کد خبر: ۷۰۳۳۵۰۷
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
کد خبر : ۷۰۳۳۵۰۷
گروه : یزد » یزد

نایب رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات هواپیمایی و مسافرتی استان یزد گفت: حل مشکل سیستم حمل و نقل فرصتی مناسب برای تعاملات گردشگری بین استان یزد و سیستان و بلوچستان است.

مشکل حمل و نقل، عامل کاهش گردشگران در منطقهمحمدمهدی رجایی‌فرد، نایب رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات هواپیمایی و مسافرتی استان یزد در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ،  گفت: نبود وجود سیستم حمل و نقل ریلی مناسب و مسیر هوایی مستقیم بین یزد و سیستان و بلوچستان، مانع تعامل گردشگری بین این دو استان شده است.

او با اشاره به افزایش سفر‌ها از سیستان و بلوچستان به یزد با هدف درمان و پزشکی و همچنین تعدد مسافران یزدی در سیستان و بلوچستان با هدف گردشگری افزود: در خطوط حمل و نقل ریلی تنها ۳۰ صندلی در روز در اختیار مسافران قرار داده شده است، که اگر تعداد مسافران در روز بیشتر از این تعداد باشد مسافران مجبور به خرید بلیطی گرانتر از سفر تهران به زاهدان و به عکس هستند.

رجایی فرد با بیان اینکه در این مسیر خط هوایی مستقیم وجود ندارد اظهارداشت: در گذشته ارتباط هوایی مستقیم بین دو استان از طریق هواپیمای تفتان صورت می‌گرفت، که اکنون به دلیل زمین گیر شدن و کمبود قطعه هواپیما، ناوگان تفتان از دسترس خارج شده است.

نایب رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات هواپیمایی و مسافرتی استان یزد افزود: با اضافه کردن یک رام قطار در این مسیر و همچنین برقراری مسیرهوایی مستقیم می‌توان توسعه گردشگری فرهنگی و سلامت را در این منطقه افزایش داد و باعث شناخت هر چه بیشتر مردم دو استان با یکدیگر و همچنین جاذبه‌های گردشگری آن‌ها شد.

رجایی فرد در ادامه گفت: می‌توان با بحث‌هایی نظیر خواهر خواندگی بین شهرستان‌های این دو استان با توجه به وضعیت جغرافیایی و سکونتی به توسعه پایدار گردشگری در این منطقه کمک کرد.

انتهای پیام/ غ

مشکل حمل و نقل، عامل کاهش گردشگران در منطقه است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر