کد خبر: ۷۰۳۴۹۷۸
گروه : گلستان » گرگان
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
کد خبر : ۷۰۳۴۹۷۸
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد؛

رییس کارگروه کمیته فرهنگی ستاد بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده کشور گفت: نوسازی واحد‌های سیل زده گلستان تا شهریور به پایان می‌رسد.

نوسازی واحد‌های سیل زده گلستان تا شهریوربه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، آقا محمدی رییس کارگروه کمیته فرهنگی ستاد بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده کشور که به همراه دیگر اعضای این کمیته برای بازدید از روند بازسازی این مناطق به گلستان آمده است گفت: امیدواریم واحد‌های نیازمند احداث مجدد هم تا پایان امسال به بهره برداری برسند و البته برنامه ریزی‌ها هم بر همین اساس است.

او با بیان اینکه همکاری مردم، مسئولان و خیران در روند تعمیر و بازسازی در گلستان خوب است افزود: روند بازسازی این استان را به نسبت دیگر استان‌های سیل زده خوب ارزیابی می‌کنم و اگر سرعت بیشتر شود کار بهتر هم خواهد بود.

آقا محمدی افزود: ایجاد شعبه بانک مسکن در روستا از ابتکاراتی بوده که در گلستان دیدم و بنظر این اقدامات به تسریع روند کمک بسیاری خواهد کرد.

در سیل اخیر گلستان حدود ۲۰ هزار واحد مسکونی در گلستان خسارت دید.


بیشتر بخوانید:


رییس کارگروه کمیته فرهنگی ستاد بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده کشور همچنین درباره پرداخت غرامت به کشاورزان سیل زده گلستان و اختلاف نظر سازمان فضایی و جغرافیایی با جهاد کشاورزی گفت: امیدواریم این مسئله به زودی حل شود و جلساتی در این خصوص در تهران داشته ایم و در آینده نیز خواهیم داشت.

آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رییس کارگروه کمیته فرهنگی ستاد بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده کشور اضافه کرد: توجه به بازسازی و بهسازی منازل مسکونی، حل مشکلات امکانات زیربنایی و همچنین توجه به زهکشی اراضی کشاورزی واقع در منطقه مدنظر این گروه کارشناسی است و تلاش می‌کنیم در گفت‌وگو با مسئولان استانی به نتیجه‌های خوبی دست پیدا کنیم.

اعضای منتخب کمیته فرهنگی، تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده کشور در بدو ورود به استان گلستان، از وضعیت روستاهای سیل‌زده در شهرستان آق‌قلا و روند بازسازی و بهسازی این مناطق بازدید کردند.

شرکت در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان از دیگر برنامه‌های سفر این کمیته به گلستان است.

در سیل اخیر ۹۷ هزار هکتار از مزارع گلستان ۱۰۰ درصد خسارت دید و ۲۷۰ هزار هکتار دیگر هم بیش از ۳۰ درصد آسیب دید.

انتهای پیام / ن

نوسازی واحد‌های سیل زده گلستان تا شهریور به پایان می‌رسد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر