کد خبر: ۷۰۳۲۹۶۳
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد؛

دومین حکم انتصاب شهردار تهران برای مناف هاشمی موجب طرح این سوال شد که آیا در مدیریت شهری قحط الرجال است که شخصی مانند او در دو سمت منصوب شود؟

جای پای هاشمی در بهشت محکم شد!/ آیا مدیریت شهری با قحط الرجال دست و پنجه نرم می‌کند؟به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مناف هاشمی استاندار اسبق گلستان بود که نوروز ۹۸ در مرخصی خارج از کشور (آلمان) به سر می‌برد. مصادف شدن این سفر هاشمی با سیل ویرانگر استان گلستان، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور را بر آن داشت تا  پیش از آن‌که پایش به ایران برسد، او را از سمت استانداری گلستان عزل کند.

پس از عزل او از سمت استانداری گلستان، برخی گمانه زنی‌ها حاکی از آن بود که هاشمی به زودی در سازمان امور مالیاتی کشور منصوب شود که این انتصاب به دلیل جریحه دار شدن افکار عمومی از حادثه سیل گلستان انجام نشد تا سرانجام پیروز حناچی شهردار تهران در حکمی او را به سمت "مشاور شهردار تهران در توسعه منابع مالی پایدار" منصوب کرد.

 

مناف هاشمی

این انتصاب واکنش‌های متعددی را در پی داشت و برخی از مدیران شهری نسبت به آن مخالفت خود را اعلام کردند، اما در این میان اعضای شورای شهر تهران در حمایتی یکپارچه با استناد به اینکه مناف هاشمی جزء مدیران شهرداری است و به طور حتم پس از عزل از استانداری گلستان باید به مدیریت شهری تهران بازمی‌گشت، از انتصاب او حمایت کردند و انتصاب مدیران شهری را از اختیارات قانونی شهردار تهران دانستند.

چندی پیش مناف هاشمی دومین حکم خود را از شهردار تهران دریافت کرد و به سمت "رئیس ستاد عالی ممیزی املاک مرحله ششم" منصوب شد.

مناف هاشمی

حال این پرسش که پیش‌تر نیز مطرح بود دوباره بر سر زبان‌ها افتاد که آیا در مدیریت شهری پایتخت قحط الرجال است که شخصی مانند مناف هاشمی به دو سمت در شهرداری تهران منصوب می‌شود؟

حال باید بپذیریم که به علت اینکه مناف هاشمی کارمند رسمی شهرداری تهران است، بازگشت او به شهرداری پس از عزلش از سمت استانداری گلستان امری اجتناب ناپذیر است، اما انتصاب دوم او جای تأمل دارد.


بیشتر بخوانید: استاندار معزول گلستان مشاور شهردار تهران شد + تصویر حکم 


حسن رسولی عضو شورای شهر تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره انتصاب مناف هاشمی استاندار معزول گلستان در سمت "رئیس ستاد عالی ممیزی املاک مرحله ششم شهرداری تهران" گفت: طبق قانون هیچ فردی نمی‌تواند بیش از یک شغل رسمی و دولتی داشته باشد و شهرداری تهران نیز از این قاعده مستثنی نیست.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به انتصاب دوم مناف هاشمی گفت: انتصاب آقای مناف هاشمی از سوی شهردار تهران در شغل دوم غیر قانونی است و طبق قانون هاشمی به طور حتم یا باید از یکی از پست‌های خود انصراف دهد و یا طبق قانون از یکی از پست‌ها عزل خواهد شد.

رسولی ادامه داد: انتصاب هاشمی پس از عزلش از استانداری گلستان در سمت مشاور شهردار تهران به این علت بود که او جزء نیرو‌های رسمی مدیریت شهری بود و عزل و نصب مدیران شهری از اختیارات شهردار تهران است، اما انتصاب مناف هاشمی در سمت دوم امری غیر قانونی است.

عضو شورای شهر تهران تأکید کرد: ممنوعیت انتصاب بیش از یک شغل در دولت مشمول شهرداری تهران نیز می‌شود و انتصاب افراد در ۲ سمت در شهرداری تهران به طور حتم غیر قانونی است.

در مقابل زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، انتصاب مناف هاشمی "رئیس ستاد عالی ممیزی املاک مرحله ششم" را انشائی تعریف کرد و درباره انتصاب او در سمت رئیس ستاد ممیزی املاک ششم شهرداری تهران گفت: باید به این نکته توجه کرد که ۲ دسته حکم انتصابی وجود دارد که دسته نخست پست‌های رسمی و کارگزینی و دسته دوم پست‌های انشائی هستند.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با تأکید بر پست کارگزینی، ادامه داد: ممکن است فردی در شهرداری تهران دارای پست کارگزینی باشد و در کنار آن نیز به صورت انشائی پستی با عنوان مشاور هم داشته باشد که این انتصاب  بدون اشکال است.

او با اشاره به اینکه شهردار تهران نزدیک به ۵ پست مشاوری در مدیریت شهری دارد، گفت: ممکن است این افراد پست مشاوری خود را به صورت انشائی دریافت کرده باشند، اما حقوق ماهیانه آن‌ها همان حقوق پست کارگزینی آن‌هاست.

نژادبهرام در توضیح سمت مناف هاشمی، تصریح کرد: این سمت جزء زیر مجموعه اداره درآمد است و کاربری‌ها در محدوده ارزیابی‌های ملکی را انجام و ستادی را نیز در این حوزه تشکیل می‌دهد.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با تأکید بر نقش ارزیابی، افزود: مناف هاشمی جزء نیرو‌های رسمی شهرداری تهران است و مدیریت شهری نمی‌تواند او را بدون شغل رها کند و در مقابل باید بتواند از ظرفیت‌های برنامه ریزی و مدیریت او در مقام معاون شهردار نیز استفاده کند.

او با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های مناف هاشمی، گفت: مدیریت شهری باید از او که دارای سابقه معاونت در شهرداری تهران است، در ستاد‌ها به کار گیرد تا از ظرفیت‌های او استفاده کند.

باتمام اظهارنظرهای متفاوت نسبت به انتصاب مناف هاشمی می‌توان گفت که ساختمان مرکزی شهرداری تهران در خیابان بهشت، به بهشت هاشمی تبدیل شده است.

انتهای پیام/

ماجرای انتصاب استاندار عزل شده گلستان در دو سمت در شهرداری تهران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
هروقت کار مهمي پيش امد ايشان براي حل مشکلات خانوادگي تشريف ميبرن فرنگ يا کلا عيدا ميرن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
از خارج برگشته؟
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
قحط الرجال نیست. فامیل بازی و جناح بازیه!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
در کدام بهشت ؟ببهشت اخرت یا ساختمان بتونی شهرداری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
ها، اینها دیگر پیر شده اند این همه جوان همش پر شور و پر انرژی
بیتا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
بعضی اقایون مثل همین آقا حسابی وصلن طوری که طوفان هم نمی تونه تکونشون بده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
اين ميز و صندليا به کسي وفا نکرده عزيزم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
قول میدم یه دیپلمه 25 ساله جای ایشون بره کارهارو بهتر انجام میده .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
حسود نباش
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر