کد خبر: ۷۰۳۳۴۲۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۵
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۵
کد خبر : ۷۰۳۳۴۲۷
عضو هیئت مدیره نظام مهندسی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛
خطیبی گفت: شناسنامه فنی و ملکی ساختمان برای تمامی واحد‌های که تازه ساخته می‌شوند ازجمله واحد‌های زیر ۵۰ متر هم اجباری شده است.
 
صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان برای تمامی ساختمان هااجباری شد/ افزایش کیفیت ساخت و ساز‌ها در یک سال گذشتهبیژن خطیبی عضو هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان کشور در گفت‌وگو با خبرنگار  صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه سامانه اینترنتی صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان در ماه گذشته رونمایی شد گفت: با استفاده از این سامانه تمامی ساختمان‌هایی که پروانه ساخت دریافت می‌کنند باید شناسنامه فنی و ملکی را دریافت کنند.
 
او اظهار کرد: از تیرماه امسال هیچ ساختمان جدیدی بدون شناسنامه فنی و ملکی پایان کار دریافت نمی‌کند و در این رابطه شهرداری تهران هم همکاری لازم را انجام می‌دهد.
 
عضو هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به اینکه در گذشته صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان سلیغه‌ای بود گفت: شناسنامه فنی و ملکی ساختمان تنها برای واحد‌های بیش از ۲ هزار متر صادر می‌شد، اما هم اکنون برای واحد‌های ۴۰ تا ۵۰ متری هم شناسنامه فنی و ملکی ساختمان صادر می‌شود.
 
او  توضیح داد: صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان و همچنین مجری ذی‌صلاح طبق قانون نظام مهندسی و کنترل کیفیت ساختمان ضروری است، اما در این بین باید شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌ها همکاری‌های لازم را انجام دهند.
 
عضو هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه در حوزه ساخت و ساز با وجود اینکه جزء قوانین معتبر به شمار می‌رود مغفول مانده است، افزود: حضور مهندسان دارای پروانه ترافیک در سال‌های گذشته از سوی وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شده، اما متاسفانه شهرداری‌ها برای حضور این مهندسان همکاری لازم را انجام نمی‌دهند.
 
خطیبی تاکید کرد: شرط صدور پایان کار برای ساختمان وجود شناسنامه فنی و ملکی است تا ما همواره شاهد آن هستیم که پایان کار از وی شهرداری‌ها صادر می‌شود.
 
خطیبی با بیان اینکه استفاده از مهندسان با صلاحیت و حرفه‌مند زمینه ساز افزایش کیفیت‌های ساخت و ساز می‌شود، گفت: در گذشته متاسفانه ورود ناظران بدون حرفه و بی‌تجربه باعث شده بود که کیفیت واحد‌های مسکونی کاهش یابد، اما در یکی دو سال اخیر ورود مهندسان ناظر سخت گیرانه‌تر شده و همین موضوع زمینه ساز افزایش کیفیت واحد‌های مسکونی شده است.
 
او با اشاره به اینکه ۳۲ نفر اعضای نظام مهندسی کشور چندی پیش توسط وزیر راه و شهرسازی انتخاب شد گفت: طبق قانون وزیر راه و شهرسازی از بین ۶۴ نفر انتخاب شده حق انتخاب ۳۲ نفر را داشت که در این بین سلیقه و حق انتخاب وزیر راه و شهر سازی کاملا مشخص است.

انتهای پیام/

افزایش کیفیت در واحدهای مسکونی نوساز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
متاسفانه شهرداری خود را عقب کشیده و مالکان باید با هم بجنگند .
مهندس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
شهرداری به گزارش تخلف مهندسان هیچ توجهی نمیکند و کار را تعطیل نمیکند . مثلا گزارش تخلف عدم اجرای وال پست به شهرداری دادم ولی شهرداری هیچ توجهی نکرد و مالک همچنان به خلاف خود اصرار دارد
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر