کد خبر: ۷۰۳۴۹۴۰
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
کد خبر : ۷۰۳۴۹۴۰
گروه : بوشهر » بوشهر

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر گفت: هزار و ۴۰۰ هکتار زمین در شهرک‌های صنعتی آماده واگذاری به صنایع مختلف است.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، مهدی صفوی در جمع خبرنگاران بیان کرد: ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی پنج به وسعت هزار و ۹۰۰ هکتار زیرپوشش شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر قرار دارد.

او افزود: شهرک صنعتی بوشهر دو، بزرگ‌ترین شهرک صنعتی استان بوشهر با ۴۰۰ هکتار مساحت است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر گفت: ۳۵۰ واحد صنعتی اکنون در این مناطق صنعتی استان فعال است که حدود ۵ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است.

صفوی ادامه داد: منطقه ویژه اقتصادی شمال استان با مساحت ۳۹۰۰هکتار برای سرمایه گذاری در زمینه صنایع پایین دستی پتروشیمی، صنایع پالایشگاهی و خدمات جانبی آماده است.

او با اشاره به سرمایه گذاری‌ها در شهرک‌های صنعتی استان، ادامه داد: تاکنون ۸۰۰ قرار داد با متقاضیان سرمایه گذاری منعقد کرده‌ایم که از این تعداد ۳۵۰ قرارداد منجر به بهره برداری شده است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر همچنین با اشاره به اینکه خرما یکی از مزیت اصلی استان است، افزود: کشور‌های روسیه، اوکراین حوزه خلیج فارس و برخی از کشور‌های اروپایی مقصد خرمای استان هستند و آبزیان نیز به کشور‌های شرق آسیا صادر می‌شود.

در این نشست معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر نیز از معافیت مالیاتی صنایع کوچک با خرید سهام در فرابورس خبر داد و افزود: بیشتر صنایع استان از این موضوع اطلاعی ندارند که با عرضه سهام حتی با ۱۰ درصد می‌توانند از این امتیاز استفاده کنند.

حسین خزان بیان کرد: پیشنهاد ما برای برند‌های شناخته شده سامانه سکو یا کسب و کار بر اساس اعتبار یا برات است که امکان خرید و فروش غیر نقدی را به وجود می‌آورد که برای صنایع کوچک باید اصل شفاف سازی فعالیت در بورس رعایت شود.

انتهای پیام/ک

اشتغال پنج هزار نفر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان بوشهر

 

 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر