کد خبر: ۷۰۳۳۲۰۱
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی از لغو مجوز موسسات تحت نظر سازمان فنی‌وحرفه‌ای برگزار کننده دوره‌های آموزشی حوزه سلامت که از وزارت بهداشت مجوز نگرفته‌اند، خبر داد.

لغو مجوز فعالیت موسسات تحت نظر سازمان فنی‌حرفه‌ای به دلیل هماهنگ نبودن با وزارت بهداشت / تصمیم‌گیری نهایی در زمینه امضا تفاهم‌نامه با سازمان امور مالیاتی در اولین جلسه شورای عالی بیمهمولایی عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به لغو مجوز برخی از موسسات فعال درحوزه آموزش پزشکی اظهار کرد: بر اساس قانون، آموزش حوزه‌های مختلف پزشکی باید زیر نظر وزارت بهداشت انجام شود و به تازگی انجمن‌های علمی با مجوز وزارت بهداشت می‌توانند دوره‌های آموزشی را در زمینه‌های بهداشتی و درمانی برگزار کنند.

وی تأکید کرد: اگر موسسه‌ تحت نظر سازمان فنی‌وحرفه‌ای در حوزه سلامت مشغول به برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف بود و مجوزی از وزارت بهداشت یا سازمان نظام پزشکی اخذ نکرده بود، اینگونه موسسات پروانه فعالیت شان لغو شده است زیرا هرگونه اقدامی در حوزه سلامت باید بر اساس قانون و زیر نظر وزارت بهداشت انجام شود.

مولایی در خصوص تفاهم‌نامه سازمان نظام پزشکی با اداره مالیات در زمینه نصب کارتخوان گفت: سازمان نظام پزشکی در زمینه نصب کارتخوان با اداره مالیات تفاهم‌نامه‌ای امضا کرده است که قرار است در اولین جلسه شورای عالی بیمه در این زمینه تصمیم‌گیری انجام شود.


بیشتر بخوانید: نصب کارت خوان هیچ ارتباطی با فرار مالیاتی ندارد


عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی گفت: بحث فرار مالیاتی پزشکان اصلا درست نیست و اینگونه هجمه‌ها به جامعه پزشکان باعث بی‌اعتمادی مردم به پزشکان می‌شود و اینکه مقوله نصب کارت‌خوان فقط برای پزشکان در مجلس مطرح می‌شود، این کار به نوعی تبعیض است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر