کد خبر: ۷۰۳۴۴۲۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲

۹۱ مورد تیراندازی در ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف آمریکا دست کم ۲۴ کشته و ۷۵ زخمی بر جا گذاشته است.

۹۹ کشته و زخمی در تیراندازی‌های ۲۴ ساعت گذشته آمریکابه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از مرکز ثبت آمار خشونت‌های مسلحانه در آمریکا، بر اساس گزارش‌های دریافتی تاکنون، ۹۱ مورد تیراندازی در ۲۴ ساعت گذشته در ایالت‌های مختلف آمریکا رخ داده است که بر اثر آنها دست کم ۲۴ نفر کشته و ۷۵ نفر زخمی شده اند.

در یکی از تیراندازی‌های گزارش شده در شهر سن آنتونیو در ایالت تگزاس سه نفر زخمی شدند. تیراندازی در یک پارکینگ مرکز خرید رخ داده و بنابر اعلام پلیس، بیش از ۳۰ گلوله شلیک شده است. در درگیری بین سرنشینان دو خودرو در شهر سنت لوئیس در ایالت میسوری نیز دو نفر زخمی شدند. تیراندازی در شهر کوکومو در ایالت ایندیانا نیز یک کشته و دو زخمی بر جا گذاشت. در حادثه‌ای در شهر ساوت بند در ایالت ایندیانا نیز سه نفر زخمی شدند.

دو نفر نیز در تیراندازی در شهر ایندیاناپلیس در ایالت ایندیانا زخمی شدند که حال هر دوی آن‌ها وخیم است. تیراندازی در کلوب شبانه‌ای در شهر آستین در ایالت تگزاس نیز یک کشته و دو زخمی بر جا گذاشت. در حادثه‌ای در شهر ممفیس در ایالت تنسی نیز دو نفر کشته شدند. پلیس حادثه را قتل و خودکشی توصیف کرده است. در درگیری بین سرنشینان دو خودرو در شهر شیکاگو در ایالت ایلینوی نیز شش نفر زخمی شدند. حال یکی از زخمی‌ها وخیم گزارش شده است. تیراندازی در نیوارک در ایالت نیوجرسی نیز دو زخمی بر جا گذاشت.

۱۴ مورد از تیراندازی‌های گزارش شده در شبانه روز گذشته هیچ قربانی (زخمی یا کشته) در پی نداشت. مرکز ثبت خشونت‌های مسلحانه در آمریکا همچنین در ادامه گزارش‌های روزانه خود، آمار نهایی موارد تیراندازی بیست و چهار ساعت شنبه تا یکشنبه و تلفات آن‌ها را در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا اعلام کرد، بر این اساس ۱۱۶ مورد تیراندازی در این مدت رخ داده که بر اثر آنها، ۲۶ نفر کشته و ۹۳ نفر زخمی شده اند. ۲۲ مورد از این حوادث در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.

بر این اساس طبق گزارش‌های منتشر شده، در چهل و هشت ساعت گذشته، ۲۰۷ مورد تیراندازی در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا گزارش شده است که در نتیجه آن‌ها ۵۰ نفر کشته و ۱۶۸ نفر زخمی شده اند.

با توجه به اینکه گزارش‌های تیراندازی‌ها در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا معمولا چهل و هشت ساعت پس از وقوع کامل می‌شود، آمار نهایی تیراندازی‌های بیست و چهار ساعت یکشنبه تا دوشنبه (شبانه روز گذشته) نیز روز سه شنبه منتشر می‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر