کد خبر: ۷۰۳۴۶۹۳
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
کد خبر : ۷۰۳۴۶۹۳
گروه : قزوین » قزوین

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین از اجرای طرح اجتماع محور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، در مناطق پرآسیب شهری و روستایی استان خبر داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، مریم بیدخام مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری از اجرای طرح اجتماع محور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، در مناطق پرآسیب شهری و روستایی استان خبر داد و گفت: با آموزش و توان‌افزایی گروه‌های در معرض آسیب به‌ویژه نوجوانان ، جوانان و زنان و تلاش برای تأمین نیاز‌های این گروه‌ها، می‌توان امیدوار بود که این افراد بتوانند حتی در صورت زندگی در محیط‌های پرآسیب، از خود محافظت و زیست سالمی را تجربه کنند.

بیدخام اضافه کرد: بر اساس این طرح، پس از انتخاب محله‌های هدف، ابتدا با مشارکت افراد فعال و داوطلب محلی و با راهنمایی و تسهیلگری سمن مجری طرح در هر محله، تیم اجرایی اولیه تشکیل می‌شود.

وی گام بعدی را آموزش مهارت‌های لازم برای توسعه محلی به گروه تشکیل‌شده بیان کرد و افزود: در مرحله بعد این گروه به ارزیابی وضعیت جامعه محلی و برقراری ارتباط با ذی‌نفعان درون محله می‌پردازند و در صورت احساس ضرورت، برای سازمان‌یافتن در قالب یک نهاد اجتماع‌محور محلی اقدام می‌کنند.

بیدخام با اشاره به اینکه سازمان‌دهی نیرو‌های داوطلب محلی می‌تواند گامی مؤثر برای اعتمادسازی و جلب مشارکت افراد محله باشد، تصریح کرد: این گروه‌های محلی براساس آموزش‌هایی که دریافت می‌کنند، به نیازسنجی و تعریف و اجرای مداخلاتی برای حل مشکلات فراروی محله به‌ویژه در زمینه کاهش فقر قابلیتی و مالی می‌پردازند.

وی با تأکید بر نقش مؤثر و ظرفیت ویژه سازمان‌های مردم‌نهاد در برقراری ارتباط با افراد جامعه، گفت: طرح اجتماع‌محور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در فاز اول تا پایان شهریورماه اجرا می‌شود و فاز دوم طرح از ابتدای فصل پاییز در تمامی مناطق پرآسیب شهری و روستایی استان، با مشارکت سمن‌ها آغاز خواهد شد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استان با بیان اینکه براساس نرخ آسیب در هر منطقه، سمن‌های فعال استان دعوت به مشارکت می‌شوند و در هر منطقه یک سمن به اجرای این طرح خواهد پرداخت.

او، غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان را بخشی از اقدامات پیش‌بینی‌شده در این طرح به‌منظور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ذکر کرد.

انتهای پیام/ک

طرح اجتماع محور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، در مناطق پرآسیب شهری و روستایی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر