کد خبر: ۷۰۳۴۸۹۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶

رئیس اجرایی هنگ کنگ هشدار داد خشونت‌های معترضان ممکن است این منطقه را در «مسیری بازگشت‌ناپذیر» قرار دهد.

هشدار رئیس اجرایی هنگ کنگ به معترضانبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، کری لم، رئیس اجرایی هنگ کنگ، امروز درباره پیامد‌های خطرناک ادامه خشونت‌های معترضان هشدار داد و گفت ممکن است شهر در «مسیر غیرقابل برگشتی» قرار گیرد.

لم گفت: «خشونت، فرقی ندارد که به کار گرفته شود و یا ستایش شود، هنگ کنگ را در مسیری غیرقابل برگشت قرار خواهد داد و جامعه هنگ کنگ را با موقعیت بسیار نگران‌کننده و خطرناک روبرو خواهد کرد».

رئیس اجرایی هنگ کنگ در ادامه افزود: «موقعیت هنگ کنگ در هفته‌های گذشته من را بسیار نگران کرده است. یک لحظه فکر کنید، به شهرمان نگاه کنید، به خانه‌مان، واقعا همه شما می‌خواهید آن را در لبه پرتگاه ببینید».

لم این سخنان را امروز صبح یک روز پس از بسته شدن فرودگاه هنگ کنگ که به علت تظاهرات هزاران معترض دوشنبه پرواز‌های آن لغو شده بود ایراد کرد. فرودگاه هنگ کنگ یکی از پرازدحام‌ترین فرودگا‌ه‌های جهان است که امروز صبح فعالیت‌های خود را از سرگرفت، اما صد‌ها پرواز لغو شدند و معترضان خواستار برگزاری تظاهرات دیگری در ساعات آینده در آنجا هستند. به دنبال این حوادث، از مسافران خواسته شده است از سفر‌های غیرضروری به این شهر خودداری کنند.

بنا به گزارش رسانه ای، در حال حاضر تنها تعداد کمی از معترضان در فرودگاه باقی مانده‌اند و بسیاری از نوشته‌ها و تابلو‌هایی اعتراضی که به فرودگاه آورده شده بود از آنجا خارج شده است.

اعتراضات در هنگ‌کنگ که یکی از مهمترین قطب‌های اقتصادی آسیا محسوب می‌شود در پی لایحه استرداد مجرمان به چین آغاز شد. این لایحه پس گرفته شد، اما تظاهرات و اعتراضات مردمی هنگ‌کنگ ادامه دارد و شکل خشونت آمیزی به خود گرفته است.

معترضان خواستار لغو همیشگی این لایحه و برکناری کری لم، رئیس دستگاه اجرایی هنگ کنگ هستند. مقامات چین روز گذشته اقدامات خشونت‌آمیز معترضان را که بمب‌های بنزینی به سوی ماموران پلیس پرتاب کرده بودند محکوم کرد و آن را «نشانه‌های تروریسم» نامیدند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر