند در همه حوزه‌ها و بویژه در جایی که قدرت بیشتری دارد.

او بیان داشت:خبر‌ها درجه‌های مختلفی دارد از جمله خبر‌های الهی، چون پیام‌های انبیا به مردم است و یکی از شرطه‌های انتقال خبر الهی عصمت است و دقیقا همان که بیان شده باید به مردم برسد و این بالاترین درجه خبر است و بخش دوم خبر‌های انسانی است.

او تصریح کرد:در خبر‌های انسانی شرط دوم شجاعت است و نباید تحت تاثیر برای انتقال خبر قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان افزود:برای انتقال صریح و شجاعانه خبر یقینا هزینه‌هایی باید پرداخت، اما شجاعت باید بر حسب پذیرش شغل باشد و نباید در انجام وظیفه کوتاهی شود.

او در ادامه گفت: در مورد بعدی مصلحت اندیشی در خبر است یعنی در مواردی راستگویی بر خبر در زمانی که آبرویی در گرو است نباید گفته شود و ممنوع النشر است و اینجاست که نباید همه راست‌ها گفته شود و مصالح را باید در نظر گرفت و اینجا مصلحت با دیانت مغایرت نخواهد داشت.

حجه الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی نماینده، ولی فقیه در استان افزود:مسئله بعدی دقت لازم و وسواس لازم در خبر داشتن است.

امام جمعه کرمان عنوان کرد:اگر دقت در خبر نباشد وبا عجله برای بیان واقعیت اقدام کنیم آن خبر نیاز به اصلاح دارد و آسیب است.

او گفت:دیانت، مصلحت و شجاعت و دقت اگر در کنار هم در شغل خبرنگاری دیده شود میشود یک‌شغل مهم و اثر گذار.

حجه الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی تصریح کرد:حضور خبرنگاران در سلایق مختلف در کنار یکدیگر و فعالیت سالم یکی دیگر از ویژگی‌های خبرنگاران است.

او بیان کرد:در کار خبر و اطلاع رسانی گاهی اوقات دشمنی ها‌ی ظالمانه سبب میشود خبر‌هایی از برخی اشخاص منقل نشود ودر حق فرد اجحاف صورت بگیرد.

نماینده، ولی فقیه در استان تصریح کرد:خبرنگار نه تنها کار انسانی انجام میدهد بلکه در جبهه نابرابر اعتقادی با افراد مخالف هم مواجه میشود.


او اظهار داشت:خبرنگار واقعی نقطه امید انسان‌های مظلوم اندو نمیتوانند از حق خود به خوبی دفاع کنند.

حجه الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی گفت:هر کس به صدای یک مسلمان پاسخ داد و راه را بر وی هموار کند بهشت از آن اوست.

او تصریح کرد:خبرنگاران با قلم و توان و قدرت خود میتوانند در جهت دنیا و آخرت خود قدم بردارند.

امام جمعه کرمان بیان داشت: خبرنگار شغل بسیار حساس و مهم ودر نهایت خدمتگذار است و هر کس از پس آن به درستی بر بیاید میتواند آبادی دنیا و آخرت را همراه داشته باشد.

این نشست صمیمی با پرسش و پاسخ خبرنگاران و اصحاب رسانه از نماینده، ولی فقیه همراه بود.

همچنین در این نشست از پنج رسانه فعال در زمینه پوشش خبری و برنامه‌های نماز جمعه استان تجلیل شد.

همچنین برخی رسانه‌ها از رویکرد باشگاه خبرنگاران‌جوان کرمان در زمینه انعکاس اخبار قدر دانی کردند.

انتهای پیام/ح

نشست خبری امام جمعه کرمان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر